Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar baloldal is bevezetné...

A magyar baloldal is bevezetné a felvételi helyett a random sorsolást az esélyegyenlőség jegyében?


2021. máj. 6. 12:12
1 2
 1/12 hypno ***** válasza:
95%
Nyugaton sem vezetik be, csak ilyen baromságokra ugranak a konteósok, hát ezt kell nyomatni.
2021. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy adott san fransiscoi középiskola tantestülete szavazta meg. Szóval "nyilván" 100000000%, hogy a magyar baloldal is pont ezt akarja.
2021. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Noname magyar prolihergelő jobbos tartalomgyártó miért tudná, hogy mit akar bármelyik baloldal?


Az ilyen ügyekre van egy tökéletes idézet:


"Mert én is úgy gondolom, hogy viszont a jobboldal, annak meg van egy ilyen másik beépült reflexe. A jobboldalon ez a... ez az erkölcsileg igazolhatatlan megtámadottság érzés, az rendkívül erős. Az önsajnálatba hajló módon. Tehát valóban, itt az olimpia, mindannyian örültünk, nem? Most az, hogy egy pasas valami internetes honlapon ír egy mondatot arról, hogy egyébként nem tudom mi... Szinte kéjesen idézzük, hogy... nem? Most én is, hogy fölidéztem, nem? Hogy: "Miiicsoda", nem? Ugye? Tűzbe jövünk! Tehát a jobboldalnak van ez a tul... holott miről van szó? Mindannyian örültünk. Ez meg írt valami marhaságot. Ott egye-vigye, nem? A jobboldalnak is helyes, ha néha végez bizonyos önreflexiókat és a saját maga hatalomgyakorlásának erős és gyenge pontjait beazonosítja, mert mi is szenvedünk olyan bajoktól, amiktől jó volna megszabadulnunk."


- Orbán Viktor, Tranzit Fesztivál, 2012. augusztus 25.

2021. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos szempontból lehet, hogy valóban lenne értelme. Mondom ezt úgy, hogy most felvételiztem, 90+ pontom lett, DE! tudom, hogy nem lett volna ennyi ha a szüleim nem segítenek, nem járok eleve egy jó általánosba, plusz előkészítőre. Egy tíz pontot LEGALÁBB rádobtak, pedig egyik sem az én érdemem, hanem a szociális hátteremből fakadó előny. Ráadásul ha valakit még hátráltat is a környezete, pl nem volt eszköz a tanuláshoz, esetleg helye nincs, az szerintem már rögtön akár harminc pont különbség is lehet, azonos képességekkel. Persze a sorsolás nem megoldás, mert van ismerősöm, aki kétszer ennyi rásegítéssel húsz ponttal kevesebbet írt, nyilván nem csak ezen múlik. A legfőbb probléma, hogy nincs módszer, amivel ki lehetne szűrni, hogy a +/- X pont az most a társadalmi közegen, az intelligencián, stb múlt e. De az tény, hogy a magyar oktatás nem sokat tesz az esélyegyenlőségért
2021. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3/4

"Noname magyar prolihergelő jobbos tartalomgyártó miért tudná, hogy mit akar bármelyik baloldal?" <=> egy önreflexióról (is) szóló idézet. Kicsi ellentmondást sem érzel? Az önreflexiónak arról kellene szólnia, hogy amiben hiszel, vagy amit valami máshoz képest jobbnak tartasz, azzal szemben megpróbálsz kritikát megfogalmazni. Benned ilyen "mechanizmusok" nincsenek mert pl. erre a témára, ami nem tetszik neked, egy hergelt, prolizós választ adsz, amiben le"nonamezed" a forrást és megkerülöd a témát.


#1/4

Szerintem meg pont hogy az ilyen baromságokról minél többet kellene beszélni úgy a jobboldal mint a baloldal esetében. Szélsőséges, és felkavaró példa, de a holokauszt is baromság volt, nem? Ha oldaltól függetlenül mindenki a baromságról kimondaná, hogy baromság, és nem érzelmi alapon, ingerült válaszokkal reagálna, másra mutogatva és a témát megkerülve, akkor jóval kevesebb baromság történne.


#4/4

A probléma létezik, nagyon igazad van ebben. De miért kellene a +pénzt/időt/energiát kiszűrni, amit te és a szüleid belefektettetek abba, hogy jobb eredményeket érj el? Műtét előtt sem azt a műtő orvost választaná a beteg, aki ha jó körülmények között tudott volna felnőni, akkor jól eltudná végezni a műtétet. Adott szinten már mindenki lexarja, hogy te honnan jöttél, és ez a kompenzálósdi csak a probléma tovább tologatása. Az oktatási rendszernek van egy feladata, amit nyílván nem végez el tökéletesen. És mikor szembesülnek azzal, hogy az ő munkájuk eredménye egy lyukas garast nem ér, mert az érvényesül, aki a rendszert megkerülve máshonnan szerzi meg a tudást, akkor nem azt a következtetést vonják le, hogy változtatni kell ezen, hanem azt, hogy meg kell büntetni azokat, akik az iskolán túl más "lehetőségeket" (pl. plusszórákat) is kitudnak használni?

2021. máj. 6. 14:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az igazságtalan, hogy hetente kétszer rászántam 90 percet + minden második hétvégén a délutánokat, nyilván nem azokkal szemben unfair, akik szintén megtehették volna, de nem tették, hanem azokkal szemben, akiknek a szülei nem keresnek ehhez elég pénzt, nincs idejük rá. Az is igaz, hogy ha lehetőségem lenne megváltoztatni az idei felvételit sorsolásra, nem tenném, mert a nyertesek között vagyok, és annyira nem vagyok empatikus, hogy ezt elhajítanám, de az is, hogy a leendő osztálytársaim között, akiket eddig megismertem, nem igazán van olyan, aki nagy hátrányból indult volna anyagiak vagy családi háttér tekintetében. Tény és való, hogy még rosszabb lenne egy kikényszerített egyenlőség, de mégis jó lenne közelíteni felé, már csak az elveszett tehetségek miatt is.
2021. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
* négyes voltam
2021. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hypno ***** válasza:
100%

#5


Ehhez mit szólsz?


Tanzánia népe erősen vallásos, vagyis leginkább konzervatív jobboldali...

Az elnökük tavaly nyáron bejelentette, hogy három napos imával az ország legyőzte a Covidot és egyetlen fertőzés sincs a 60 milliós országban.(Utóbb Covid fertőzésben meghalt, de ez most mellékes)

Mivel a mi Kásler miniszterünk is vonzódik a tízparancsolat alapú gyógyászathoz, és a jelenlegi rezsim is konzervatívnak és jobbosnak mondja magát, várható, hogy Magyarország is megpróbálkozik egy többnapos imával?

2021. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Nem mondtam, hogy jobboldali faxság nem létezik, az, hogy ezzel legyőzték a Covidot, az abszurd. De amúgy tőlem imádkozzon mindenki, aki hisz ebben, amíg nem eröltetik másra rá és nem ártanak vele másnak, addig még támogatom is, hogy gyakorolja a hitét, aki akarja.


#6

Tudok olyan iskoláról, ahol volt "cigány" kvóta, ami annyiból állt, hogy a 2 legjobb eredményt elérő be nem jutott hátrányos helyzetűt felvették 29.-nek és 30.-nak. Sajnos a programot már leállították évekkel ezelőtt, mert nem működött, az osztályba az illetők nem tudtak beilleszkedni, a tanulmányi eredményeik gyengék voltak, és problémásak voltak többé-kevésbé.


Nehéz kezelni jól ezt a problémát. Most nyílván ha tudnád, hogy az oktatásodba befektetett pénzel arányosan fognak felvételin diszkriminálni, akkor nem mész plusz órákra, hanem egyedül készülsz. De ez a "kulák" szerű megtorlása a jobb módúaknak számomra rettentően ellenszenves. Tőlem a világ összes pénzét is odaadhatják a szegény gyerekek felzárkóztatásának, de a TUDÁSUKAT bővítsék úgy, hogy a felvételire elérjék az én szintemet, és ne az legyen, hogy "szánalomból" + pontokat kapnak, amitől felvételin olyan képességűnek tünhetnek, aminek talán a közelében sem járnak.

2021. máj. 6. 19:32
 10/12 hypno ***** válasza:
100%

#9


Nem az a lényeg, hogy valaki gyakorolja a hitét vagy sem, hanem hogy attól, hogy a világ másik végén valaki valamit tesz, vagy nem tesz, hogyan merül fel, hogy nálunk is ilyesmire készülne bárki?

Ilyesmire gondolni az az abszurd.


Mondhattam volna egy csomó más példát is...

2021. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!