Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tik is észrevettétek már hogy...

Tik is észrevettétek már hogy a Pfizert soha semmilyen szempontból nem lehet kritizálni?

Figyelt kérdés

Szóval azt, hogy a Pfizert semmilyen szinten nem lehet kritizálni míg bármelyik másikat igen. Nyilván nagy eséllyel alaptalan vádaskodás de sokan szidják a Kínait pl mert nem hat jól, az Astrát mert vérrögöt képez, az Oroszt meg mert Orosz (leghülyébb indok a világon). De ha valaki a Pfizert kiritzálná azonnal megjelennek a lepontozók és elhordanak mindenféle konteósnak meg hülyének meg az égvilágon mindennek és közben nagyban azt bizonygatják hogy a Pfizer minden szempontból messze a legeslegjobb.

És a médiában ugyanez. Bármelyik vakcináról simán lehoznak negatív híreket de valahogy a Pfizert soha senki nem kritizálja, sőt egyenesen azt állítják hogy mindenben(!) az a legjobb (hatékonyság, megbízhatóság, modernség stb)

De miért?



(a tik helyett nyilván Ti-t akartam írni de úgy nem engedné a rendszer)



2021. máj. 7. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Ahh te vagy a csibész Tiktij
2021. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz.
2021. máj. 7. 08:22
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nagyon áthatotta a politika ezt az egészet. A szakmai vélemények nem számítanak.


Nekünk orvos ismerős is úgy gondolta, hogy a kínai a legjobb vakcina.


Én az oroszt kaptam. Tökéletesen jól vagyok.


Emellett viszont a nyugati vakcinákat sem tartom rossznak.


A vezető elittől "érthető" a gazdasági/politikai megfontolás, de "tőlünk" egyszerű emberektől én sem értem az okát, kinek mi az érdeke szidni egyes vakcinákat.

2021. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Az fel sem merül, hogy azért mondják a Pfizert a legjobbnak, mert valóban az a legjobb?
2021. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Eddig egyetlen vakcinagyártót megnevezni nem tudtam volna, mert nem is érdekelt a dolog azontúl, amit mindenki kapott, az nekem is jó volt. Most meg fejből tudom az összes Covid vakcina gyártót és olyan "gondolatokat társítok" hozzájuk, mint a telefon márkákhoz.


Az is furcsa, hogy a kisérleti technológiát alkalmazó mRNS-es vakcináknak a legnagyobb az elfogadottsága, és a leghagyományosabb 1. generációs kínai vakcinának pedig a legkisebb. Én ha már aggódnék valami miatt, akkor laikusként a módosított mRNS-ek jobban aggasztanának, mint az elölt vírusok.

2021. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Én minden vakcinánál látom ezt...mindegyiknek vannak támogatói és ellenzői is. A Pfizert és a Modernát pont nemrég kritizálta valaki, de tény, hogy sokkal átláthatóbb és nyíltabb mind a beszerzése, mind a hatástanulmánya, és nem mellesleg a hatásfoka is.
2021. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Egyrészt, a keleti vakcinákról nagyon korlátozottak az elérhető információk, míg a nyugatiakról rengeted adat és kutatás érhető el. A keletiekről szóló kutatások java is nyugati.
2021. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Mindent lehet kritizálni, csak legyen értelmes az a kritika és ne bilgéc, 5G, csíp van benne, átírja a DNS-t aztat át!, 5 év mú'va mind megha'tók!, stb.

Az ilyenekre nyilván bármely értelmes ember megnyomja a "nem hasznos" gombot, és csak a tűfóbiások pontozás fel.

Egy komoly kritikát nem láttam még, a legnormálisabbak is max arról szóltak, hogy a kérdező annyira nem érit a működését, mint egy átlag érettségiző a koszinusztételt, és ezért fél vagy kétségei vannak.

2021. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez hasznos, mert erősíti a placebóhatást. A nyugati felé úgyis bizalommal vagyunk. Lehet a vakcina nem ér semmit.Kiderült hogy ugyanúgy elkapod mintha nem oltottak volna. Akkor legalább a placebó védjen
2021. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Timi_R75 ***** válasza:
35%

Én pontosan értem kérdező, hogy szunyókáltál a szakmunkásban, de jobb iskolákban megtanították, hogy a tudomány a cáfolhatóságról szól. Ez azt jelenti, hogy bármely tudósnak cáfolható állításokat kell tudnia tennie, és a többi tudós cáfolatát alázattal tűrnie.

Ettől haladunk előre, mi értelmes emberek.

A Pfizer konkrét mérési adatokat produkál. A kérdésekre válaszokat ad.

HITELES.

Ezzel szemben a kínai vakcina - függetlenül attól, mi is az - nem publikál valós mérési adatokat.

Ezt szakmunkásképzőnél kicsit jobb végzettséggel úgy fordítja magyarra az ember, hogy az egész egy nagy KAMU.

PErsze lehet, hogy a magyar kormány zseniális kínaival olt, de mivel titkolózik, ez lenne a legutolsó dolog, amit gondolnék.

2021. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!