Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A csapból is az folyik, hogy...

A csapból is az folyik, hogy a baloldal folyamatosan álhíreket terjeszt idehaza és kint is. Ti is észrevettétek, hogy ez sajnos igaz?

Figyelt kérdés

Ahogy követem a híreket, olvasom mindegyik párt által favorizált hírportálok, az a tapasztalatom, hogy döbbenetes mennyiségű álhírt osztanak meg a kormányellenes híroldalak. Persze, akadt nagyon ritka esetben, amikor igazuk volt, abban amit leközöltek, csak picit elferdítve, de a maradék esetben rengetek a száma azoknak a híreknek, amik alaptalanok és hazugságot terjesztenek.

Utálhatjuk mi OV-t és társait, de azért valahol a határt meg kéne húzni, mi okoz szimpátiát az emberekben, és mi nem. Eddig szimpatizáltam a baloldallal, egész életemben az ő álláspontjukkal értettem egyet, de amit mostanság alkotnak, amit le is írtam, totálisan összezavart. Nulla bizalmam feléjük, nem lennék képes rájuk bízni egy ország vezetését sem. És ehhez elég volt az, hogy végigkövessem a 2020 és a mostani év politikai életét.


Szerintetek, a mostani politikájuk, az állandó hazudozásaik,nem fog egy idő után vissza felé elsülni?



2021. febr. 25. 13:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, csak telefonról pötyögni nem egyszerű
2021. febr. 25. 13:57
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Igen, észrevettem. Ezt csinálják 11 éve.
2021. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Álhíreket pártállás nélkül is osztanak az emberek,mivel legtöbbször nincsenek is tisztában vele hogy a hír nem igaz.
2021. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 meszike91 ***** válasza:
74%
Ez a fideszes médiából ömlik. Akik nyilván érdekeltek abban hogy ilyen féknyúzt terjesszenek.
2021. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Mészáros Lőrinc sem létezik, csak kitalálta a ballibernyák oldal!
2021. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 hypno ***** válasza:
100%
Nagy szerencse, hogy te egy ilyen egy életen át baloldali szimpatizáns vagy aki azért átlát a hazugságokon.
2021. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes meglátás.


Ha eltekintünk a mindkét oldalon jelen lévő egyértelműen álhír médiumokon (mint pl. ilyen Kolozsvári Szalonna a bal oldalon és Pestisrácok a jobb oldalon) akkor maradnak ugye a nagy hírportálok, mint az ellenzéki oldalon az Index / Telex / 24.hu és a kormánypárton, mint az Orgio, a közmédia és gyk. a nyomtatott sajtó 100%-a.


Érdekes módon én azt látom, hogy az ellenzéki oldalon a legritkább esetben jelenik meg a valóságtorzítás és az álhírterjesztés, míg a kormányoldalon nem csak az álhírek mindennaposak, de gyakorlatilag a cikkek 90%-a a egy alternatív valóságban játszódik.


És ez nem csak az én véleményem, hanem a helyreigazítási perek eredményében is gyönyörűen látszik. A "független" (értsd: ellenzéki) média alig veszít 1-1 pert, míg a kormánymédia nem, hogy tucatszám veszti a pereket, hanem heti rendszerességgel. 2019-ben 100 felett, 2020-ban 70 körül. Pedig mondanom sem kell, hogy a hírközlési hatóság és a bíróságok kinek a nyomása alatt dolgoznak...

2021. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

Ha a baloldali portálokról olvasgattam volna a migrációról, akkor a következő képet kapnám:


-A migráció egy természetes folyamat, aki védekezik ellene, az szélsőséges

-Csak szíreket fogad be Európa

-Mindenkit be kell fogadni aki menedéket kér, mert ezek menedékkérők és nem migránsok (ennyit a csak szírekről)

-A migránsok (már nem menedékkérők) félősek, és képzettebbek mint egy átlagos európai

-Kellenek a migránsok, mert az európai génkészlet bóvli

-Nincsenek köztük terroristák

-Ha volt terrortámadás, az elkövető állampolgáűrsága: francia, belga, angol

-Minden balhézó migráns példás családapa, viszont elmebetegek

2021. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

#7 "Érdekes módon én azt látom, hogy az ellenzéki oldalon a legritkább esetben jelenik meg a valóságtorzítás és az álhírterjesztés, míg a kormányoldalon nem csak az álhírek mindennaposak, de gyakorlatilag a cikkek 90%-a a egy alternatív valóságban játszódik."

Nem, ez nem érdekes, csak annyit jelent hogy nem veszed észre a sok kamut amit megetetnek veled.

A helyreigazítási perek pedig azért nem mutatnak pontos képet mert a fideszes politikusok meg a kormányoldaliak általában elbarmolják és nem indítanak pereket tömegével, pedig kellene.

2021. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
4: nemcsak a fideszes médiából ömlik, én is azt gondoltam, de amikor utánajársz és megnézed mindkét oldal állítását, kiderül az igazság, akkor ott az is kiderül, hogy ki terjesztett valótlanságot és ennek sajnos zöme, óriási zöme a baldolal. És nem csak itthonra, külföldre is borzalmas, hogy mekkora hazugságokat tolnak kifelé
2021. febr. 25. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!