Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Sebastian Kurz osztrák kancellár új programja keretein belül, immár egy osztrák munkanélküli a budapesti átlagbér 1,5x-esét fogja kapni?

Figyelt kérdés

Elképesztő 300 milliárd Euro-s új tartós munkanélkülieket segítő programot jelentettek be. Ami ha hozzáadódik az eddigiekhez, immár mintegy 1000 Euro-val (nettó 360 ezer forinttal) gazdagodhat havonta egy tartós munkanélküli Ausztriában. Ez körülbelül a másfélszerese a budapesti átlagbérnek, talán egy kicsit több is ha a valódi béreket nézzük. Orbán Viktor nagyon imád hazudozni a statisztikákban ha bérekről van szó, viszont neki a közmunkán (LOL) kívül semmilyen munkanélkülieket támogató programja nincsen. Pedig igen nagy a munkanélküliség nálunk.

Mit szóltok ehhez? Ez így igazságos? Mi ezt érdemeljük a Orbántól, az osztrákok meg azt amit kapnak Kurz-tól?



2021. máj. 10. 21:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, minden nemzet azt érdemli amit kap. Mi ezt érdemeljük amit Orbán nyújt nekünk.
Szerintem a magyarok többet érdemelnének mint Orbán.
Szerintem kevesebbet érdemelnénk, lehetnénk genderista libsik is.
Nem félünk és nem fázunk, Orbán Viktor a királyunk!
22 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Szívből gratulálok osztrák testvéreimnek! Amúgy én nem szeretném, hogy Orbán brutális pénzeket vágjon hozzá a tartós munkanélküliekhez, mert azt tudod, ki fizeti? Így van! Azok, akik dolgoznak. Ahogy feltehetően Kurz barátunk sem a saját vagyonából adakozik.
2021. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon örülök, hogy ez már Ausztriában megvalósult! Remélem itt is ebbe az irányba fogunk haladni a kormányváltást követően. Én már most is nagyon szívesen felajánlanám a pénzem a rászorulóknak, én értük dolgozom!!!
2021. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Azért az se jó hogy egy közmunkás 50 ezret kap egy havi munkáért!

Én elítélem aki kéreget, nem dolgozik, bűnözik de lehet hogy 50 ezerért én se csinálnék ilyen alja munkát és inkább segélyen tengődnék míg nincs valami rendes meló.

2021. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
33%
Miért kéne a munkanélkülieknek fizetést adni? Munkaerő hiány van, nincs indok arra, hogy munkanélküli. Na jó talán az, hogy büdös a munka.
2021. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%

Bárki lenne itt kormanyon az osztrak bereknek a nyomaba se lephetnénk. Ugyanakkor ne felejtsük el hogy az elmult 10 evben több mint fél millio munkahely jott letre es nem közmunkarol van szó! Parhuzamosan volt egy markánsan érzékelhető reálber növekedes is.

Szemelyes tapasztalat alapjan megerosithetem hogy ez nem csak statisztika vagy propaganda. Szakmunkas vagyok es voltam abban a bizonyos 8 evben is. Nem kicsivel volt szarabb.

2021. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%

Ausztriának van saját gazdasága ami elképesztő erős.talán a németeknél is gazdagabbak.plusz ott nem lopnak szét mindent állami szinten.szóval igazságos vagy sem,ez van.ne feledkezz meg a 13.+14. havi fizetésről sem ami ott jár.

Ha ezt szavazzuk meg újra meg újra akkor nyilván ezt is miért tennének népjóléti intézkedéseket ha egyszer így is milliók rajonganak értük?

2021. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Itt valami félreértés van. Nem a dolgozóktól veszik el a pénzt, ez valami EU-s pénz. Tudjátok, ami itt nincs, mert mindet viszi Mészáros alanyi jogon.
2021. máj. 10. 21:31
 8/31 anonim ***** válasza:
94%
Tudjuk.már eljutottunk oda hogy nincs olyan nap amikor ne derülne ki valami. [link]
2021. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
30%
#7 Ha mindet viszi, akkor miért csak 500millárd Mészáros vagyona, mikor az EU-s pénzek ennek kb 30-szorosa?
2021. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
#9 mert még van párszáz mészáros-féle akik nem szerepelnek napi szinten a sajtóban.ott van rogánné akiből földbirtokost akartak faragni hipp-hopp a semmiből,meg még ki tudja hány száz ilyen eset van országos szinten.
2021. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!