Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tovább emelkedik a munkanélkül...

Tovább emelkedik a munkanélküliek száma, és még a legkeresettebb szakmában is 3 hónap+ az átlagos elhelyezkedési idő. A kormány miért nem segít?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

"Magyarországon is nehéz betölteni a nyitott álláshelyeket, többek között ennek - és a kiválasztási folyamatok online térbe költözésének - köszönhetően ma már több mint 80 napba is telhet, amíg a toborzók megtalálják a megfelelő jelölteket a kiírt pozíciókra. Bár a piaci szereplők egymással is versenyt futnak a jelöltekért, az igény és a kínálat is elég változatos"


Magyarul már annyira túlképzés van informatikusokból is, hogy 3 hónapig válogathatnak a tengernyi jelentkező közül. Gondolom egy pályakezdő az legyen 20 éves 30 év tapasztalattal, mint minden más magyar szektorban.

A kormány miért nem segít az embereken ebben a mélyülő válságban?



2021. ápr. 16. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Pedig segít a kormány, ajánl közmunkát az elhelyezkedni nem tudóknak.
2021. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem ismerem a piacot.

De azt tudom, hogy évek óta nem találunk munkatársakat. Aki jelentkezik az 0 releváns tapasztalattal rendelkezik, a pályakezdők meg a próbaidő véget se várják meg.

2021. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Félreértetted a 2. cikket: a cégeknek tart 3 hónapig, hogy megfelelő informatikust találjanak. Ettől függetlenül hatalmas gazdasági válság elé nézünk.
2021. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as: Nem én értem félre, hanem ők próbálják félremagyarázni.

3 hónapig válogatnak, annyi a jelentkező és annyira nagyon az elvárások. Ha valódi hiány lenne, lecsapnának mindenkire.

2021. ápr. 16. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Első kézből tudom, hogy a jelentkezők többsége teljesen alkalmatlan, és hozzájuk képest még azzal is jobban jár a cég, ha senkit nem vesz fel.
2021. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

szerintem nem titok ez.

az eu által utalt sok milliárdos covid segély, az kell a fidesznek a 22es kampányra.

ezért senki semmit sem kap belőle, főleg nem átlag emberek, átlag állásvesztők.

plusz mivel a fidesz felvette ezt a szélsőjobbos maskarát, az hogy segítene a bajba jutott honfitársain az egy szociális dolog lenne.

a fidesz meg elutasít mindent ami szociális, mivel alapjaiban antiszociális és magyar ellenes.

ebből meg logikus eredő kérdés, hogy akkor hogyan tetszeleghet szélsőjobbként ha a saját országa lakosait sza rja le?

többek közt ezért veti meg orbánt a jobbos/ szélsőjobbos eu csoport is, mert egy igazi nácinak a hazája érdeke az első.

2021. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!