Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar politikusok dolgoztak...

Gallits Gábor CsabaPalple kérdése:

A magyar politikusok dolgoztak a szakmályukban mielőtt politikai pályára léptek?

Figyelt kérdés
Bevallom őszintén hogy azt tudom,hogy Orbán Viktor miniszterelnök jogász végzettségű,de az egyik Kedves Ismerősöm elmondta hogy az Orbán Viktor miniszterelnök Sosem dolgozott ügyvédként és ezért is szeretném megtudni hogy mi a helyzet a többi magyarországi politikussal,mert véleményem szerint Bizonyos Esetekben Csak Azoknak a Személyeknek Szabad Hinni a magyar politikusok közül,akik nem csak elvégeztek egy szakmát,hogy meglegyen a diplomájuk, hanem dolgoztak is benne.

#Politikusok szakmai végzettsége és gyakorlata
2021. máj. 14. 14:16
 1/8 Rothadó Narancs ***** válasza:
89%
szakmályukban
2021. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Kihagytad hogy miháj.
2021. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Rengeteg jogász van, aki soha nem dolgozott ügyvédként, ez egy félreértés, hogy minden jogásznak ügyvédkedni kéne.


Amúgy Orbán Viktornak kb 30 évnyi munkaviszonya van, és az állam- és jogtudományi egyetem nyilván a legjobb alap olyan pozícióknál mint miniszterelnök, parlamenti képviselő, pártelnök stb.


Furcsa az a felfogás, hogy mondjuk egy teherautót vagy benzinkutat vezetni munka, de egy pártot vagy országot vezetni nem az.

2021. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Lyó részük szerintem nem dolgozott.
2021. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikre van példa, persze sok az ilyen KISZ-es, meg HÖK-ös naplopó, öregdiákból lett politikus. Az ellenpélda többnyire az, amikor egy a szakmájában tényleg neves egyetemi professzor lesz politikus, ilyen is van azért nem egy.

Nyilván nem a kőművesek közül kerül ki a legtöbb, de ez nem azt jelenti, hogy a kétkezi munka kizáró tényező, csak azt, hogy nem gyakori.

Az egyetem kiváló hely arra, hogy az ember kapcsolati tökét építsen, azaz olyan embereket ismerjen meg, akikből később valamilyen vezetőbeosztású személy lesz itt-ott. Egy kőműves is épít kapcsolati tökét magának, csak teljesen más csoportban, neki más építőiparban dolgozó emberekkel lesz ismeretsége, ami hasznos, csak nem a politizáláshoz.

2021. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lyukban?
2021. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szakmájukban, pontos j
2021. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és elnézést kérek a helyesírási hibákért csak bevallom őszintén sietve írtam ki a kérdést és máshova is figyelnem kellett és kell most is.
2021. máj. 14. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!