Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a baloldaliak anti-rasszist...

Ha a baloldaliak anti-rasszisták akkor miért gyűlölködnek a kínaiak ellen 19. század végi amerikai sztereotípiákkal?

Figyelt kérdés

A Fudan egyetem bejelentése óta divat lett a balliberális magyaroknál a szinofóbia.


A sztereotípiák amikkel előrukkolnak, hogy a kínaiak sunyik, kegyetlenek, titokban bűnözésből élnek stb. nem mások, mint amiket Amerikában mondtak róluk a századfordulón.



#baloldal #kínai #balliberális #szinofóbia #hippokrita
2021. máj. 15. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem a kínaiak ellen vannak, hanem a kínai állam ellen.
2021. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Akkor miért attól rettegnek, hogy Budapestre jön élni a sok kínai és majd lepratelepet csinálnak a városból meg kutyát vágnak az asztalon a Népszínház utcában?
2021. máj. 15. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Mert ők nem gazdag kínai diákokat akarnak fogadni akik adót fizetnek be és tisztelik törvényeinket hanem szír,afgán,afrikai papíreldobáló élősködő muszlim munkakerülő törvényeket semmibe vevő migriket akarnak beintegrálni Európai kultúrájába..
2021. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

ez nem baloldaliság, hanem minimális logika.

ha a fidesz évi 10ezer kínait telepít be magyarországra, abból már most láthatóan baj származik.

gyakorlatilag kitúrták a magyar vállalkozókat a kis és közép kereskedelemből.

valamint komplett bp i kerületeket foglaltak el.

nem illeszkednek be, nem tanulják meg a nyelvet, saját törvényeik vannak,szolovákiába adóznak és eszük ágában sincsen magyarrá válni.


a bűnözés részét meg nem kellene félvállról venni.

annyi, hogy mivel totálisan zárt világban élnek, ők nem fordulnak a magyar rendőrséghez.

de teljesen alap náluk az emberrablás, az üzleti ügyekben elkövetett akár tömeggyilkosságok, a rabszolgatartás, a prostitúció.

és persze a vám elkerülés, adó-áfa csalás.

2021. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hiszen* bárhova ahova
2021. máj. 15. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

#5 kezdjük ott, hogy ez a hozzászólás nettó baromság. Nincs olyan, hogy egy kultúra rombol/épít ez nem ilyen.


Az eredeti kérdéshez: senkinek semmi baja a legális migrációval, legyen az akár kínai is. A baj azzal van, hogy miért kell az én pénzemből (adót fizetek, nem is keveset) építeni egy olyan egyetemet, melynek az alapító irataiban szerepel, hogy kommunista eszméket fog terjeszteni. Ha a kínaiak annyira akarnak ide egy kommunista egyetemet, fizessék ők, ekkor egy büdös szavam nem lenne.

2021. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Képmutatás. Amúgy ők mindig épp azt gyűlölik, amit a kormány tervez, teljesen mindegy, mi az. Ha majd Gyurcsány vagy KariGeri kimondja, hogy "hát azért tényleg milyen jó, hogy idejött egy ilyen világszínvonalú egyetem", majd akkor jönnek rá, hogy tényleg, ez milyen jó.
2021. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Mondd, kedves 7-es fidelitasos troll, hogy kerülhet egy kínai egyetem több pénzbe a magyar adófizetőknek, mint egy teljes metróvonal, amit állítólag szétloptak a Gyúcsányék?
2021. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kürasszír ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Nekem négy problémám van a Fudan Egyetemmel.


1.) Probléma: a Fudan Egyetem hivatalosan kommunista-ateista világnézetű, és a Kínai Kommunista Párt irányítása alatt áll.


Ha keresztény Magyarországot épít a kormány, minek nekünk egy kommunista-ateista, vagyis kőkeményen keresztényellenes világnézetű kínai elit egyetem?


Mellesleg a Kínai Népköztársaság ugye éppen az ott zajló brutális keresztényüldözésről hírhedt, jelenleg az összes kínai katolikus püspök börtönben, vagy munkatáborban van. Magyarországon a keresztények 70 %-a pont katolikus, és Kínában pont a katolikus egyházat üldözik a legkeményebben.


2.) Probléma: a Fudan Egyetem Budapesten a magyar állam költségén épül, horribilis pénzből. Magyarán a mi pénzünkből, százmilliárdokért épül egy kínai állami egyetem Budapesten.


Az építési költségeket kínai hitelből fizetjük, a kölcsönt és a kamatterheit évtizedekig fogja nyögni az ország.


Ha a kínaiak egyetemet akarnak Budapesten, építsék fel ők maguk, a saját pénzükből, ne az én adóforintjaimból.


3.) Probléma: ha a kormány a felsőoktatást akarja fejleszteni, akkor nem az a megoldás, hogy építünk Kínának óriási költségen, a mi pénzünkön egy kínai állami egyetemet Budapesten. Akkor inkább osszuk szét a Fudanra szánt 570 milliárd forintot a magyar egyetemek között, és ezáltal fejlessze a magyar nemzeti felsőoktatást.


4.) Probléma: a Fudan Budapesten elsősorban nem magyar, hanem fizetős külföldi diákoknak biztosít képzést, szemeszterenként milliós tandíjért.

Magyar hallgatók csak mutatóba lesznek.


5.) Probléma: a Fudan a tervezett Diákváros helyén épül, úgy, hogy a 12 000 kispénzű magyar diáknak olcsó, megfizethető albérletet kínáló Diákváros tervezett beépített területének közel a felét elveszi.


Azaz vagy 6000 magyar diák olcsó lakhatását áldozzuk be a Fudanért.

2021. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kürasszír ***** válasza:
100%
Bocs, öt problémám volt. :)))))
2021. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!