Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2004-es EU csatlakozásunkat...

A 2004-es EU csatlakozásunkat nevezhetjük szimpla átverésnek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Igen!
2021. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Igen. De nevezhetjük úgy is hogy az emberek elhitték a reklámot és utána csodálkoztak az apró betűs szövegeken amik bizony mindig ott vannak a szerződések végén.
2021. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Az idióták nevezhetik, igen, akik azt hitték ingyen pénz lesz kötelességek nélkül, aztán élhetnek nyugodtan a kádári posványban.
2021. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
87%
Nem, volt egy szerződés, amit aláírtunk. Volt benne olyan tétel, ami nem teljesült?
2021. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem, tényleg csatlakoztunk.
2021. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Azért az is beszédes, hogy akik levezényelték a csatlakozást, azok nem siettek felvilágosítani a szavazókat a "kötelességekről". Meg ez a "kötelesség" is olyan dolog, hogy kb. évente mást találnak ki hozzá.
2021. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
#6 na mondj egy pár ilyen évente más kötelezettségety példának!
2021. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

#6 Volt rá próbálkozás. Sokan szólaltak fel amiatt pl. hogy nem megfelelő a csatlakozási szerződés, nem ezt vagy azt kellene belevenni, nem kellene így ebben a formában elfogadni stb. Az emberek többsége azonban nem figyelt erre, nekik annyi volt elég hogy látják a plakáton "Te is nyithatsz majd cukrászdát Bécsben" és el is hitték.

De igazad van, nem az volt az elsődleges hogy 'gyere, szavazd meg a csatlakozást és akkor majd egy rakat bürokrata keresztbe fog neked tenni' vagy 'gyere szavazni a csatlakozásra, de lehet hogy majd 15 év múlva megszívjuk' - mert egyrészt pont azt akarták hogy az emberek megszavazzák, másrészt még ők maguk sem tudták hogy hova fog vezetni ha tagok leszünk. A rendszer működését akkor lehet látni ha részei lettünk a rendszernek. Addig scak a külső képet lehet megfigyelni, mások véleményét és akkor rajtunk kívül másik 9 ország is be akart lépni éppen.

Amúgy én akkor NEM-mel szavaztam.

2021. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
#8 én azt hiszem akkor szavazhattam először, igennel is szavaztam az EU ra, és nem bántam meg. Azt bántam meg hogy 2010 ben a fideszre szavaztam, és az nem tetszik az EU ban, hogy nem csap oda erélyesebben az ilyen bonsai duce-knak mint a felcsúti KISZ titkár, pl az EU ingyenpénz elzárásával.
2021. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%
Igen. A politikusok pontosan tudták, hogy csak hátrányokkal jár számunkra az EU-csatlakozás, de az embereknek csak a nemlétező előnyökről beszéltek.
2021. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!