Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baj lenne, ha egy minisztereln...

Baj lenne, ha egy miniszterelnök nem tud angolul?

Figyelt kérdés
Készült egy közvéleménykutatás arról, hogy a magyarok hogy vélekednek erről. Nem tudom mennyire hiteles, ezért most titeket kérdezlek róla. Itt reprezentatívabb minden. Az hogy Karácsony, külön tolmáccsal jár mindenhova miért gond? A tolmács is jól visszaadja a szándékokat. Nem? Régen is egyeztettünk a kommunizmusban keleti népekkel. Nem mindenki tudott oroszul akkor sem.

2021. máj. 18. 10:25
A kérdező szavazást indított:
Baj, ha a leendő miniszterelnök nem tud angolul
Nem baj a tolmács is elég
Nem érdekel a politika
44 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
Karácsony is megtanulhat jobban. Orbán az elején elég rosszul beszélt angolul miniszterelnökként, aztán 1-2 év alatt kikupálta egy nyelvtanár, úgyhogy most már elmegy. Ezt a szintet Karácsony is elérheti, ha szükséges.
2021. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem baj csak gáz, de még meg tud tanulni angolul.
2021. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%
Már írtam máshova is. Orbán sem tud jól angolul. Egyrészt a kiejtése borzalmas, másrészt nyelvtanilag is össze-vissza beszél sokszor. Nem ezen múlik...
2021. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%

Én pontosan megértem, hogy a fideszes pártközpont ezzel riogatja azokat a fideszes parasztokat, akik egyébként a saját gémeskútjukat sem hagyják el az életben, de Karácsony úr azt nyilatkozta, angolul fogja bejelenteni, hogy nem épül meg a kínai kommunista egyetem.

És szerintem ez elég meggyőző érv minden fideszparaszt számára.

2021. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
4-es, akkor majd a kiejtését fogják ízekre szedni.
2021. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
miniszterelnökként nem mindegy mit mondasz, tehát én is vinnék magammal tolmácsot, és maygarul beszélnék. ugyanis elég egy rossz kifejezés, egy rossz gesztus, és felresiklik minden. tehát még protokoll tanácsadóm is lenne
2021. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Leszarom milyen nyelven tud a miniszterelnök, csak ne zsigerelje ki a népét.
2021. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
59%
40 éve oroszul illet neki tudnia.
2021. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%
Onnantól, hogy kapnak tolmácsot, nincs jelentősége.
2021. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Általában a világpolitikában az a szokás, hogy a vezetők legfeljebb informális beszélgetéseken használják az angolt. Komoly megbeszélésen mindenki a saját nyelvén beszél, mert amikor a szavaknak súlya van, akkor fontos, hogy úgy használja a szavakat, ahogy szándékában áll, és ne tévesszen el valamit véletlenül idegen nyelven.
2021. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!