Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy milliókat tankolnak el a fideszes képviselők?

Figyelt kérdés

[link]


Természetesen ezeknek az ingyenélő gusztustalan férgeknek az állam fizette ám a tankolást.


2021. máj. 20. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Mit szóljak? Én is milliókat tankolok el.
2021. máj. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Azt hogy aki sokat mozog az országban (választókerületében, lakhelye meg a parlament közt stb), az bizony sokat tankol.
2021. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Azt hogy aki sokat mozog az országban (választókerületében, lakhelye meg a parlament közt stb), az bizony sokat tankol."


Saját pénzből. Ezek a mocskok pedig azért, hogy bemenjenek aludni, nem sokat érnek.

2021. máj. 20. 09:01
 4/21 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy a cikkben nem csak fideszes képviselőkről van szó, az hogyhogy nem zavar? Szerinted a nem fideszeseknek ingyen van a benzin vagy mi?
2021. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

"2020-ban összesen 153 millió, idén április végéig 46 millió forintot költöttek a közpénzből feltöltött benzinkártyáikról a magyar országgyűlési képviselők – írja a Blikk az országgyűléstől kikért lista alapján.

A lap azt közölte, hogy 199 képviselőből 125 használja rendszeresen tankoláshoz a kártyáját."

Azt szólom hozzá, hogy ezek szerint egy számológép és az alsó tagozatos matematika segítségével kiszámolva - 2020-ban egy év alatt átlagosan egy képviselő elhasznált 64070Ft-t üzemanyagra. ami annyit tesz hogy átlagosan havonta egy képviselő a NAV által alkalmazott benzinárat figyelembe véve (~380Ft/l) 168 liter üzemanyagot vásárolt és ezzel egy átlagos fogyasztást véve alapul (szintén NAV norma: 1500-2000cm3-nél 9,5l/100km) ez 1775 km megtett útnak felel meg.

Mellé teszem hogy én, aki egy közepes méretű városban lakom és a munkahely-vasútállomás- szomszéd nagyváros területen mozgok havi 1-2 olyan alkalommal amikor megteszek 100km-nél nagyobb utat, fogyasztok 1-2 tankolásnyi üzemanyagot egy hónapban, azaz átlag 70-80l-t, a képviselőknél kiszámolt üzemanyag felét.

Ez alapján a véleményem az, hogy a képviselőink, akik egy része naponta utazik a fővárosba a vidéki lakóhelyéről, akik jó esetben folyamatosan úton vannak a körzetükben, nem utazgatnak feleslegesen és elég jól bánnak a számukra biztosított közpénzzel az üzemanyagok tekintetében.

2021. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

5ös


A számításod már ott sántít,hogy te 199 képviselővel számolsz,holott te is írtad,hogy csak 125 hasznâlja a kártyáját.

Tehât 74 képviselőt eleve ne szâmolj bele,mert ők saját pênzből tankolnak.

A másik meg az,hogy rengetegszer lehet hallani,hogy ne általánosítsunk,ne vegyünk mindenkit egy kalap alá.Akkor ez itt is igaz.Ezek a képviselők benzinből főznek,vagy a wc-re is autóval járnak.

Én már eleve nem értem,hogy a magyar átlagfizetéshez képest is nagyon jól keresnek,akkor minek nekik még üzemanyagkártya,szálláshely térítés,mentelni jog,stb....ennyi erővel törvényen felül is állhatnának (sokan állnak is)

2021. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Azt nem értem ha olyan jól keresnek megint minek nekik az ingyen pénz?
2021. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

#6 Nem olvastad el rendesen. 125 használja RENDSZERESEN. Emiatt ÁTLAGOS az amit kiszámoltam.

De csináld végig 125 képviselővel nyugodtan. Akkor nem 2-szer akkora lesz az átlagos fogyasztás hanem 2,5-szer akkora mint az enyém, aki alig utazik valamit a saját lakóhelyén kívülre. Miközben nekik ez a munkájukhoz tartozik, nekem meg nem. EZ lenne a hatalmas pazarlás?

2021. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Itt látni, hogy a nagyságrendekkel nincsenek tisztába az emberek. A milliók tankolásra megütik a fülüket, de milliárdok szétszórása már nem. Azért kapják, mert elméletileg az emberek érdekében, a tiédben is mennek. Ezért lettek megválasztva. Ebből, ha negyedrészét magáncélra használja, az sem említésre méltó összeg, a sok milliárdhoz képest. A sok milliárdra meg rámondják, de hát más is lopna.
2021. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
Mit szólok hozzá, ha a jogszabályok lehetővé teszik akkor ez van.Gusztustalan férgeknek azért nem kellene nevezni őket,lehet változtatni a jogszabályokon akár megszüntetni ezt a lehetőséget.
2021. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!