Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék tényleg visszahozz...

Az ellenzék tényleg visszahozza a kétkulcsos SZJA-t? Mivel ellensúlyozzák mindezt?

Figyelt kérdés

Hol lehet több infót találni arról, hogy milyen jövedelem határokat állapítanának meg?


A legutóbbi értesülésem az, hogy havi bruttó 500 ezer ft fölött már 25% lenne az SZJA. Elég érzékenyen érintene, ha "rosszul" alkalmaznák a törvényt. Értsd: 500 ezer ft fölötti jövedelem esetén a teljes fizetésre 25%-ot rónának, tehát nem progresszív módon alkalmaznák azt. Progresszívnek azt tartanám, ha csak az 500 ezer ft fölötti jövedelem részre tennének 25%-ot, az az alatti részére pedig csak 15%-ot.


Számomra igen markáns a különbség, ugyanis "rosszul" alkalmazva havi 62 ezer ft-tal keresnék kevesebbet. Ez probléma! Hogy is ne lenne az, hiszen ez évi 744 ezer ft. Ez rengeteg pénz.

Az elmúlt 5-6 évben rengeteget tanultam és küzdöttem azért, hogy ott tartsak ahol most. Albérletben élek és szeretnék egyszer saját ingatlant és saját családot.

Nekem ez az egyik életcélom. Egy ilyen SZJA emelés évekre vetne vissza a megtakarításom ütemét. Kiszámoltam, hány túlórát kéne vállalnom, ahhoz, hogy a 25%-os SZJA-val ott tartsak ahol most. Gyakorlatilag kb 3 szabad vasárnapom lenne egy hónapban. Már most is alig van életem.


Fáj a szívem, mert a Fidesz számos hitvallásával nem értek egyet. Felmerül a kérdés, hogy mit kapnék az ellenzéktől cserébe? Remélem lesz valami hathatós gazdasági fellendülést célzó programjuk, ami minimum közelebb visz Ausztriához, mert eddig úgy voltam vele nekik adom a szavazatom (bár én nem Karácsonyt, vagy Dobrev Klárát

támogatnám, hanem inkább Márki-Zay Pétert). Ha nem rukkolnak elő valamivel nem fogok elmenni szavazni.


Egy jól kialakított progresszív rendszert elfogadnék. Akkor csak az 500 ezer ft részt terhelnék többletadóval, akkor kb 12 ezer ft-tal keresnék kevesebbet ez évi 240 ezer ft. Ezt még támogatnám.



2021. máj. 22. 22:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
71%

Sehol nem alkalmazzák "rosszul". Nálunk is az egy kulcsos szja előtt úgy volt, hogy x összeg alatti részét fizetted az alsó kulccsal, a felette lévő részt a magasabb kulccsal.

Máshogy nincs értelme és visszaélésekre ad okot.

Egyébként minden adópolitikának vannak nyertesei és vesztesei. A jelenleginek - a saját véleményem szerint kicsit pofátlan mértékben - a felső középosztály és az afelettiek a nyertesei.

2021. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell tartani tőle, mert úgysem fognak nyerni.

Gyurcsány és Medgyesi úr korábbi uralkodása megmutatta, hogy mit gondolnak a baloldalinak mondott milliárdos miniszterelnökök a közteherviselésről. Adóztassuk szarrá a kisember aki szja-t fizet és szedjünk be minél kevesebb adót azoktól akik különböző üzleti manőverekkel szja mentes pénzekből tengetik az életüket és keresnek százmilliókat.

2021. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

Nézd meg mi volt korábban!

A progresszív adó mindig azt jelenti hogy sávok vannak. Amennyi fizetés abba a sávba esik, annak meghatározott % az adója. Az ezen FELÜLI résznek, ami már a következő sávba esik bele, ANNAK magasabb az adója.

Ha a 15%-os kulcs mellé bevezetnek egy 25%-ost, akkor meg fogják mondani hogy mekkora havi bruttó bér FÖLÖTT adóznak már ezzel. Legyen ahogy mondod, buttó 500 ezer Ft feletti a 25%.

Akkor ha 540 ezret keresel havonta, az 500 ezer után 15%-nyi az adó, a felette levő 40 ezer után meg már 25%. NEM az egész 540 ezer után.

De ne éld bele magad ebbe az 500 ezerbe, ez csak a beetetés. Korábban a ballibek alatt a bruttó átlagbér már általában a LEGMAGASABB adósávba esett bele, vagyis mivel most a bruttó átlagkereset 400 ezernél van, az már tuti benne lenne a magasabb adósávban, jelentősen. Különben nem lenne értelme az adóemelésnek, hiszen nem lenne bevétele belőle az államkasszának.

pl. 2009: 0 - 1 900 000 Ft 18%; 1 900 001 Ft-tól 342 000 Ft és az 1 900 000 Ft-on felüli rész 36%-a volt az SZJA. Ez az 1,9 millió havi 158 ezres bruttó bért jelent. Akkor a bruttó átlagbér 200 ezer Ft volt, vagyis akinek átlagos jövedelme volt az már a magasabb adósávban volt benne.

[link]

[link]

2021. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
56%
A legjobb az lenne, ha maradna az egykulcsos rendszer. Ez a legigazságosabb és ez nem bünteti a sikeresebb embereket.
2021. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
63%
Ha emelik az szja-t akkor nő a feketemunka a zsebből zsebbe mutyi jó magyar módra. Amíg ez nem változik addig a fogyasztást kell adóztatni. A MOL kúton vagy a Sparban mindenki megfizeti a 27 százalék adót. Akinek nagyobb a pénztárcája az többet fizet. Ez teljesen igazságos.
2021. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
54%
Aki tesz azért, hogy sikeresebb legyen, azt jól megbüntetik ezzel. Ez a többkulcsos adórendszer nem véletlenül lett kivezetve.
2021. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
75%

Megnyugtatlak.

Nem 500 lesz a sávhatàr.

Az àtlagkereset már a magasabb sávba fog esni. Ahogy korábban is.

20-25% lesz az alsó ~35% lesz a második. (ha nem lesz elég a lóvé nekik akkor lesz egy ~45%os harmadik sáv is.

2021. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
53%

#7

Sajnos ettől tartok én is és ezért nem fogok rájuk szavazni. Egyszer már megszivattak ezzel ezek a mocskok. Ha az én szavazatomon múlik Gyurcsány még sokáig az ellenzék vezetője lesz. De szerintem ő ezt tekinti történelmi feladatának. Gondolom anyagilag is megéri neki.

2021. máj. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
67%

5

csak míg a csóró az egész fizetéséből adózza a 27%-át, addig a gazdag, aki félre tud rakni, az arányaiban kevesebbet

2021. máj. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
26%
#9 Nem. Mivel az a "csóró" a fizetéséből leginkább olyan termékeket vesz amiknek az ÁFA mértéke 5%, míg a gazdag viszont inkább a 27%-os adójú termékeket veszi.
2021. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!