Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi bajuk a magyaroknak a...

Mi bajuk a magyaroknak a finnekkel ,hogy még a zsidókhoz is rokonitják a magyar népet egyes konteósok csak ne finnugorok legyünk?

Figyelt kérdés
2021. máj. 25. 14:45
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
86%

Én három évig Finnországban laktam, és azért az átlag magyarnál sokkal liberálisabbak. A bevándorláspolitikájuk is inkább közelebb áll Németországhoz vagy a britekhez, mint hozzánk. Az meg, hogy fegyverbzik, egyáltalán nem igaz, a tartalékosok közül sokan (főleg a vidékiek) leszerelés után hazaviszik a szolgálati fegyverüket, ezért olyan kirívóan magas a statisztika (lőszert persze nem tartanak otthon, az marad a laktanyában).


Az meg, hogy keleti felfogásuak lennének, hát... Szerinted miért van ott még mindig sorkatonaság? Segítek, nem a "népnevelő" hatás miatt, hanem azért, mert a finnek az oroszokat jobban gyűlölik, mint bármelyik bevándorlót. Az megvan, hogy a finn nyelvben a mi pejoratívan használt "cigány" szavunk megfelelője a "venäläinen", magyarul "orosz"?

2021. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Egy csomó kelet európai ország gyülöli az oroszokat és egymást is.
2021. máj. 25. 23:20
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

1/22 anonim ***** válasza:

79%

Nem vagyunk rokonok a finnekkel. Szimplán a nyelvünk rokon többek között a finn nyelvvel is.

-------


Genetikailag anyai ágon, lehetünk fingárok, de a nyelv indogermán és germán, germagyar.

2021. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
96%
A magyar nyelvnek semmi köze germán nyelvekhez, vagy tulajdonképpen bármelyik indo-európai nyelvhez a szókincsen kívül. Attól még, hogy egy nyelvben sok a jövevényszó egy másik nyelvből, attól még az a két nyelv nem lesz rokon. Az indo-európai nyelvek között nincsen ragozó (agglutinatív) nyelv, míg a finnugor nyelvek közül mindegyik ebbe a típusba tartozik.
2021. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
95%
24. Hagyd. Egy megszállott, képes oldalakat írni a "germagyar" nyelvről.
2021. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Hova tünt az utolsó kommentem? Amúgy igen ez egy troll. Irtam is ,hogy jelentsétek de valószinüleg az okosok az én kommentemet törölték helyette.
2021. máj. 28. 20:59
 27/41 anonim ***** válasza:
9%

bármelyik indo-európai nyelvhez a szókincsen kívül.

---------------------


A szókinsból épülnek fel a képzések, amik a szavakban is megvahnnak, amit te mondasz(mondasz, egy germán szó a mut, mint murmol, mu gyökből, germán-gót sz képzővel, ami a második persóna, mint a latinban) az a finnugorra lehet csak jellemző, a területi szavakra.


Mondasz: mu, mo yök, germán mut mund és gót-germán sz-val, mint a latinban, tehát egy germán és indogermán szó.


De nézzük, hogy én, hogy beszélek, egy példa:

na gyök, ami a mi indogermánul, és germánul, ez lesz képezve e és a partikelel, amiből lesz ena és ana, ez benne vahn sok szóban, ami a mai izék nem értenek, de én így értem a magyart, így beszélem, mert sajnos ez itt nekik fuziónáló:

honnan: germán hwanan, hwo az a hé és ott, az

onnan: germán ennan, tehát nem a von da


Vagy utana: énközpontú szó, az mondja hogy ut tehát hé, ki, tehát előre mutat, majd ha azt mondja, hogy ana, vagy a-na, akkor meg le, és ez datívos lesz, nak.

Nak: indogermán enek, ír aig, yng, noch, nach, nähern, az ír úgy használja mint a magyar.

Enek: e indogermán partikel, majd az ana és ene, ez képezve k-val.


A nak, mint Péternek, vagy ut-ana Péternek, és a honnan és onnan germán szavak, láthatóan. Attól, hogy a nak agglutináló lett, attól még hülön vult, mint úgymond ige.


Tehát látható, hogy ezek a szavak láthatóan germánok és indogermánok, vagyis Humbolt-val: concreter grammatischer Bezeichnungen sichtbar

2021. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Édes istenem...
2021. máj. 29. 09:56
 29/41 anonim ***** válasza:
97%
Hát te nyilvánvalóan nem tudsz magyarul, kb. teljesen olvashatatlan az írásod. Értelmezhetetlen az egész.
2021. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
13%

32/32 anonim ***** válasza:

Hát te nyilvánvalóan nem tudsz magyarul,

-----------


Pedig ennél magyarabbul, germagyarbbul nem is lehet... Értelmezhetetlen? Akkor az értelmeddel vahn a baj, mert ennyire rendesebben, logikusabban leírni nem is lehet.

2021. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!