Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a "botrány" Karácsony...

Mi ez a "botrány" Karácsony Gergely körül?

Figyelt kérdés

Tele van a NER-es média, hogy: "ez a budos karacsaony nem tud angolul","hazudott a doktorijarol"

Most mivan? Ez is egy újjab hazugság vagy van igazság alapja?



2021. máj. 28. 23:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
67%

És #17, #20-at folytatva, Orbán védelmében is hadd mondjam el, hogy szerintem a kiejtés nem akkora probléma. Ő még azért az alap angolt az előző rendszerben tanulta, sokkal rosszabb módszerek mellett. És ezt néhány hónap Oxford nem tudja kijavítani. Szerintem egy think-szink belefér. Ismerek olyan valóban kiváló (tehát messze nem Lánczi-Schmidt :D) magyar (matematika) professzort, aki a the-t "zö"-nek ejti, jó erős zével.


Orbánnak jó angolja van, ez a nemzetközi sajtótájékoztatókon átjön. Láttam olyat, hogy a nyelvtanja is összezavarodott, de ez fáradtság miatt bárkivel előfordulhat, aki nem anyanyelvű. Általában folyékonyan, tisztán beszél, hát, eléggé magyarosan-recsegősen. Én az amerikai diákjaimtól elég jó visszajelzéseket kapok az angolomra, a legbüszkébb arra vagyok "practically perfect", de a kiejtésemet azért furcsának tartják, egyszer azzal viccelődtek, hogy "úgy beszélek angolul, mint egy francia".

2021. máj. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
81%

#21

Azért ne túlozzunk. Én is gyakran hallgatom, ahogy Orbán angolul beszél, de minden második mondata súlyos nyelvtani hibával hangzik el.

2021. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem botrány.Ez a valóság.
2021. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!