Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért az államtól...

Az emberek miért az államtól várnak segítséget? Nem látják hogy a politika színház? Miért veszik ezt komolyan?

Figyelt kérdés

Nekem piacképes végzettségem van, jól menő vállalkozásom, jól éltem minden kormány alatt. Az ismeretségi köröm és a családom többi tagjáról ugyanezt eltudom mondani.


Teljesen mindegy ki van hatalmon mindenki hazudik, lop, csal, átver.


Szerintem a politikusok a háttérben jókat röhögnek a sok idiótán aki komolyan veszi őket és úgy szidják az általuk utált pártot mintha az életük múlna rajta.


Ne legyenek illúzióink az átlag embernek semmit nem változik az élete, akárki van kormányon.


Az emberek miért nem azzal foglalkoznak amire van ráhatásuk? Tanulni, dolgozni kell, üzleti kapcsolatokat építeni, és aki életrevaló az mindig megszerzi ami neki kell, sose fog rászorulni az állam segítségére.



2021. máj. 29. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Igy beszél egy orbán-csókos!
2021. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Politikára is van ráhatásod és bár egyet értünk azzal, hogy mindenki előbb a saját portáján kéne sepregessen de ne mondd már nekem, hogy a te életedre nincs az befolyással hogy épp a szomszéd utcában lakó proliknak van munkájuk, rá vannak kényszerítve arra hogy dolgozzanak vagy segély mellett hozzád járnak át lopni.
2021. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Írj valamit a vállalkozásodról. miben utazol?
2021. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hypno ***** válasza:
79%

Lehet hogy minden garnitúra lop, de ez a mostani az egyetlen, aki pökhendi módon belevigyorog a képünkbe, mondván "na és mi vagyunk hatalmon, tehetjük, és tesszük is".


Bennem nem tombol az önérzet, de ez a pofátlanság bőven kiveri a biztosítékot.

2021. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki akkora koponya hogy valami piacképes területen tanuljon és utána helyezkedjen el, sajnos én is ilyen vagyok, bár mennyire próbálkoztam nem jött össze. Ahogy nem lehet minden emberből sem egy Stephen Hawking vagy egy Bill Gates. Szerintem ezzel nem lehet vitázni. Nyilván nem is várom el hogy akkora fizetést kapjak mint egy diplomás nagytudású valaki, valami magas hozzáadott értkű munkával. Viszont az azért szerintem nem túl valóságtól elrugaszkodott elvárás, hogy ha én napom egy tetemes részét egy munkahelyen töltöm, ahol ha alkalmaznak, akkor nyilván valami értékteremtő munkát végzek nekik(ha nem így lenne nem tartnának ott) akkor abból a fizetésből egy normál élhető színvonalon megtudjon élni az ember, és ne gombszemeket kelljen tologatnija hó végén. De ez nagyon sok magyar embernek nem adatik meg.
2021. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

"Tanulni, dolgozni kell, üzleti kapcsolatokat építeni, és aki életrevaló az mindig megszerzi ami neki kell, sose fog rászorulni az állam segítségére."

Már miért ne lenne?

A tanulás rengeteg költség, tudom mert egyetemi hallgatóként tapasztalom hogy nem mindenki teheti meg hogy a fővárosban tanuljon de vidéken sem fenékig tejfől.

Alig van kollégiumi lakhatást, az a minimális támogatás(+ elvonják a családit) is kevés az albérletre. Szóval már itt bukott a történet hogy ha valakinek nincs anyagi támogatottsága nem tud kitörni. Ilyenkor kéne az állam segítsége hogy felzárkóztassa őket illetve megfelelő támogatást nyújtson.

Szóval adj hálát az égnek hogy voltak szüleid akik támogattak téged anyagilag.

Üzleti kapcsolatok, szakmafüggő van ahol számít, van ahol sem. Ha a vállalkozásra gondolsz alaptőke nélkül neki sem indulhatsz. Ez is függhet a kormánytól, ha éppen kedvez számodra akkor eltudsz indulni, ha ellehetetlenít akkor nem lesz semmi esélyed.

Életre való... Rengeteg szerencse kell hozzá, jó helyen kell legyél jó időben vagy bukhatod az egész. Bill Gates és a többi milliárdosnak is kellett egy jó adag szerencse a sikerhez. Ez az átlag életben is így van sajna. Meg persze ismeretség kell.


Amiket felsoroltam azokhoz mind kellhet az állambácsi segítsége. Igen szerencsés vagy hogy mindegy a kormány de ez csak részben igaz. Lehet valaki bármennyire jó abban amit csinál ha a kormány nem neki kedvez...

Igen is fontos a politika és nem szabad lebecsülni a jelentőségét.

De rád férne egy kis töri tanulás újból, ha nem volt fontos minek volt ennyi forradalom, lázadás? Minek kellett pl. 2006-ban hogy ne menjünk messzire?

Pont a maradiak miatt tart ott az ország ahol, mert többség egyéni érdekeket néz nem azt hogy globálisan jól menjen az országnak. A politika egy társasjáték, de inkább hasonlítanám a sakkhoz. Lehetsz rossz oldalon és hamar a parasztok sorsára juthatsz, ellenkező esetben ha éppen megy a szekér akkor magas helyről várhatód a szavazást.

2021. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a minimálbér az éhenhaláshoz is kevés, nem igazán tudom elfogadni a nézőpontodat. Az oktatást folyamatosan züllesztik le, a tanárokat elüldözik a bérminimumos kezdőfizetéssel, a tananyag minősége és a diákok képességei évről évre romlanak. Mi ez, ha nem pénzkérdés? Nem mindenki fizetheti meg a magániskolát a gyerekeinek. Mondom ezt úgy, hogy pár év tapasztalattal is átlag felett keresek, de nincs csőlátásom, és szorult belém empátia.
2021. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom neked, hogy vedd fel a szemüveget és nézz szét az országban, hogy mi folyik itt.

Számold ki, hogy mire elég a minimálbér! Nézd meg, hogy milyen az átlag magyar családi kassza és ezután mind azt, hogy nincs szükség állami támogatásra!

2021. máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"aki életrevaló az mindig megszerzi ami neki kell, sose fog rászorulni az állam segítségére."


Erről az első ami eszembe jut: évente vattaúj terepjáróból kikönyöklő sikeres magyar gazda, láthatóan hülyére kártalanítva.

2021. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Teljes mértékben egyet kell hogy értsek a kérdezővel! Ellenőrizetlen hogy amit nem kevés pénzt lefaragnak a fizetésünkből az mire megy el! Ahogy bekerülnek ezek a pártok a parlamentbe önálló életre kelnek. Okos ember márpedig célzottan fektet be, vagy költ, nem csak úgy kidobja az ablakon a pénzt. És főként nem olyanra ami ellene dolgozik! Jó részét az adónknak ellenünk használják, nagyon nagy részét meg ellopják! Fizetsz mint a katonatiszt, de nem a célra megy a nagyrésze! Az oktatás, egészségügy, pályázatok, segélyezési rendszer, döledező lepusztult ingatlanok sokasága. Hasonlítsuk össze csak a privát szférával. Napkollektor, ablakok vagy más pályázat, esetleg ha segélyre szorulsz, korházba kerülsz, vagy bármi hasonló ott mindjárt nem számíthatsz rájuk! Ami az időd veszi el, kiszolgáltatottá tesz, elapasztja a forrásaidat, leterhel, ezeket kiiktatni kell! Tudósok, kutatók, alkotók, szakemberek építik és építették ezt a társadalmat mindig. Itt meg a fórumozók ne akarjanak senkit kioktatni politikáról, a cipőfűzőjét nem tudja bekötni a nagyrészük. Magyarság meg nagy közösség nem létezik, megdögölhetsz felőlük, egy nagy illúzió, agymosás! Én voltam már rászorúlt, most jómódú vagyok, tapasnivaló parazita csótányok, én amit támogatok jól ketté csapni köztük, nem ám ezeket a kutyákat etetni!


Elüldözni az összes éhenkórász pártot, és adott területre képzett profi szakértőket a helyükre!!!

2021. máj. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!