Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék hatalomra...

Ha az ellenzék hatalomra kerül akkor számíthatunk ismét olyan kiemelkedő teljesítményre tőlük mint amit 2004-es EU-s csatlakozásunk és 2010 között tudtak felmutatni?

Figyelt kérdés

2004-2010 között a GDP/fő euróban

Magyarországon 4,7%-ot,

Csehországban 17%-ot,

Lengyelországban 29,5%-ot,

Szlovákiában 34,3%-ot nőtt.


De lényegében véve Ciprust leszámítva minden velünk egyszerre csatlakozott országban legalább kétszer akkora GDP növekedés volt mint nálunk.

[link]


Tudom a GDP "semmit se számít", de most kb. 1500-2500 milliárddal lenne több a költségvetésben minden egyes évben ha csak a régiós átlagot hoztuk volna. (minden évben 3-szor annyi pénz mint amit 10 év alatt Orbán stadionra költött, vagy épp 5-ször annyi mint amennyire Mészáros vagyona hízott)



2021. máj. 30. 16:15
A kérdező szavazást indított:
Igen most is valami hasonló teljesítményre számítok és megint faképnél fognak hagyni a régiós veresnytársak.
Sajnos nem fogjuk tudni tartani a lépést a régiós országokkal, mert Orbánék mindent elloptak.
Most megmutatja majd az ellenzék, hogy nem régiós átlagon fejlődik majd Magyarország mint 2010 óta, hanem sokkal gyorsabban.
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre nekem egyszer azt mondta egy ellenzéki, hogy ez csak "látszólagos" GDP-növekedés, mert külföldi cégek termelik. :D
2021. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 árokpart ***** válasza:
73%
Inkább ne próbáljuk ki ha lehetne.
2021. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
66%

Most azt leszámítva, hogy

1) 2002-2010 között MSZP-SZDSZ kormányok voltak és nem az Összefogás és

2) a Fidesznek messze nem a gazdaságpolitikája a leginkább problémás,


nézhetünk éppenséggel más számokat is, amik már nem támasztják alá az állításodat.

2021. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Nézzük meg a 2010 után teljesítményt, összehasonlítva a V4-ekkel, és az EU átlaggal:


[link]

2021. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Amint az ábrán látszik, nálunk leginkább stagnálás van, míg a többiek növekedtek.
2021. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 16:46


Egy főre jutó munkatermelékenységet linkelted be, legközelebb igazán le is lehetne írni, hogy mit linkelsz, hogy ne nekem kelljen kikeresni :) Ez szép és jó adat csak épp érdekes hogy pont 2016-ig sikerült csak beraknod, amíg stagnált bezzeg a 17,18,19-es éveket amikor V3 átlag fölött sikerült nőni meg kimaradt.


De akkor már idéznék egyet a cikkből is ahonnan az ábra származik:

"Emellett a hazai alacsonyabb termelékenységi mutatókkal kapcsolatban érdemes kiemelni, hogy a válságot követő strukturális munkaerőpiaci reformok (időskori és a rokkantnyugdíjazási feltételek szigorítása, foglalkoztatástól való távolmaradáshoz kapcsolódó transzferek összegének és időtartamának lecsökkentése, Munkahelyvédelmi Akcióterv bevezetése, közfoglalkoztatás kibővítése, rugalmas munkavégzési formák alkalmazásának megkönnyítése) nagy arányban okozták a munkaerőpiachoz korábban nem, vagy csak kevésbé kötődő csoportok foglalkoztatásba áramlását. Mivel ezen - korábban inaktív vagy hosszú távú munkanélküli - munkavállalók termelékenysége az átlagostól elmaradó, így az összetételhatás is a termelékenység lassabb javulásának irányába hat hazánk esetében."


Én ebből azt értem, hogy ha most is tennénk az idősek, alacsonyan képzettek, rész munkaidőben foglalkoztatott nők fejére és nem létesítenénk számukra is új állásokat akkor nőhetett volna sokkal jobban is a termelékenység.


Csak akkor kérdezném tőled, hogy te egy olyan országban szeretnél élni ahol dolgozna 3,5-4 millió ember viszonylag magas fizetésért és az ő adóikból tartanának el 500 ezer - 1 millió embert vagy egy olyanba ahol a borsodi 8 osztályos cigánynak is van legalább egy minimálbéres munkája?

2021. máj. 30. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-#5

Amit idelinkeltél, az egy kép, amin az sincs kiírva, hogy egyáltalán mit ábrázol. Miről szólnak a grafikonok? Gazdasági növekedés, reálbérnövekedés, kutyafüle?

Ha a gazdasági növekedést akarjuk nézni a V4-ekhez és EU átlaghoz viszonyítva Real GDP per főben, akkor:

bal oldalt 2002-2010 <-> jobb oldalt 2010-2020

EU: 7,8% <-> 5,4%

Magyarország: 14,9% <-> 26,9%

Csehország: 27% <-> 14,8%

Lengyelország: 40,9% <-> 30,9%

Szlovákia: 49,2% <-> 20,1%

Forrás Eurostat, ugyanaz, amire a te képed hivatkozik.

[link]

2021. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi az ec-s oldalt, ilyen összehasonlítót kerestem. Az előző képet egy szimpla google keresés dobta ki, mert próbáltam valami infót keresni, de ez az ec oldal praktikusabb, és valóban mást mutat.


Linkelem onnan GDP-ket 2010-től. Így kiegyenlítettebb a kép. Jó lenne, ha sikerülne csökkenteni a lemaradásunkat az elsőktől:


[link]

2021. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!