Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miért ágáll a...

A baloldal miért ágáll a pedofil törvényjavaslat ellen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a tegnap megszavazott törvényjavaslat értelmében, nem lehet elévülési idő és nem lehet felfüggesztettet kapni pedofil bűncselekmény után. Ami jó, mert nem ússzák meg a bűnelkövetők ezek után és elrettentő példa is egyben. Másrészt újítás, hogy lesz egy nyílvános lista a pedofil bűnelkövetőkről, amit mindenki megnézhet. Ez is nagyon jó, mert nem bújhatnak el a korábbi bűncselekmények elkövetői.


Bevezetik továbbá hogy bizonyos gyermekekkel kapcsolatos munkahelyekre pl strand, a vidámpark és az állatkert nem vehetik fel őket, ami szintén egy pozitív újítás. Mindezek ellenére a baloldaliak mégis tíltakoznak ellene, de nem értem, hogy miért? Az hogy a liberálisok is tíltakoznak ellene megértem, de a tisztességes baloldal miért teszi ezt?


Olvastam, hogy a HVG írta : ", "eddig a határig [már a rajzolt tartalmakig] nem vonhatjuk kétségbe senki jogát arra, hogy a szexuális vágyait úgy élje ki, ahogy akarja, függetlenül bárki ízlésétől és erkölcsi felfogásától"."


Ezzel azt akarják mondani, hogy nyugodtan nézzenek ezek az emberek pedofil rajzokat, képeket ? Nem értem miért akarja ezt a baloldal? Normális ember nem néz ilyen tartalmakat. Nem is lehet neten, nem darkneten ezekhez hozzájutni. Ahhoz hogy ilyeneket nézzen az ember egy hajlam kell hozzá. Miért védi ezeket az embereket a baloldal?



2021. jún. 1. 10:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

"Baloldali" ként írom.


Az hogy jobban büntetik őket az nagyon jó hír, de ezt a nyilvántartást annyira nem értem, bár nem is ellenzem. Nekem inkább kocsissal van a gondom, nem lepődnék meg ha róla is kiderülne egy s más, de ez a személyes f*szságom

2021. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Tehet arról valaki, hogy megvan a hajlama? Amíg nem árt vele senkinek, addig nincs baj. Persze, az más kérdés, hogy előbb-utóbb nem árt-e. Ezért kéne inkább kényszergyógykezelés vagy nem tudom.
2021. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem segít a problémán. Sok pedofil ügy nem kerül időben, és a listának egyéb kockázata is van.

Tegyük fel, téged bemószerol egy befolyásos rosszakaród, felkerülsz a listára, még ha sikerül tisztáznod is magad, az átlagemberek előtt már soha nem mosod le magadról, mert úgy vannak vele, hogy "nem zörög a haraszt...".

Másik probléma a listával, hogy még a gyilkosoknak sem mutatják a teljes nevét sok helyen, nehogy a népharag gyorsabb legyen, mint a büntetésvégrehajtás.

2021. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
*Sok pedofil ügy nem derül ki időben
2021. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy külföldön is vannak ilyen nyílvános listák és még sincsen lincselés belőle
2021. jún. 1. 10:31
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
6. Külföld, küldöld... azteljesen más
2021. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
És ahol ilyenről tudsz, ott is ilyen gyorsan intézik az ügyeket, hogy kb. 1-2... x évvel később lesz döntés az elkövetéstől számítva?
2021. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 hypno ***** válasza:
76%

Majd emlékezz erre a kérdésedre, amikor valakit - mondjuk pl. akár téged - csak azért nyomnak be egy ilyen nyilvános adatbázisba, hogy egy fél évig, évig ne tudja levakarni magáról a dolgot, és ne lehessen ellenfél egy álláspályázatnál, választásokon, stb.


Szóval azért bárkit pellengérre állítani, az bonyolultabb annál, mint hogy "ott rohadjon meg a szemét pedofil".

2021. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Az előre kitervelt aljas indokból elkövetett gyilkosokat is kellene listázni, és a megrögzött zaklatókat, mocskolódókat és úgy általában az összeférhetetlen embereket.


Had tudják az emberek kik költöztek a szomszédba

2021. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 hypno ***** válasza:
89%

#9


Valóban. És te tudnád garantálni, hogy csak azok kerüljenek a listára, akik tényleg odavalók?

És mit tennél, ha a cerka szopós végére kerülnél teljesen alaptalanul?

2021. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!