Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a transzneműek...

Mit szóltok a transzneműek életét ellehetetlenítő törvényjavaslat elfogadáshoz?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, arról van szó, hogy volt egy törvényjavaslat, aminek röviden az a lényege, hogy az iratokban az a nem kerül be, amivel az egyén megszületett. Így hiába esik át egy transznemű a műtéteken, egyéb kezeléseken és egyéb dolgokon, az irataiban a szülési neme lesz, holott már nem úgy néz ki, mint ami ahhoz passzol, illetve nem is aszerint él.


Ez szerintem egy hatalmas nagy visszalépés volt, hogy be lett vezetve. Ráadásul semmi különösebb értelme nem volt, nem érint akkora réteget, hogy ezzel bárki is vissza tudjon vele élni, és igazából csak a transzneműek elleni negatív diszkriminációt növeli.


2020. máj. 19. 15:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek veled. Lehet papolni, hogy hanyatló nyugat, meg ilyen marhaságok, de ebben az országban mintha visszafelé menne az idő. Sajnálom azokat, akiket érint a törvény, hiszen nem elég nekik, hogy nem olyan testbe születtek, amiben otthon érzik magukat (ami biztos nem egyszerű lelkileg), még rúgnak is beléjük egyet.
2020. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 anonim ***** válasza:
2020. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
20%

Kissé túlzás, hogy ez ellehetetleníti az életüket...

Dehát éljen a drámázás ugye.

2020. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 anonim ***** válasza:
60%
Az én irataimban speciel születésem óta nem a születési nemem szerepel, ugyanis már kamasz voltam, amikor kiderült, hogy interszexuális vagyok. XY kromoszómáim vannak, de női külsőm van és nő szerepel az irataimban is. Szóval szerintem röhej ez az egész törvény. Nem gondolhatják komolyan, hogy nekem az XY kromoszómáimmal ezek után nem lenne jogom kérvényezni, hogy férfiként tartsanak nyilván.
2020. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 A kérdező kommentje:
Kedves második! Ez a kettő az elfogása előtt volt, így ez egy teljesen másik kérdés.
2020. máj. 19. 15:21
 6/145 anonim ***** válasza:
19%
Helyeslem. Kutyából nem lesz szalonna.
2020. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/145 anonim ***** válasza:
27%
Helyeslem a törvényt. Az elmeháborodottakat nem szoktuk normális Napóleonnak tekinteni attól, hogy Napóleonnak tekintik magukat vagy ha annak műtik magukat. Az "Élő Ken" se lett Ken (főleg, hogy közben rájött, hogy ő Barbie szeretne lenni). Attól, hogy valaki villanyoszlopnak képzeli magát, és kiáll a térre egy hatalmas fényszóróval, még nem lesz villanyoszlop.
2020. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/145 anonim ***** válasza:
88%

7 voltam:


"Az én irataimban speciel születésem óta nem a születési nemem szerepel, ugyanis már kamasz voltam, amikor kiderült, hogy interszexuális vagyok. XY kromoszómáim vannak, de női külsőm van és nő szerepel az irataimban is. Szóval szerintem röhej ez az egész törvény. Nem gondolhatják komolyan, hogy nekem az XY kromoszómáimmal ezek után nem lenne jogom kérvényezni, hogy férfiként tartsanak nyilván."


Amit írtam természetesen nem vonatkozik azokra, akik valamilyen genetikai elváltozásnak köszönhetően nem lehet egyértelműen férfinak/nőnek beazonosítani. (pl.xxy kromoszóma )

2020. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/145 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem lenne rossz egy „egyéb” nem bevezetése. Persze maradna normálisan, hogy „család = egy férfi és egy nő + gyerekeik”, tehát az egyébnek nem lehet családja.

Teljesen beleillik a képbe. Aztán mindenki azg képzel az „egyéb”-be, amit akar, a nulla jogával együtt.


Teljesen jó lenne 🙂

2020. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 anonim ***** válasza:
38%

#4 az teljesen speciális eset a tiéd, nagyon nagyon ritka, neked lehet lenne jogod ilyesmikhez, nézz utána.


Alapesetben vagy férfi vagy, xy kromoszómákkal minden sejtedben, vagy nő xx-el, minden sejtedben.

Az, hogy levágatod a hajad és fütyit ragasztatsz, és/vagy megnöveszted a hajad és a fütyit leműtteted magadról, plusz iszol egy nagy rakás hormonitalt nem módosítja azt a tényt, hogy neked mi a genetikailag meghatározott nemed.


Én is kérhettem volna 16 évesen, hogy a személyimben szerepeljen légyszi két évvel korábbi születési dátum mert én annyi idős vagyok márpedig és kész, hivatalos okiratban sztem a tudománynak és hivatalos adatoknak van helye, nem pedig annak, hogy Mártonka inkább Marika akar lenni, vagy fordítva.

2020. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!