Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz propagandának mi ez...

A Fidesz propagandának mi ez a szánalmas Karácsony-angol/phd lejárató fétise mikor köztudott, hogy a legtanulatlanabb réteg miatt lehet csak hatalomban?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=4-HbwKIWQhU


Azt én se állítom, hogy normális, hogy angolul nem beszélő ember legyen az ország miniszterelnöke (főleg, hogy erős lenne a nyugati orientáció), nem is ez a kérdés, hanem, hogy a Fidesz propagandagépezet nem tartja ellentmondásnak, hogy Karácsony angol nem tudásán pattog miközben a Fideszt a legtanulatlanabb, kiszolgáltatott szavazóbázis tartja hatalomban? Gondolok itt az ingyenes krumpliosztásra kampány idején, az egyetemek lerombolásával a szalagmunka- és összeszerelő ország megteremtése vagy a pörköltszaftos pronyó kormányzati kommunikáció.


Kötve hiszem, hogy a Fidesz szavazók körében több lenne az angol nyelvet beszélők aránya miközben rég bebizonyosodott, hogy a legidiótábbak támogatják a Fideszt (akik tuti nem tudnak angolul):

https://www.youtube.com/watch?v=omG7wj4u6K4


Akkor ők (ostoba fidesz szavazók) ezzel a retorikával és lejáratókampánnyal hogy tudnak mégis azonosulni? Nem kényelmetlen nekik ez a kettősség?


Arról nem is beszélve, hogy az M1-en én még nem hallottam sosem élő angol interjút, ha annyira menő tanult értelmiséginek tartják magukat, akkor hogy lehet, hogy az M1 egyik vezető műsorvezetője se tud megtartani egy külföldi vendéggel készített interjút, hogy ne kelljen tolmács:

https://www.youtube.com/watch?v=HwNe_8HUxUE


Nem a bort iszik és vizet prédikál szánalmas példája ez?



2021. jún. 1. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

“Fidesz propagandagépezet nem tartja ellentmondásnak, hogy Karácsony angol nem tudásán pattog miközben a Fideszt a legtanulatlanabb, kiszolgáltatott szavazóbázis tartja hatalomban? “


🤣 Ezt miből számoltad ki?


De azt hiszed hogy a tanult réteg a kommunistákra szavaz?

2021. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Lefutott téma, már napok óta nem olvastam róla. Most nyilván más koncot keresnek a közpénzből jól tartott vérebek. Itt kérek elnézést a vérebektől, akik cuki kutyusok.
2021. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Nem is értem. Egy miniszterelnöknek jó egy analfabéta is.
2021. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez megy már egy ideje mindkét oldalon, a másik lejáratása.
2021. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
A fidesz ezt jól benézte. Nincs szüksége egy Miniszterlnöknek angol nyelvtudásra. Fordítanak a tolmácsok. Szűk tárgyalásokon, pedig elég a "yes" és a "no" szavak hogy kifejezzék, hogy az adott témáról mi a véleménye
2021. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1: Onnan hogy egy tanult, nyelve(ke)t beszélő, diplomás értelmiségi az európai liberális alapelveket hirdeti, a multikulturalizmust, a sokszínűséget, az innovatív nyugati életszemléletet vagyis mindazt amit a Fidesz tűzzel-vassal próbál írtani nem véletlenül, hiszen erre a szavazóbázisa nagyon is vevő.

Elég megnézni, hogy a hvg-n milyen tanult és komoly, tapasztalt világnézettel rendelkező magasan kvalifikált emberek kommentelnek és ezzel szemben mit fröcsögnek pl. a vadhajtások oldalon.

2021. jún. 1. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Egyrészt az, hogy te felsőbbrendűnek tartod magad amiatt, hogy kire szavazol (vagy kire nem szavazol) az arról árulkodik, hogy te is egy felszínes ember vagy, akit sikeresen megvezetett az ellenzék "árja" propagandája, miszerint felsőbbrendű az, aki nem ide X-el, hanem oda. Ha rajtad működik ez a felsőbbrendűségi pszichológia, hogy a te szektád jobb, mint a többi, akkor érdemes lenne felülvizsgáld a saját ideológiádat.


Alapvetően nem zavar engem az, hogy Karácsonynak nincs Dr. címe, gondolom szeretett tanítani, de kutatni is nem volt ideje, mert közben már belefolyt a politikába és ezért elmaradt a dolgozattal. Nem ezzel van a baj, hanem az ezzel kapcsolatos hazudozással, a konzulense felé irányuló ígérgetéssel, határidők áthágásával és az egyetemi kollégái átverésével. Mert mihelyt adódott egy jobb lehetőség, csapot-papot otthagyott, ígéreteit nem tartotta be, holott ő sírta ki a határidők kitolását stb... S ezek után még hivatkozik a doktori címére, ami soha nem is volt: [link]


Az angol nyelvtudásra is térjünk ki. Itt is teljesen megértem Karácsonyt, nekem sem tökéletes az angolom és ha politikus lennék, jobbnak látnám, ha egy profi tolmács segítene, mert bár van B2-es nyelvvizsgám és nyelvtudásom, de olykor elakadok, szavak nem jutnak eszembe, hibás igeidőt használok stb... ami társalgási szinten tökéletes, az a közéletbe kevés. De mi szükség van a magyarázkodásra? Hogy ő "speciális" angolt beszél, meg "hiperpasszív" nyelvtudása van etc. ? Szekunder szégyenérzetem van, ahogy látom a csávót magyarázkodni a nyelvtudásával kapcsolatban.


És ha már itt tartunk, a jogsira és térjünk ki. Nekem sem lett meg elsőre, szóval itt sem vagyok az a beképzelt alak, aki nem tudja megérteni, hogy valakinek hogy nem tud sikerülni a jogsi. De mégis mi szükség volt arra, hogy az apja tragikus halálát belekeverje a történetbe, mint kifogás, hogy ő azért nem akarja...? Utólag kiderült, hogy nem az akarással volt a baj, hanem a tudással. Nem lehet felvállalni azt, hogy pocsék sofőr? Persze, féligazság lehet az apja tragikus esete, de akkor is méltatlannak érzem az ezzel kapcsolatos kommunikációját.

2021. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

"egy tanult, nyelve(ke)t beszélő, diplomás értelmiségi az európai liberális alapelveket hirdeti, a multikulturalizmust, a sokszínűséget,"


Új távlatokat nyitottak a migránsok franciaországban a bűnözés történelmében. Sosem volt vérdíj kitűzve rendőrökre és családjaikra és mindezt az utcákon 😁

2021. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
#7 vagyok, *féligazság lehet az, hogy az apja tragikus halála miatt nincs jogosítványa, mert lehet ha emiatt bátortalanabb* (kiegészítem, mert félreérthető lehet, amit írtam).
2021. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
21%
Úgy is csak bólogatni fog az Euban ha odajut. Nem kell nyelvtudás.
2021. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!