Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy valaki a Fudan Egyetemen vagy ehhez hasonló helyen tanuljon 3 milliós tandíjért? Nincs olyan munkahely ahol annyi fizetést adnak, hogy megérné ez a tandíj.

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 08:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
12%
10 mert a tudásnak ára van. A spílerek nem mennek el 175k-ért órákat adni egy egyetemen.
2021. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
25%
Valamit nem értek...amikor kitört a migrációs krízis, akkor az EU azt találta ki, hogy vegyünk fel hitelt befogadni őket és lakásokat építeni nekik. Erre megy a sivalkodás egy egyetem miatt.
2021. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%
11: ez nem probléma, de ha fizetős egyetem, akkor miért közpénzből épül? Miért építünk közpénzből a tehetős diákoknak egyetemet? Miért nem privát tőkéből épül?
2021. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
11%

"ez nem probléma, de ha fizetős egyetem, akkor miért közpénzből épül? "

Mert a köznek épül.

2021. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
28%

13

Hol van leírva, hogy aki nem tehetős, de kiváló képességei vannak, annak esélye nincs bejutni ösztöndíjjal? Vagy minden lóvés idióta zseninek születik?

2021. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Ezzel nem is fogják felvenni az embert sehova.. Azért hogy ipari kémkedést végezzenek az itt végzettek?
2021. jún. 2. 10:05
 17/28 A kérdező kommentje:
A cégek tudják, hogy aki itt végzett, az Kínának végez ipari kémkedést. Nem fogják felvenni azt aki itt végzett
2021. jún. 2. 10:09
 18/28 anonim ***** válasza:
81%
15: ösztöndíjjal valahány százalék juthat csak be, a többi a gazdagoké lesz. Akkor miért fizetjük az egészet közpénzből? Miért nem ingyenes minden magyar diáknak, aki bejut?
2021. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
81%
14: a köznek akkor épül, ha a köz használhatja, az átlagember, de ide csak a gazdagoknak lesz pénze járni, és talán egy maroknyi ösztöndíjasnak
2021. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

"ösztöndíjjal valahány százalék juthat csak be"

Mindehogy valahány százalék juthat csak be.


"Miért nem ingyenes minden magyar diáknak, aki bejut?"

Mert az egyetem fenntartása, az oktatók ideje, stb sem ingyenes. Magától értetődik hogy minél magasabb szintű oktatás a cél, annál magasabb tandíjból lehet ezt működtetni.

2021. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!