Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem tudom befejezni az...

Ha nem tudom befejezni az egyetemet, akkor hogyan tudom elkerülni, hogy adós rabszolgaságba zuhanjak és ne kelljen visszafizetni a tandíjat?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzetemről: a 12. félévemet fogom elkezdeni egy másik képzésen (az elsőt nem fejeztem be természetesen és karon belül váltottam szakot), de nem vagyok benne biztos, hogy valaha is be tudom fejezni és már annyira megvisel lelkileg, hogy a hétköznapokban is tiszta stressz vagyok és nem bírok aludni emiatt. Úgy tudom, hogy a hallgatói jogviszony megszűnésével (egy félév tandíja*félévek száma)/2 adósságom keletkezik, de találtam ezt a cikket ( [link] ) és ebben ez áll:


"visszafizetési kötelezettség kiváltása hazai munkaviszony fenntartásával. Ilyenkor az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamú hazai munkaviszont kell fenntartani. A teljesítésre előbbi időtartam + 365 nap áll rendelkezésre.

"


Tehát ha jól értem, akkor ha Mo.-on dolgozom ugyanannyi ideig, mint ameddig tanultam (akár közmunkásként), akkor nem kell visszafizetni semmit? De akkor mi értelme az egész visszafizetősdi riogatásnak? Vagy rosszul értelmezem? Nyugtassatok meg és adjatok tanácsot arra, hogyan kerüljem ki ezt, mert emiatt már a tanulmányaimra se tudok úgy koncentrálni ahogy kellene és a puszta gondolata felőröl.



2019. jan. 28. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Fejezd be az egyetemet és kész.
2019. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Annyi értelme van ennek, hogy azt hitték majd itthon maradnak gürizni a diplomások és azzal mennyi pénzt termelnek a kormánnyal. Úgy voltak vele úgyse fogják bevállalni a fizetősképzést. Hát tévedtek.
2019. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Elmész dógozni.
2019. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
66%

Azt gondolom,hogy fejezd be amit elkeztél!

Sok sikert neked! Aztán írj nyugodtan és beszélgethetünk erről! Kitartást!

2019. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#1, #4: Hát könnyű ezt mondani. Nem véletlen írtam ki a kérdést. Lehet előbb leszek sikeres szakmunkás vállalkozó, mint diplomás. De az utolsó bekezdésre még mindig várom a választ.
2019. jan. 28. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
#1 vagyok, nem, nem könnyű mondani, csinálni kell, én elvégeztem az egyetemet pedig több tárgy is volt ami harmadik UV-ra lett meg + szakdoga + államvizsga, ne kifogásokat keress, hanem szánd el magad, és megéri túlleni rajta. Nem tudom segít-e a tanácsom de hajrá.
2019. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért nem válaszol senki a kérdésre?

(Az én családomban is aktuális lenne amúgy)

2019. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!