Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az hogy a magyar...

Hogy lehet az hogy a magyar kormány vesz fel hitelt a kinaiaktól, hogy aztán a saját egyetemüket ide telepítsék? Csak szerintem nem logikus ez?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 13:43
1 2
 1/12 Rothadó Narancs ***** válasza:
93%
Így vagy úgy, de a tömik a zsebüket, amíg tehetik.
2021. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Barmilyen kulfoldi ceg idejon es jot tesz az orszagnak, akkor a kormany beszokott szallni sok-sok milliarddal. Fudan csak egy a sokszaz kozul. Miert kell a Fadanon rugozni? Mercedes is kapott es az Audi is.
2021. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
De logikus, fideszlogika szerint.
2021. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Majd hazai alvállalkozók elvégzik az építkezést.

Olyan cégek,akik az ismeretségi körből kerülnek ki.

Mi pedig majd kiköhögjük szépen a hitelt.

2021. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
4-es, te semmit nem fogsz kikohogni, te a Fudan nelkul is ugyan annyit fogsz fizetni, hiszen adoznod kell ... kormany csak jol hasznalja a bevetelt, de ettol te semmivel nem fogsz tobbet fizetni.
2021. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem fogok több adót fizetni ettől,de az általam befizetett összegből erre is lecsípnek majd, ahelyett,hogy az anyám nyugdíját emelnék meg.

Vagy netán az én fizetésemet is megemelhetné,ha már az állam a tulajdonosa a munkahelyemnek.

Ilyesmire gondoltam.

Vagy szerinted a fáról szedik majd azt a pénzt, amiből visszafizeti az állam azt a hitelt?

2021. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ugy latszik sokan nem tudjak, hogy egy komoly egyetem nem csak viszi a penzt, hanem nagyon sokat hoz is!!! Fudan fele a magyar allame! Elobb meg kell epiteni, hogy utana termelje a bevetelt ...

Azert kell a hitel, mert nem az emberektol akarjak elvenni a meglevo keretbol, hanem kiszamoltak okos emberek, hogy vegul is ez a befektetes meg fog terulni.

De aki hasznalja is a fejet (esetleg ert is hozza), az nem ul fel az ellenzek lazitasainak!!!

2021. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#2

Mondjuk azokon is szoktak, és olyan cikkek szoktak lenni - jogosan -, hogy x évig nem kell fizetni a bért, mert ennyi milliárdot ad a kormány.


Másrészt, egy cég és egyetem nem teljesen ugyanaz. EGy cég jelentősen tudja növelni a GDP-t, egy egyetem már nem annyira, legalábbis önmagában.

Ha teljes oktatásba tennének pénzt, az nyilván kifizetődne hosszútávon.

2021. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túl sokra sikerült az ilyen nagyon hasznos beruházás az elmúlt években.

Az emberek ezt látják, ezért tartanak tőle.

Valahogy mindig rossz irányba sikerül felülni a lóra.

Az átlag, bérből élő emberek sokkal kézzelfoghatóbb dolgokat szeretnének látni(a befizetett adójukból),mint az ilyen remek befektetési lehetőségek.

2021. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az egyetemi beruházást összehasonlítani egy termelő vállalattal értelmetlen.

A Mercedes a töredékét kapta,de létrehozott vele közel 4500 munkahelyet.

A tavalyi évben hozott 800 milliót adó formájában az államnak.

34 milliárd volt a személyi jellegű ráfordítása a cégnek, ez nagyjából a bruttó bértömeg, amibe a dolgozók kerültek a vállalatnak.

Ennek a fele szintén megy az állam zsebébe.A másik felét hazaviszik a dolgozók, aminek 20+%-a áfa formájában szintén megy az államnak.

2021. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!