Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapesti Fudan Egyetem...

A budapesti Fudan Egyetem felépítése milyen magyar nemzeti érdeket szolgál?

Figyelt kérdés
2021. jún. 7. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
2021. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Ezáltal megteremtheti a Vezírünk, hogy önálló nép legyünk, független minden országtól, mert ezáltal megtanulunk rizst termelni, 1.200.000 új kicsi kínai üzemet hozunk talán majd létre, ahol mindenféle-, 100 számra készülő terméket fogunk magunknak gyártani.
2021. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit arról szól hogy, politikusok tudjanak lopni mert itt mást se csinálnak.Elve az eu- se tesz ellene semmit.Csak most kezdtek el mozgolodni 10 év után.Meg az egész világ rajtunk nevet mert sehol nincsenek ennyire nyilt lopások mint itt.
2021. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy Kínának csontig benyalunk, kb ugyan azt hozza, mint ahogy az USA-nak, Brüsszelnek, Putyinnak csontig benyaltunk. Elvtelen, haszonleső, kilóra megvehető kurvák lettünk, aki bárkivel összefekszik ahonnan kap némi alamizsnát. Valaki egyszer megpróbált két istennek áldozni, akkor nem jött be, most már azt se tudjuk hány fele áldozunk. Nagy lutri ez, a történelem majd megítéli, egy biztos minden fél a hasznát lesi. Az USA-val, Brüsszellel nem igazán jártunk jól, az oroszok határmezsgye az előbbi kettő miatt, marad Kína, mint globálisan terjeszkedő szuperhatalom, majd hamarosan úgy is kiderül, hogy az előző három mit szól hozzá.
2021. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd vesznek az ellopott pénzből március 15-ére egy kokárdát Orbánnak Szájer további orgiáinak finanszírozása mellett.
2021. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Medgyessy szavaival élve:


"a következő ötven évben kulcskérdés lesz, hogy milyen az oktatásunk, az általános iskolától az egyetemig. Kevéssé valószínű, hogy a kínai ideológiát és politikát tanítanák itt, azt a saját diákjaiknak tanítják odahaza".


Részletesebben:


1. Létrejön egy modern városrész.


2. Lesz értelme oda tenni diákszállásokat, amúgy elég hülye hely lenne, mert nincs ott egyetem.


3. Soha ilyen színvonalú egyetem még nem jött Magyarországra.


4. Az üzemeltetést fedezni fogja Kína és a tandíjak.


5. A neves magyar oktatók jobban meg lesznek fizetve.


6. Sok neves külföldi oktatót is nyilván ide fog csábítani az az egyetem, így az ott tanuló magyar diákok a világ élvonalába tartozó képzést kaphatnak majd.


7. Az oktatás le fogja fedni azokat a területeket, amikre leginkább szükség van (üzleti és természettudományos képzés, orvosképzés, üzleti képzés). Ezeken a CEU teljesítménye 0, azaz 0.

2021. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

6:


A problémák összefoglalva:


1. A magyarországi kampusz nem a kínai fél tőkebefektetéseként és kockázatvállalása mellett valósulna meg, hanem a magyar állam által Kínától felvett hitelből, vagyis a magyar állampolgárok pénzéből épülne Kína számára, a kínai érdekek szolgálatára. Ezt a hitelt tehát akkor is vissza kell fizetni, ha az egyetem működése részben vagy egészben nem termeli ki a felvett hitel és a kamatok megfizetéséhez szükséges pénzt.


2. Az ITM szerint 540 milliárd forintra becsült projekt összege mintegy 90 milliárd forinttal meghaladja a 2022. évre beterjesztett költségvetésben a felsőfokú oktatásra szánt előirányzatot. Nem értünk egyet azzal a könnyelműen kijelentett véleménnyel, miszerint egy ilyen értékes egyetem kampuszának Magyarországra jövetele „minden pénzt megér”. A magyar állampolgárok közpénze véges, korlátozottan áll rendelkezésre, amit mindenkor felelősen és az egész ország érdekeit szem előtt tartva kell felhasználni.


3. A projekthez felvenni szándékozott, többszázmilliárd forintra becsült (450-580 md) hitel kamatlába kb. hatszorososa lenne annak az unió által kínált kölcsönnek, amelynek felvételétől a kormány a túlzott eladósodás elkerülésére hivatkozva a minap tartózkodott.


4. A hitel feltételei (visszafizetés ütemezése, valutája, árfolyamkockázat megosztása, záradékok, nemteljesítés esetén gyakorolt jogok stb.) ismeretlenek, miközben a transzparencia elemi feltétele egy ilyen mértékű, nemzedékeket eladósító hitel felvételének.


5. A betelepülő egyetem működtetése – az ITM számításai szerint is – 2023-2027 között 100 milliárd forintot igényelne, ezt követően pedig évente további 15,5 milliárd forint veszteségtérítést.


6. A fenntartására létrehozandó magyar-kínai alapítványban kisebbségi magyar részesedés lenne – a közbeszerzések elkerülése érdekében.


7. Belátható időn belül behozhatlan hátrányt jelentene a magyar felsőoktatás számára:


- a kínai és a magyar egyetemeken oktatók közti kb. tízszeres bérkülünbség és az évi több millió forintos személyes kutatási keret elcsábítaná a hazai egyetemek legjobb oktatóit,


- a Fudannak a hazai felsőoktatási intézményekkel szemben előnye lenne a magyar és a nemzetközi pályázatokon,


- a magyar egyetemek finanszírozásából kiesnének a Fudanra átpályázó külföldi diákok.


8. A kínai kampusz tandíja többszöröse lenne a magyar felsőoktatásban kiszabottnak, ezért a magyar társadalom szűk rétege engedhetné meg, hogy a gyerekeit itt taníttassa.


Akkor, amikor


- az elmúlt évben a magyar államadósság rátája ismét 80 százalék fölé emelkedett,


- csökkenteni kell a szintén felduzzadt államháztartási hiányt,


- az Unió Helyreállítási alapjából a kormány kivette az egyetemek megújítására szánt 1200 milliárd forintos csomagot,


- Paks II. és a Budapest-Belgrád vasút létesítésére alsóértéken 4300 milliárd forintos adósságunk halmozódik fel - a piacinál magasabb kamatlábak mellett,


úgy ítéljük meg, hogy kifejezetten káros lenne a magyar gazdaságot és a jövő társadalmát további, soha meg nem térülő, újabb, többszázmilliárd forintra becsülhető kiadással megterhelni.


[link]

2021. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

7:


1: hazugság, ez nem "Kína számára" épül, hanem a Budapesten tanulni kívánó diákok számára. Nincs olyan budapesti egyetem, ahol ne lenne jelentős számú magyar diákság (kivéve CEU)

2: Teljesen más fenntartani egy már létező intézményt, mint létrehozni egy új városrészt. Értelmetlen ez az összehasonlítás.

3: A finanszírozásról még a világon semmiféle megállapodás nincs, de a Kína által kínált 1,9%-os kamatláb euróban nem tűnik extrém magasnak. 2010 előtt sokkal magasabb kamatlábakkal vehettünk fel hosszú távú hiteleket, még a "kedvezményes" IMF hitel kamatlába is magasabb volt.

4: Újabb hazugság, szó sincs "nemzedékekről", egy normál hosszú lejáratú hitelről van szó (10-15 év)

7: Hát ha idetelepül egy elit egyetem, az persze ciki lehet az eltunyult magyar egyetemi szféra számára, mert élesedik a versenyhelyzet, de ez Magyarország és a magyar diákok érdeke.

8: De fura, máskor mindig azt mondják, hogy az oktatás a legjobb hosszabb távú befektetés, most ez hirtelen meg nem az. Roppant érdekes.

2021. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Várjuk meg, hogy mik lesznek a konkrétumok. Egyelőre a fidesz láthatóan megfutamodott, látva az ellenállást, és kitolta 2023-ra, vagyis ő sem gondolta most védhetőnek a dolgot, mert sok sebből vérzik.
2021. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Engem nem érdekel, hogy milyen FEDŐTEVÉKENYség előretolásával, de SEMMIFÉLE ürüggyel ne nyomja senki se a sárgák, se a feketék betelepítését.


Elég szégyen a bemutatóba kirakatba tett félkínai olimpiai bajnok magyar színekben.


Az oktatás nem befektetés, nem kufárság, nem biznisz. Aki annak látja, semmit se ér, sehonnai bitang ember.

2021. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!