Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor azt mondják, hogy...

Amikor azt mondják, hogy 2018-ban el lett csalva a választás, akkor hol voltak az ellenzéki tagok a választási/szavazatszámláló bizottságból?

Figyelt kérdés

2021. jún. 12. 11:18
A kérdező szavazást indított:
Nem volt csalás a választáson
Az ellenzéki bizottsági tagok éppen aludtak
Az ellenzéki bizottsági tagok is benne voltak a csalásban
Az ellenzéki bizottsági tagok direkt nem vették észre a csalást
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Kimaradt a lényeg a szavazásból:

Az ellenzéki pártok együtt nem tudtak 1-1 embert találni aki hajlandó lett volna 1 napot dolgozni a kedvükért és ott lenni a szavazókörökben - ezért a lehetséges 5-5-7 helyett 1 ellenzéki tag sem volt nagyon sok helyen.

2021. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem ennyire egyszerű a történet.

Lefagyott a szoftver a választás napján,ukrán határ mellett népességrobbanás történt és üresen aláíratott jegyzőkönyvekről is beszéltek a rossz nyelvek.

2021. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

#2


Most a Trump-Biden választásáról írtál, igaz?

2021. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

#2 De totál egyszerű a történet.

Nem volt olyan hoyg lefagyott a szoftver a választás után, mert nincsen választási szoftver. Azóta hazudjátok ezt az ostobaságot de attól még mindig ostobaság.

papíron szavazunk, kézzel számolják, kézzel készül a jegyzőkönyv róla és bizony, a jegyzőkönyvek adatait adják össze utána. Ezek az adatok megegyeznek azóta is azzal amit a választási eredményekben láthatsz.

2021. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
#3 és #4 Nem kell játszani a hülyét,megmagyarázni a megmagyarázhatatlant.
2021. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

5. Te viszoz nem játszod a hülyét, mert még mindig nem jut el a tudatodig az a tény, hogy Magyarországon papíron szavazunk, a szavazatokat a helyi választási bizottság tagjai számolják össze, és ha nem ugyanannyit számolt a fideszes mint a dékás, akkor újrakezdik.

Ha esetleg az a probléma, hogy állítólag voltak olyan körzetek, ahol nem volt ellenzéki delegált, akkor azt kérdem én, hogy a tökömbe akart ott győzni ellenzéki jelölt, ha egy azaz 1 választási bizottsági tagot nem tudott prezentálni körzetenként?

2021. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bbenjoe ***** válasza:
100%

Én voltam az egyik szavazókörben az elnök, voltak jobb és baloldali delegáltak is. De egy csapat voltunk, precízen és hatékonyan dolgoztunk. pl úgy döntöttem hogy egyszerre 2 lapon húzzuk a strigulákat. Legvégén urnazárás, majd szavazatszámlálás és a kétes szavazólapok ügyében is egyhangúlag döntöttünk.

- Majd a párt delegáltak mind kértek és kaptak másolatot a jegyzőkönyvről (mert ugye minden körben van 1 jegyzőkönyvvezető is), és a pontos eredményeket pedig bediktálták a pártközpontjaikba.


A választás honlapján pedig ugye minden körnek megtekinthetőek ezek a pontos eredményei. Ha azt megváltoztatná egy csaló hekker, azonnal észrevennék a pártok, kezükben az adott szavazókör hitelesített jegyzőkönyvével.


És a miheztartás végett, a szavazatszámláló bizottság tagjai minden egyes szavazólappal (felhasználttal, rontottal és fel nem használttal is) el kell hogy tudjanak számolni. Addig haza nem mennek.

2021. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 Gondolom ilyenkor ezt nem szokták nektek mondani: köszi a munkádat!

Aki jön azzal a szöveggel hogy így csaltak meg úgy csaltak - mindegy mikor és melyik oldalról - annak ott a lehetősége hogy legközelebb a választáson ő maga jelentkezzen ilyen feladatra és akkor bizonyosodjon meg arról, hogy a szavazatszámlálók milyen munkát végeznek és mi a valóság!

2021. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A múlton nem lehet változtatni, akár volt csalás, akár nem. (Speciel nem volt, legalábbis abban a szavazókörben, ahol én dolgoztam, biztosan nem.)

De aki azt akarja, hogy a jövőben se legyen csalás, az nosza, jelentkezzék szavazatszámlálónak!

2021. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!