Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teszi nyilvánossá a...

Miért nem teszi nyilvánossá a magyar kormány a koronavírus adatokat( napi új fertőzött, halálozások)?

Figyelt kérdés

#FIDESZ #védettség #járvány #COVID #koronavírus adatok
2021. jún. 12. 18:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Már másról írsz, mint a mostantól kimaradó hétvégi napi adatközlésről.

• 2020. I. negyedévének egy részében nem is létezett Magyarországon koronavírus, de a jelentkezésétől is kevesen haltak meg hozzáköthetően.

A grafikonon épphogy kikukucskálnak a napi vonalkák a vízszintes tengelyből.

Képen: [link]

2020. I. negyedévében 16 fő koronavírusosnak számított halott volt.

Ugyanakkor volt a bezárkózás, voltak a bezárások; jóval kevesebb munkahelyi és közlekedési baleset történt. Azért az mutat valamit, ha egy biztosító a kevesebb kárfizetéssel indokolva egyhavi KGFB díjat visszafizetett: [link]

Így lett 2020. I. negyedévében 34655 halott 2019. I. negyedévi 37798 halottjával szemben.

• 2021. I. negyedévét nem tudom, hol nézted.

2021. I. negyedévében 41727 halott volt, 2020-at és 2019-et fentebb megírtam. Ez több mindkét megelőző évi adattól: [link]

Pusztító járványt én sem tapasztaltam. Nem ismerek olyan embert sem, aki ismer olyat, aki komolyan belebetegedett, pláne meghalt volna. A menyem ugyan sokat volt itthoni távmunkán, de a fiam folyamatosan dolgozott. Szolgáltató cégnél, ahol naponta tucatnyi helyen megfordult, jónéhány emberrel találkozott. Az unokáim jártak iskolába, amikor volt ottani oktatás. És hazaérés után nem volt senkinél semmiféle ruhacsere egyéb hókuszpókusz. (Tojást sem mostunk Hypos vízzel, ez megragadt bennem, kiemelkedően őrült egy ötletnek tartom.) Futárok is sűrűn jöttek, pláne az ételfutár. Ő sem kapta el, mert folyamatosan jött. Úgy vagyok vele, mint például azzal, hogy még egyikünket sem támadott meg kutya, nem is ismerek olyat, aki így járt, de vannak, akiket, igen; akár az életükbe is került. Akit érint, annak sok és borzasztó, másnak 30-ezer az a koronavírus nélküli évek elhalálozásainak negyedét sem éri el. És ez csak egyszer adódott. Legalábbis, remélem.

2021. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Nem írok másról, a KSH-t te hozzád fel! Azért írtam, hogy igen megnéztem. Nem ott, amit te linkeltél. Beírod KSH elhunytak, heti lebontásában adja meg az adatokat évekre visszamenőleg. Ott néztem meg évente 4 hetet. 2020 januárjában, amit én néztem, még semmiféle bezárkózás nem volt Magyarországon. De nem is arról írtam, hanem hogy 2021-ben 2019-hez képest is kevesebb volt, miközben idén már javában tombolt akkor, 2019-ben meg még híre-hamva se volt a vírusnak.

A kérdésem továbbra is az, miért nem teszik közzé a napi covid adatokat, amit eddig megtettek? Te már válaszoltál rá, köszönöm.

2021. jún. 13. 19:08
 23/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem jogos a kérdésed, én a 2. opciót választottam.

Mindazonáltal egyetértek a 21-essel, a KSH által közölt adatokon látszik a növekedés (még ha nem is feltétlenül annyival több, mint ahány COVID halott volt hivatalosan - erről majd akkor beszéljünk, ha végleges adatokat látunk). Ne a januárt nézd: tavaly év végén és idén áprilisban volt sok halott.

Akik a kormány oldalát vagy a worldometers-t linkelték, nem értették meg, mire gondolsz. Utóbbin pl. az utolsó adat a június 11-i, ma június 14. van. Szerintem egy ilyen helyzetben, amikor sok helyre (pl. könyvtárba, állatkertbe) nem engedik be a védettségi igazolvánnyal nem rendelkezőket, igenis elvárható lenne, hogy napi adatokat közöljenek a járványról. Vagy függesszék fel ezt az intézkedést, amíg ennyire alacsonyak az esetszámok és nem emelkednek, és szüntessék meg a vészhelyzetet.

2021. jún. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!