Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen öngyűlölőek a...

Miért ilyen öngyűlölőek a magyarok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már külföldre emigrált magyar magyar pár gyermeke vagyok, itt nőttem fel.Megtanítottak magyarul is, és ennek nagyon örülök.Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy miért utálják magukat ennyire a magyarok Magyarországon?Most van Europában az eb, és látom sokszor kommentekben hogy a magyarok leszólják saját magukat, a másik csapatot éljenzik, aki pedig kimegy szurkolni saját csapatának azt pedig leszólják.


2021. jún. 15. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolom, hogy öngyűlölőek lennék csak simán tehetségtelen, túlfizetett focistáink vannak.
2021. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Ennek elsősorban történelmi okai vannak, de főleg (nem kizárólag) a XX. sz. terméke. Két vesztes háború hatalmas területvesztés amiben sajnos valóban nem csak és kizárólag vétlenek voltunk. 40 év kommunizmus amikor azt szajkózták mindenki fejébe, hogy mi vagyunk az utolsó csatlós.


A rendszerváltás után a közösségek, ifjúsági mozgalmak, munkahelyi kollektívák teljes eltűnése, létbizonytalanság, atomizálódott társadalom.

2021. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

A magyarok nem gyűlölik magukat, csak egy magyar nyelvet átvett asszimilálódott külföldi réteg csinálja ezeket, főleg Budapesten. Ajánlom áttanulmányozni a 19. századi magyar történelmet, a magyarosítás politikáját, hogyan lett az idegen többségű Budapest "magyar" város ekkoriban. Egy kérdést is írtam erről ki ahol részletesen kifejtem forrásokkal miért nem etnikailag magyar a liberálisok többsége:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

Ráadásul itt írogat még egy rakás magyar gyűlölő roma is, magát liberálisnak kiadva.

2021. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Tapasztalatból.
2021. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az a bajunk a focistáinkkal, hogy kis túlzással szarnak bele az edzésekbe, tehetségüket sem fejlesztik (tisztelet a kivételnek pl. Gulácsi). Ennek ellenére a milliós fizetéseket megkapják, a stadionok épülnek, míg egy kezdő tanár fizetés 140 ezer forint. Mivel nem tudom mennyire vagy tisztában az árakkal leirom, hogy 140 Ft Budapesten egy igényes 2 szobás albérlet ára. Tehát gondolatod, hogy mennyire tud felretenni, gyűjtögetni.

Ha csak simán rossz lenne a válogatott, de nem kapnának ennyi támogatást, nem lenne bajunk. Sőt, még örülnénk, hogy kisebb előrelépéseket tettünk.

De amíg ilyen rossz a hozzáállásuk, tehetségtelenek és nem jönnek azok az eredmények, aminek kéne jönnie ilyen szintű támogatás mellett, addig hogy álljunk hozzá? Ők kapják a milliókat úgy, hogy meg sem érdemlik miközben az átlag magyar alig jön ki a fizetésből.

Ráadásul azt a pénzt sokkal fontosabb dolgokba kéne tenni, mint például az egészségügy, ami katasztrofális helyzetben van.

2021. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok, 140 ezer*
2021. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Én egy erdélyi magyar vagyok, Németországban élek de így is a magyar csapatnak szurkolok.
2021. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Sok a libsi agymosott.
2021. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

"Én egy erdélyi magyar vagyok, Németországban élek "


Magyarul te minden vagy, csak magyar nem.

2021. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem öngyűlölet, mivel nincs közösség, a magyar társadalom atomizált. A magyarok más magyarok iránti előítélete/gyűlölete tapasztalati úton alakul ki.
2021. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!