Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tud egy melós házát...

Hogyan tud egy melós házát venni hitelre egy Budapest melletti agglomerációban?

Figyelt kérdés

Én jelenleg albérletben élek, itt egy felújított 20-30 éves panel lakás ára 35 millió.


Nem tartom reálisnak egy panelért, amit ki tudja mikor nyilvánítanak életveszélyesnek.


Egy kertes ház ami csak az enyém az sokkal közelebb ál a szívemhez.



Kiszámoltam az OTP hitel xy kalkulátorát.


30 évre egy 45 milliós kertes ház havi 255.000Ft törlesztőrészletre jönne ki.


Ami horror, konkrétan ha nincs cafatéria akkor nem keresek ennyit.



Viccnek tartom, hogy egy egydülálló vagy egy fiatal pár aki még nem szeretne gyereket a csókhoz lett láncolva.


Pár éve ugyanezen ingatlanok 21 millióba kerültek!



2021. jún. 16. 17:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Költözz vidékre, itt kapsz családi házat 10 millióért
2021. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteg bedőlt ingatlan lesz, amikor jön a kijózanodás és kiderül, hogy rengetegen nem képesek törleszteni.

Természetesen olyan lesz, mint a devizahitel. A hülyék adósodtak el, és ők óbégattak utána a legjobban.

2021. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
30%

Önerővel,családi támogatással.

Plusz, azért tegyük hozzá,hogy talpraesett,tapasztaltabb diplomás Budapesten nettó 500-600 ezret keres.

2021. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Aglomerációban élek

Örököltem egy ilyen házat

8 évvel ezelőtt akkori értéke 18 milliót nem érte. Költöttem rá az óta kB 4 millát hogy össze ne döljön, jelenlegi értéke 38 milla körül mozog.

Ahogy kijött a csók támogatás rögtön fel ment ugyan anyival az ingatlanok értéke.

De Békásmegyer lakótelep,ugyan ez akkor 27négyzetméter 10 milla volt fél újítva. Most 20 altt nincs is.

2021. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1# igen, csak vidéken meg a minimálbéres fizetések vannak és szürkén vannak bejelentve az emberek. Mellesleg ölnek meg a munkával, nem engednek 5 percre se leülni.


BAZ-ból költöztem fel, kevés a munkahely felénk a fizetés is ilyen 118-169.000Ft ez volt a max amit kerestem.


Minden nap egy rémálom volt bejárni dolgozni egy ilyen helyre, a kert és a ház az nagyon hiányzik…



Ha nettó 200.000Ft felemelnék a minimálbért akkor hazaköltöznék az 100%

2021. jún. 16. 17:30
 6/28 anonim ***** válasza:
35%

Akkor változna ez, ha az emberek tömegesen tiltakoznának a lakhatási problémák miatt. Pl. lehetne törvény, hogy az embernek egy lakása lehet adómentes, amiben lakik, a többit meg kell adóztatni. Máris nem lenne olyan, hogy egy ember egy rakás ingatlant tulajdonol.


De ilyen nem várható, mert a hozzád hasonló melósok valamiért képtelenek megszervezni magukat, hogy tömegesen az utcára menjenek tüntetni, másrészt a fideszesek is tele vannak ingatlannak, ezért magukat nem adóztatnák meg, csak ha tényleg tömegek lennének ezért az utcán.

2021. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
32%

Miért kéne egy rosszul fizetett melósnak egyedül, CSOK segítsége nélkül rögtön saját kertes házzal nyitnia? Egy Teslát nem vársz még esetleg az államtól?


Célozz meg egy kisebb lakást valahol, ha már egyedül akarsz saját ingatlant.


Az ingatlanok ára alapvetően a keresetektől függ, ahogy nőnek a keresetek, nőnek az ingatlanárak. Mindenhol a világon.

2021. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
3# Nem lehet minden Diplomás, a melósnak is kijárna 400-500.000Ft nettó fizetés.
2021. jún. 16. 17:34
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

"Ha nettó 200.000Ft felemelnék a minimálbért akkor hazaköltöznék az 100%"


De az ugye megvan, hogy ha felemelnék a minimálbért, akkor az ingatlanok ára feljebb menne, hiszen a fizetőképes kereslet nőne vidéken is.

2021. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Piac-gazdaság.

Ezt akartuk,itt van nesztek.

2021. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!