Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire kilátástalan az...

Mennyire kilátástalan az ország helyzete,ha Orbán bevallása szerint is az olcsó, kiszolgáltatott munkaerőben látja az ország erejét, versenyképességét?

Figyelt kérdés
Töbször is nyilatkozta, hogy a magyar olcsó és minőségi munkaerő vonzza a befektetőket és ezt így kell hagyni. Egy miniszterelnök gyakorlatilag elismeri, hogy mesterségesen kell tartani a magyarok bérét, hogy idejöjjenek a külföldi cégek az olcsó munkaerő miatt. Tehát szinte mindegy is mennyiért dolgozunk csak legyen munkahely ugyebár. Ez mégis merre viszi az országot? Így megreked a fejlődés, amíg ilyen elméjű vezetőnk van az átlag magyar életszínvonala sohasem lesz megfelelő és kiszolgáltatott helyzetben lesz mindig is. Tényleg ezt szeretné a magyar ember, egész életében olcsón dolgozni, de örüljön hogy van munkája?

2021. jún. 20. 10:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Egy második Kínát vagy Oroszországot szeretne hazánk helyére. Féreg egy ember. A Fidesz lassú nemzethalálhoz vezet míg a balliberális tömb gyorshoz. Válaszátok a 3. utat. Hajrá Mi Tanyánk...akarom mondani Mi Hazánk.
2021. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Jobb helyeken azonnal elkergetnél egy ilyen nyilatkozat után.dehát a rabszolgatörvényt is lenyeltük szó nélkül, sőt a fidesz fanok még örültek is neki.
2021. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
Az ország helyzete igen ígéretes, azért mert VISZONYALG olcsó a munkaereje még az elmúlt 10 év látványos bérfejlődése ellenére is. Ez a véleménye nem csak Orbán Viktornak, de minden szakértőek is. Az ország kedvelt tőkebefektetési célpont. És minél többen fektetnek ide be, annál nagyobb lesz a munkaerő iránti kereslet, és így tovább nőhetnek a bérek.
2021. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%

Mivel mással nem tud versenyezni a magyar, szal nem tudom mit akarsz.

Nyelvet beszélsz?

Van piacképes szakmád?

Jah, hogy nincs.

Hát akkor sorry.

2021. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

A legtöbb közgazdász, befektető egyetért abban,hogy az olcsó munkaerő versenyképes.


Ez nem csak a betanított munkára érvényes, hanem a szellemire is.

Az SSC-k jelenléte, illetve,hogy több gyár (pl AUDI) már nem csak termel, hanem fejleszt is.


A magyar mérnök megcsinálja azt, 2000 euróért, amit a német 3000-ért sem.

2021. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Ezért kéne olyan új vezetés, aki ezen változtatni tud és akar.
2021. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

5) ja igen csak mi lesz közben a dolgozókkal akik nem tudnak megélni?

Abban semmi meglepő nincs hogy az ingyenmunka versenyképes, ehhez nem kell közgazdásznak lenni.

2021. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7: Miért, te ingyen dolgozol? Akkor nagy balek vagy. Én jó pénzért dolgozom Magyarországon. Ne legyél buta, ennyi.
2021. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%

Úgy látom még mindig arról álmodoztok, hogy majd német bért fogtok kapni balkáni teljesítményért, mindezt úgy, hogy közben az árak se emelkednek és félévente 2 lakást fogtok venni!

Hát persze!!!:D

2021. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
39%

7#


Miért nem tud megélni?

Nekem sincs milliomos családom, soha nem is volt.


Tanultam a nyelveket, diplomát,helyezkedtem és máris 5-ös számmal kezdődik a nettóm.

És igen, még diákhitelt is vettem fel,mert muszáj volt.


Probléma,hogy Magyarországon az emberek közül sokan, olyanok mint a csecsemők.Gyámolatlanok, életképtelenek.Nem fognak össze.

Pedig a szakszervezetek sok mindenre képesek.

2021. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!