Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kilátástalan jövő?

Kilátástalan jövő?

Figyelt kérdés
Most 16 éves vagyok és kilátástalannak érzem a jövőm. Mármint ha befejeztem a tanulmányaimat nincs hogyan elinduljak. A szüleim tanárok, de hiába gyűjtenek mióta megszülettem arra, hogy ha ott tartok hogy el kell költöznöm meg legyen a normális talaj a lábam alatt, mégis úgy néz ki, hogy szerencse ha ki tudnának fizetni nekem és a testvéremnek egy 1 szobás lakást a külvárosban. Természetesen ezért is nagyon hálás vagyok, tudom hogy sokaknak ez sem adatik meg. Nincsenek nagy elvárásaim, nem vágyok nagy palotára stb. De azért kicsit megijeszt, hogy szinte lehetetlen két becsületesen dolgozó embernek legalább egy két szobás lakást venni. Lehet hogy most egy kis elkényeztetett kislánynak tűnök, de erre csak most eszméltem rá. Kicsit késő, tudom, de nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy ha nekem esetleg lesznek gyerekeim, akkor meg tudom-e adni nekik/neki azt a minimumot, amivel el tud indulni. Ezt a szüleim megadták nekem, viszont nagyon félek, hogy én majd nem tudom. Igazából nem tudom, hogy itt milyen válaszokat várok, de örülnék, ha megosztanátok a véleményeteket velem.

2021. jan. 26. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Korán és fölöslegesen aggódsz.

Inkább vedd magad rá a pozitív gondolkodásra, mentalitásra.

Jobban jársz!

2021. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Megfelelő irányba kell továbbtanulni.

Műszaki/IT/gazdasági/orvosi diploma kell és máris könnyebb.

2021. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
A tanár "mesterség" tényleg nem a legjövödelmezöbb. Szerintem nem is ezért mentek tanárnak. Ha téged inkább a pénz motivál akkor annak megfelelöen keress lehetöségeket. Ha meg lesznek gyerekeid, kapjanak sok szeretetet töled. Legjobb utravalo!
2021. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
27 éves koromig otthon laktam, és a fizetésem félreraktam. Addigra lett meg az önerőm egy saját lakáshoz. Most azt törlesztem. Nem lehetetlen. Inkább az volt nekem a kínos, hogy olyanok osztották nekem az észt az önálló életről, akik jelentős szülői segítséget kaptak, vagy örököltek egy házat, szóval nem maguknak köszönhetik.
2021. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos énn még kilátástalanabbnak látom. Ami most folyik a vírus ürügyén az teljesen elszomorít. Rabszolgák leszünk csupán, mert hagyjuk és az emberek elhiszik a vírusmesét és már egyáltalán nem fontos nekik a szabadság. Ez egy nagyon jól kivitelezett terv, aki tanult pszichológiát, az minden részletét megérti. És sajnos működik. De én ebben nem akarok részt venni, ezért úgy vélem sokkal jobb lenne meghalni.
2021. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

"De azért kicsit megijeszt, hogy szinte lehetetlen két becsületesen dolgozó embernek legalább egy két szobás lakást venni."


Pedig ez a helyzet sajnos. Maradj otthon, más ötletem nincsen. Vagy menj ki külföldre dolgozni, ott simán megkeresed 4-5 év alatt egy lakás árát még alja munkával is.

Tudod mit mond a bölcsészhallgató a végzettnek?

-Abban a németországi raktárban/üzletben van még szabad állás, ahol te dolgozol?

2021. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
5-ös! Aki tanult pszichológiát az pontosan megérti, hogy miért van egy réteg, aki tagadja a járvány komolyságát meg a vírust, ebben teljesen igazad van.
2021. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Igen, - kilátástalan jövő! Jól látod, kérdező!
2021. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
28%

1-esnek van igaza, de nyilván én is le leszek pontozva. Egyáltalán nem olyan kilátástalan itt az élet. Nem könnyű saját ingatlanhoz jutni, de messze nem is lehetetlen.


Viszont te még fiatal vagy és az EU révén óriási lehetőséged van. A gyerekeim érdekében én - ha nem is végleg - külföldön építenék egzisztenciát. Messzire se kell menni, csak Ausztriáig.

2021. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
46%

Akinek nem milliomosok a szülei annak az önálló élet egy álom. Ez van.


üdv. egy sorstárs még ha idősebb is tíz évvel

2021. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!