Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Voltak még munkatáborok,...

Voltak még munkatáborok, illetve vittek el embereket a kádár korszakban is?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem, Recsket Sztálin halála után felszámolták.
2021. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kádár újra nyitotta 57.ben az internálótáborokat, de 1962-ben az elsö amnesztiával egyidövel megszünették az internálótáborokat. Utánna már megszünt az a módi, hogy "fekete autóval" hajnalai csengöszóval viszik el az emberekt,d e továbbra se volt jogbiztonság, engem pl 79-ben kizártak az egyetemröl a Geramnisztiak szakról, 2 szaktársammal, mert az nSZK-s turisták által a Baltonon hagyott újságokat foprdítottuk az egyetemen, perbe s fogtak, 2 év felfügegsztet kaptam, " államelenes" szervezkedésért,.
2021. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Embereket vittek el, pl "ellenforradalmárokat"
2021. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha többet szerettél vona a lopni munkából, mint a kollégáid, be kellet magad nyalni a pártitkárnál és akkor mindent el lehetett simítani.
2021. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Az egész ország egy munkatábor volt, ugyanis létezett az a bűnügyi kategória hogy "közveszélyes munkakerülő". Elég volt annyi, hogy nem volt a személyibe bepecsételve a munkahely, és vihetett is el a rendőr. Először egy kis beszélgetés, pár pofon, aztán ha továbbra sem ment el dolgozni valaki, akkor lecsukták. Bizonyos végzettség, beosztás esetén a rendszerelleneseket pedig diliházba zárták, és kényszergyógykezelték. Lobotómiáról nem hallottam, de aki egyszer oda bekerült, annak annyi volt, ha ki is engedték, akkor is csak egy roncs volt.
2021. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2! "Kádár újra nyitotta 57.ben az internálótáborokat," Tudnál mondani konkrét helyeket, hogy hol voltak?
2021. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6. Nem a 2-es vagyok, de ha jól tudom pl. Kistarcsán is volt 1957-ig.
2021. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5:

Most meg létezik az a kategória, hogy "munkanélküliség". Az jobb, mint az, hogy akkor benne volt az alkotmányban a munkához való jog? Ez volt az első, amit 90-ben kivettek belőle.

"Bizonyos végzettség, beosztás esetén a rendszerelleneseket pedig diliházba zárták, és kényszergyógykezelték."

Ezt honnan veszed?

2021. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!