Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered az a legenda,...

Honnan ered az a legenda, hogy aki kimegy nyugatra, az tömegszálláson lakik, alantas munkát végez, nyomorog, majd úgyis hazajön, ha megjön az esze?

Figyelt kérdés

Volt évfolyamtársaim közül viszonylag sokan mentek ki külföldre (10-12 ember kb.), abból 3 jött haza. (Egyik nem beszélte rendesen a nyelvet, másik inkább dolgozik itthon a szülei vállalkozásában, harmadik egyetemre ment, nem járt sikerrel, inkább hazajött.) A többi külföldre távozott viszont ott nevel már gyereket, ott van karrierje, stb.


Ehhez képest a magyar legendárium olyan történeteket tartalmaz például, hogy a nyugatiak csak az olyan munkákat engedik nekik végezni, amire ők lusták (mosogatás, takarítás, ilyenek). Ez nyilvánvalóan hülyeség, a magyar mérnökök, programozók, szakmunkások, stb. nem mosogatni mennek meg egyáltalán nem nyomorognak, sőt! Meg hogy "majd rájönnek hogy itt sincs kolbászból a kerítés, jól pofára esnek, aztán hazajönnek". Szerintem értelmes ember nem is feltételezi, hogy bárhol kolbászból lenne a kerítés. Még olyat is hallottam egy egyetemi oktatótól ráadásul, hogy a migránshelyzet olyan tűrhetetlen lesz, hogy sírva menekülnek majd haza.


Ezek az emberek valami hülye álomvilágban élnek? Vagy hogyan születnek ezek a teljesen abszurd képzetek? Mondom mindezt úgy, hogy én sem mentem külföldre.


2021. jún. 24. 09:36
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
27%
28) A hatszoros fizetéskülönbség kb még 15 éve volt jellemzó,ma már kb 3-4 szeres ez az arány,de ez nem magyar jelenseg ez eppugy minden exszocialusta keleti országra igaz.
2021. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Most a büszke magyar kommenteket ne vegyük figyelembe,csak a többit.Ezekbol rá lehet jönni hogy hülye aki itt marad (mint én) és aki visszajön az még hulyebb
2021. jún. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

már kb 3-4 szeres ez az arány,"


Dehogyis csak egyre kevesebbet ér a forint

2021. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
33) A fizetések reálértékét kell nézni,nem a valuta árfolyamot.
2021. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

34/34


És szerinted ha külföldről exportálsz valami, mennyit ér a reálérték?

Magyarország mindent exportál.


Gyenge forint - > minden drágább.

2021. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!