Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered az a legenda,...

Honnan ered az a legenda, hogy aki kimegy nyugatra, az tömegszálláson lakik, alantas munkát végez, nyomorog, majd úgyis hazajön, ha megjön az esze?

Figyelt kérdés

Volt évfolyamtársaim közül viszonylag sokan mentek ki külföldre (10-12 ember kb.), abból 3 jött haza. (Egyik nem beszélte rendesen a nyelvet, másik inkább dolgozik itthon a szülei vállalkozásában, harmadik egyetemre ment, nem járt sikerrel, inkább hazajött.) A többi külföldre távozott viszont ott nevel már gyereket, ott van karrierje, stb.


Ehhez képest a magyar legendárium olyan történeteket tartalmaz például, hogy a nyugatiak csak az olyan munkákat engedik nekik végezni, amire ők lusták (mosogatás, takarítás, ilyenek). Ez nyilvánvalóan hülyeség, a magyar mérnökök, programozók, szakmunkások, stb. nem mosogatni mennek meg egyáltalán nem nyomorognak, sőt! Meg hogy "majd rájönnek hogy itt sincs kolbászból a kerítés, jól pofára esnek, aztán hazajönnek". Szerintem értelmes ember nem is feltételezi, hogy bárhol kolbászból lenne a kerítés. Még olyat is hallottam egy egyetemi oktatótól ráadásul, hogy a migránshelyzet olyan tűrhetetlen lesz, hogy sírva menekülnek majd haza.


Ezek az emberek valami hülye álomvilágban élnek? Vagy hogyan születnek ezek a teljesen abszurd képzetek? Mondom mindezt úgy, hogy én sem mentem külföldre.


2021. jún. 24. 09:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Mi a baj, aki kimegy külföldre és talpraesett az viheti valamire, aki nem, az meg nem, de ez itthon is így van.
2021. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
62%
Fideszesek szeretnék ezt hinni, ez is egy propaganda.
2021. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
#1 külföldön aki nem viszi valamire, az is egész jól él... Mielőtt a minimálbér annyi mint itt egy jó fizetés, az élelmiszerek olcsóbbak, csak a lakás meg a szolgáltatások drágábbak.
2021. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Puszta irigység és/vagy rosszindulat, semmi több. Nyilván megvan ennek a valós alapja, vannak sokan akik nem hajlandóak nyelvet tanulni és beilleszkedni a társadalomba, persze hogy a takarítónői beosztásban van a csúcs. A többség viszont aki tényleg itt is képzeli el a jövőt az nagyságrendekkel jobban él mint otthon élhetne (számok nélkül, én kb. kétszeresét keresem a magyarországi béremnek. Természetesen az árakban nem kétszer akkora a különbség, szóval nagyjából a havi megtakarításom annyi mint amit Magyarországon keresnék). Ez nyilván nem tesz jót se a mélymagyaroknak, se a nemzethy kormánynak
2021. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
23%
3) Pl a pékáru nem olcsóbbak.Németorszsgban 1,5-2 euronal indul a kenyer.Szerinted Magyarorszagin 600-700 ftnál indul a kenyér kgja?
2021. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
29%
Ezt hívják úgy, hogy elmegy szerencsét próbálni. Valakinek bejön, valakinek nem. Többnyire mindenki munkás szállón kezdi, de ha bejött a melója pár hónap után otthagyhatja és kivehet egy szobát valahol.
2021. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%
Sok gyakorlati példából. Persze minden eset más, nem lehet általánosítani.
2021. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
23%
Sose hallottam ilyen "legendát".
2021. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

"Többnyire mindenki munkás szállón kezdi"


Az én említett ismerőseim nyilván reprezentatív minta, de ők sima albérletben kezdték.

2021. jún. 24. 09:52
 10/35 anonim ***** válasza:
83%

Álomvilág, párhuzamos valóság amit orbán eléjük rak és meg eszik.

Elhiszik mert el akarják hinni.

2021. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!