Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szidják a politikusokat,...

Akik szidják a politikusokat, hogy tolvajok meg korruptak, az, ha odakerülne, ő másképpen csinálná?

Figyelt kérdés
2021. jún. 24. 19:13
A kérdező szavazást indított:
Dehogy, bárki lenne a helyükben, ugyanúgy ellopná ő is
A pénz egy részét zsebre tenné, de hagyna másoknak is belőle
A pályázati pénzt teljesen arra fordítaná, amire való, szigorú elszámolással
20 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Az ilyen hőbörgők általában a legrosszabbak, nekik tényleg csak a lopáson jár az eszük.
2021. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Embertől függ. Én például hiszek abban, hogy bizonyos tulajdonságokkal rendelkező egyén ellen tud állni a kísértéseknek.


Viszont az biztos, hogy egyetlen csoport sem képes rá.

2021. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
A kérdéssel gyakorlatilag kétségbe vonod az erkölcs létezését. Ez elég lesújtó képet fest.
2021. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Tudom, hogy amíg nem kerül oda az ember, addig mindenki tud ígérgetni mindent, de én elég tisztességesnek tartom magam. Megelégednék azzal, amit alapból kapnak, nem akarnék mellé még lopni is.
2021. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Én még 2006-ban simultam oda a Fideszes poltikusokhoz, mert már akkor láttam, hogy itt Fidesz teljhatalom lesz. Hosszú évek talpnyalását követően kivívtam a bizalmukat, bevettek bizniszekben, a vállalkozásaimnak is odadobnak néha egy-két csontot. Havi 2-3 millió bevétel megvan, tudom nem sok, egy CEO is megkeres ennyit, de én megelégszem ezzel a szerény összeggel is, főleg, hogy nem kell érte csinálnom kb. semmit. Ha közelebb engednének a tűzhöz persze gondolkodás nélkül zsebre vágnám a tízszeresét is, de oda csak a legjobbak kerülnek, azt nehéz kiérdemelni.
2021. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Mások nevében nem tudok nyilatkozni, de én mindent arra fordítanék amire kell nem zsebre tenném.

Nekem egyszerűen nem menne az, hogy ennyi embert kizsákmányoljak.

Tudom lehet mondani hogy ha ott lennél mást gondolnál, de nem én soha senkitől nem vettem el semmit nem loptam stb. Rendszeresen jótékonykodok amennyire tudok stb.

2021. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Én csak fehér kenyeret és vizet innék. A fizetésem többi részét szétosztanám.


Szavazzatok meg!

2021. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Nézd. Én csak 700 ezret keresek de sohasem lopok a rám bízott értékből. Tudtommal egy parlamenti képviselő ennek a dupláját, vagy még többet. Tehát nem is értem a logikád, hogy ha más kerülne oda az is lopna. Most is meg tehetném, gyakran többszázmilliós értékkel dolgozom, de minek? Rászorulok? Ez csak kifejezetten a most ott lévők természete ilyen, nagyjából nem sok olyan ember van aki ugyanezt csinálná.
2021. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból nem érzem megszólítva magam a kérdéssel, hogy semmi indíttatásom nincs rá hogy politikusi karrierbe fogjak.


De ez egy jól bevált mantra a társadalomba "ha ott volnál te is úgy csinálnád", "hát aztán, akkor csináld te is", "az ellenzék is lopott".


De mi lenne ha senki nem csinálná úgy? Az sajnos valamiért nem opció...

2021. jún. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A korupció hozzátartozik a politika és a hatalom természetéhez. Sokszor nem a gazdagodás, hanem a gazdasági, politikai hatalom megszerzésére kell a pénz.

Pl.: Adok némi támogatást a német multinak, aki ezért cserébe hat a német politikára, hogy mondjuk több EUs pénzt kapjunk. Vagy adok pénzt egy vállalkozónak és ő akadályozza az ellenfeleimet vagy támogatja a kampányt. Behelyezek egy barátot egy magas pozícióba, mondjuk az oktatásban/tudományban/kultúrában és ő támkgatja az ideológiámat... Ez a legkevésbé a lopásról szól. A hatalom ezerszer többet ér.

2021. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!