Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha te döntenél a családpolitik...

Ha te döntenél a családpolitikáról, mit tennél az alábbi helyzetben (LMBTQ-téma) ?

Figyelt kérdés

Adott ugye sok olyan állami gondozott gyerek, akikkel a vér szerinti szülők nem tartják a kapcsolatot, szóval örökbefogadhatóak lennének. (A sógornőm gyermekvédelmi gyámként dolgozik, sokat mesél a helyzetekről, 12 alattiak is vannak gyermekotthonban sokan, mert nincs elég nevelőszülő.)


A 3 év alattiakért nagy a sorbanállás, viszont az idősebb, cigány származású, beteg gyerekeket nagyon kevesen fogadnák el.

Mit gondolsz, egy 8 éves, cigány származású, fejlődésben lemaradt gyereket örökbe kéne adni LMBTQ-pároknak, vagy jobb helye van a rendszerben?



2021. jún. 26. 10:58
A kérdező szavazást indított:
Egy homoszexuális párnak adnám a gyereket.
Jobb helye van a gyereknek a gyermekotthonban.
44 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Mert a meleg párok örökbefogadnának egy 8 éves;cigány származású;visszamaradt gyereket?


Nekik is a "legjobb" gyerekek kellenének.

2021. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Mert a meleg párok örökbefogadnának egy 8 éves;cigány származású;visszamaradt gyereket?"


Ha tudnák, hogy másra nincs esélyük, akkor szerintem van rá esély.

2021. jún. 26. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a legtöbb meleg vagy csak egy "jó" gyereket fogadna örökbe,vagy letenne erről.
2021. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Mint ahogy a hetero párok.


Ha nincs "jó" gyerek,nincs örökbefogadás.

2021. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem a legtöbb meleg vagy csak egy "jó" gyereket fogadna örökbe,vagy letenne erről."


Én melegként szívesen örökbefogadnék egy ilyen gyerket is. A cigány származás nem döntés kérdése, a viselkedése meg valószínűleg egyforma lesz egy gyermekotthonban élő cigány és nem cigány gyereknek, mivel ugyanabban a közegben szocializálódtak. A lemaradás meg hát... az lenne a furcsa, ha egy gyermekotthonban elő gyerek nem lenne lemaradva feljődésben/tanulásban. Egy gyerek igényli a személyes törődést, egyénre szabott fejlesztést, a szeretetet, az állandóságit, ezeket a rendszer nem tudja biztosítani. A nevelők gyorsan váltakoznak körülöttük (megalázóan alacsony bért kapnak), a rendszerben a gyerekekre fordított összeg pedig apró töredéke annak, amit egy család fordítana egy gyerekre.


Sajnos mi nem kezdtünk bele időben az örökbefogadásba, mert úgy voltunk a párommal, hogy előbb egy kertes ház, aztán oda majd jöhet a gyerek. Úgyhogy külföldre költözünk, ott vágunk majd bele az örökbefogadásba.

2021. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Vannak örökbefogadott cigány gyerekeim. Kaptak ők eleget így is, óvódás korultól kezdve, hogy nyiltam, hol sunyin.

Ha még mi meg egymeeg pár lettünk volna, kétszer ennyi szemétséget kaptak volna.


Terry Black kisfia is az iskolába járt, nem esküdnék meg rá, hogy jobban járt az apukával, mint ha bármelyik intézetben senyvedett volna.

Egy tök instabil, antiszoc srác lett belőle.

2021. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
A lehetőséget megadnám az örökbefogadásra.
2021. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden gyermeket megilleti a lehetőség egy boldog családhoz, ha ez a család egy meleg pár, akkor legyen.


Melegként mondom viszont azt, hogy az elsődleges maradjanak a hetero házasodott párok.

2021. jún. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen figyelembe kell venni, hogy a gyerek miért került állami gondozásba. Nem ugyanolyan család jó annak, akinek meghaltak a szülei, akiről lemondtak csecsemő korában, vagy akit bántalmaztak, molesztáltak.
2021. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!