Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország csak a nyugati...

Magyarország csak a nyugati értékekkel, ötletekkel fejlődhet?

Figyelt kérdés

A történelem során láthattuk, hogy mikor az ország erős volt és jelentős társadalmi, kultúrális és egyéb fejlődésen ment keresztül akkor mindig átvettünk valamit a nyugattól vagy együttműködtünk velük:


I. István átvette a nyugati kereszténységet és értékeit.


Hunyadi Mátyás Magyarországra hozta a reneszánszot.


Az Osztrák-Magyar Monarchia időszakában az ország jelentős fejlődésen ment keresztül.



2021. jún. 27. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
1945-ig eleve nyugadthoz tartozott Magyarország.
2021. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Előbb Hunyadi János 1456-ban Nándorfehérvárnál, aztán Dobó István 1552-ben Egernél, végül Zrínyi Miklós 1664-ben Eszéknél történelmi diadalt aratott az oszmánok felett, akik minden erejüket a három részre szakított, de 150 éven keresztül vitézen harcoló magyarság leküzdésére fordították, ezzel itt tartva a törököt, akik így nem tudták Nyugatot megszállni.
2021. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Norbán ***** válasza:
23%

viccelsz? az orbán bukását eredményezné!


még mit nem!

2021. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%

"I. István átvette a nyugati kereszténységet és értékeit.":


Valamennyire jogos, mivel ezzel nemcsak beértük, de Vak Béla idejére be is előztük nyugat -Európát. Hozzá kell tenni viszont, hogy ebben az időben a világ legfejlettebb országa az Iszlám állam volt (ISIS). Mögötte második helyen Kína, majd India.

2021. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

"1945-ig eleve nyugadthoz tartozott Magyarország."


Teljesen mindegy mit gondoltak az emberek régen, most 2021-ben élünk és ma Magyarország a kelethez tartozik. Ha kimész nyugatra magyarként akkor kelet európaiként fognak rád nézni és nem nyugatiként.

2021. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
5. Ilyen korlátolt vezetés mellet, mint fityiszék ez nem túl meglepő.
2021. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
En azt hiszem, hogy a nyugat is eleg sok mindent vett at tolunk. pl en 1956-ben meg 16 evesen disszidaltam Kanadaba, epiteszmernök lettem, nem egy kanadai kormanyzati epültet en terveztem, majd a teknikai egyetem epiteszti szakarol mentem nyugdijba,a leghiresebb mai kandai epiteszmernökök nagyobbik resze, az en kezem alatt sajatitotta el az alapokat. Maga a kiralynö adta at nekem legutobnbi kandai latogatasan a kitüntetest.Persze voltak dolgok amiket Magyarorszag nyugatrol vett at, meg forditva is ahogy mar irtam, szoval szerintem kölcsönös a dolog.
2021. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9%
Ki a fene menne ki nyugatra?
2021. jún. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!