Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "gyermek" a szülőé vagy a...

A "gyermek" a szülőé vagy a társadalomé(LMBTQ+) ? Ki formálhat jogot nemi felivilágosításukról?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy a gyermek a szülőé. A szülőknek kell gondoskodni a neveléséről, ebbe beletartozik a nemi felvilágosítás is. Most ahogy a társadalom "fejlődik" új nemi identitások keltek bele népesség szövedékébe az LMBTQ+ aktivisták szerint nekik van joguk ezt a felvilágosítást elvégezni és erre a nyugat-európai kormányok teret is adnak. Magyarország még ellenáll.


ÚJ VILÁG :Végülis az ELMBTQ+ szervezetek képesek tömörítik magukba a két bitet meghaladó társadalmi nemi identitású egyéneket, érthető hogy ezentúl ők szeretnék a "felvilágosító" munkát végezni. Ez a lényege a pedofiltörvény kapcsán kirobbant hatalmas EU-s tiltakozásnak. Az USA, ha megszavazza már 4 éves kor előtt felvilágosítják ezek az emberek a nemi élet sokféleségéről gyermekeinket. Itt is ez lesz Európában csak idők kérdése és hazánk is az EU része. Valójában jogos ez a követelés részükről?


* * *


PRO : Valahol igazuk van az LMBTQ+ embereknek, hogy egy normál szülő nem a transz felvilágosítással kezdi gyermeke serdülőkori nevelését. Én sem azzal kezdtem, hogy elmeséltem volna a fiamnak milyen jó is nőnek lenni, hisz dupla helyen lehet orgazmusod és sokkal hosszabban el is tart, hát legyél nő kisfiam. Ezekbe csak egy LMBTQ+ban jártas ember képes felvilágosítást adni. Nem foglalok állást arról, hogy először a heteró irányba kell-e a nevelést folytatni vagy elsőre minden irányba, mert elfogult vagyok. Én heterónak neveltem a gyerekem. Lehet elrontottam?


* * *


NEGATÍV :Személy szerint sok káros dolgot látok az új "felvilágosítási" folyamatban. Körvonalakban csak ;


1 - Túl agresszív. A gyermek könnyen befolyásolható, nem ismeri fel ha be akarják csapni és egy kívülálló ráadásul aktivista könnyen félrevezetheti a gyereket. Az LMBT felvilágosításokra csicsás, színes, csilli-villi szerkókba mennek ki a gyerekekhez, vonaglanak, kúsznak előttük hogy lássák milyen szép az az élet. Nem úgy ahogyan az utcára mennek ki. A gyermekek egyébként is szeretik a színes, rikító színű játékokat így könnyebben a befolyás alá klerülnek


2 - Döbbenetes számomra, hogy miért kell már 4 évesen egy gyermeket a nemi identitásokról a nemi szerv funkciójáról felvilágosítani, amikor még csak egy kisgyermek. Fogalma sincsen semmiről. Szerinte még a gyermeket a gólya hozza, a jézuska az ajándékokat, a nagyi a mennyekbe megy és a manók lopják el a zoknijait. De ez így jó, mert ez az önfeledt gyermekkor lényege


3 - Borzalmas az a tendencia, hogy azokat a gyermekeket, akik így ráirányítottak egy nemváltásra, ha a szülő nem egyezik, hogy gyermekének hormonkezelést adjanak, mellyel másik nem irányába indulnak, akkor a szülőt bebörtönzik, eltíltják a gyermekétől. Pusztán csak azért, mert meg szeretné a nemváltással a serdülőkort várni a szülő, ha esetleg a gyermeke érésével mégsem szeretné a kisgyerek a nemváltást


4 - Arról már nem is beszélek, hogy belegondolt-e egy LMBTQs felvilágosító abba, hogy ha a gyermeke a nemi éréskor rájön arra, hogy mégis a születési nemét választja, akkor már visszafordíthatatlan károk maradnak a testén, amellyel egy életre együtt kell élnie


5 - Jelenleg még a társadalom 90%-a heteró. Az emberek nem a kevert nemekhez vonzanak, hanem a születési nemekhez. Bele gondolt abba egy LMBTQ+ aktivista, hogy a transz gyermeknek nagyobb eséllyel magányos élet vár ? Csak a társadalom 10%-a közt találhat párt, annak a fele vagy negyede, hiszen ott sem mindenki az ő LMBTQ variánsa felé vonzódik. Jelentősen lecsökkenti a párkapcsolati esélyeit ez így. Arról nem is beszélve, hogy felmérések igazolják, hogy a transzok között sokkal keményebb a házastársi rivalizálás, keményebben bánnak egymással. Milyen párkapcsolati jövő áll az ilyen "félrevilágosított" gyerekre?



2021. júl. 1. 16:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
39%
20-as ezzel nem értek egyet. Addig, amíg az ilyen programok nem lesznek elterjedtek, sem kötelezőek, addig nincs ok aggodalomra. Amúgy egy gyerekben nem hiszem, hogy traumát okozna az, hogy lát egy nőnek öltözött férfit (hisz ennek az ellentétét látja amúgy mindenhol, úgyhogy egy egyszeri, esetleg többszöri, de nagyon ritka eset nem fogja megingatni a saját elképzeléseit), nem hiszem, hogy ez ártana a gyereknek, de teljesen fölösleges.
2021. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
39%

21, [link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]


[link]


[link]



És ez CSAK amit hirtelen találtam. Nem vesznek fel mindent. Még mindig kiragadott eset?

2021. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
43%
A linkek közül 8-ban vannak gyerekek, de még azok sem kötelező foglalkozások. A szülő dönt arról, hogy ott lesz-e a gyerek, vagy sem. Mellesleg van olyan link (nem is egy), amit kétszer küldtél be, sőt olyan is, ami másik videó, de ugyanarról szól.
2021. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
62%

#20 vagyok.

A linken látható dolgok közt van ismétlődő, ráadásul ezek szülő által választhatóak, nem pedig iskolában kötelezőek.

2021. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
18%

Hogy védik a mozgalmat.....

A gyerekeket a kellő időben fel kell világosítani arról, hogy normális az, ha esetleg a saját nekem felé (is) vonzódik.

De azt nem kell velük elhitetni, hogy a transznemű, a questioning az normális. Ahogy nem szabad nekik beadni az áltudományos BS-t, hogy a biológia nem egy spektrum lenne. És akkor még nem is volt szó a gender elméletről....

2021. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
94%
#25 Nem is küldök semmilyen tanulmányt ezekről, mert úgyis lesöpörnéd az asztalról azzal a felkiáltással, hogy az összes orvost a nyugati világban megfenyegetett/pénzelt az LMBTQ+, persze így könnyű is vitatkozni a tudománnyal.
2022. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Az a kérdés, hogy az ember van az államért vagy fordítva. A kommunisták szerint az ember az állam tulajdona, de ők nem is szeretik a szabadságot.
2022. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat, úgyhogy enélkül:


„Eddig úgy volt, hogy a gyermek a szülőé. A szülőknek kell gondoskodni a neveléséről, ebbe beletartozik a nemi felvilágosítás is.”

Nem volt így eddig sem, jobb esetben erre találták ki az iskolában a felvilágosító órákat, amiket persze néhol elsunnyogtak, máshol nem. Én csodálatos keresztény iskolába jártam, a menstruációról még meséltek nekünk, de minden továbbiról szemérmesen hallgattak – aztán csodálkoztak, amikor a 14 éves kislány már másodszor esett teherbe. Mit vártak? Hogy majd a 28 éves, 8 gyerekes anyuka (a 8-ból legalább 5 nevelőszülőknél) világosítja fel a lányát?

Ebből is látszik, hogy nem szabad az egész szexuális felvilágosítás témakörét a szülőre bízni. Ennél sokkal több minden forog kockán, és a gyerekként szülővé válás csak egy ezek közül. Nyilván rengeteg olyan szülő van, aki megfelelő felvilágosítást tudna adni, de rengeteg olyan is, aki nem. Az internetre pedig nem lehet alapozni: az én gyerekkoromban is volt már internet, mégis teherbe estek a kislányok.


„Én heterónak neveltem a gyerekem. Lehet elrontottam?”

Nem, nem lehet a gyereket heteróvá nevelni. Ha lehetne, akkor kőkonzervatív, keresztény családokba nem születnének meleg gyerekek.


„Túl agresszív.”

Mármint agresszívabb a heteró propagandánál? Ezt nehezen hiszem, gondolj csak a conversation campekre és társaikra, vagy a szülőkre, akik az utcára dobják a gyereket, ha kiderül, hogy az meleg. Ezzel szemben azzal jössz, hogy valaki… Színes ruhákban van.

Pláne, hogy az LMBTQ-nak nem célja, hogy meleggé nevelje a gyerekeket, hanem az, hogy mindenki nyugodtan megélhesse az identitását.


„Döbbenetes számomra, hogy miért kell már 4 évesen egy gyermeket a nemi identitásokról a nemi szerv funkciójáról felvilágosítani”

A kisgyerek már látja, hogy a felnőttek időnként szerelmesek lesznek, olyankor fogják egymás kezét, puszit adnak egymásnak és összeházasodnak, aztán, ha van kedvük, közösen nevelnek gyereket. Ez már a népmesékben is előfordul, de persze a legtöbb esetben otthon is, ehhez nem kell tudni, hogy a hetedhétországra szóló lakodalom után mit csinált a királyfi meg a királylány a négy fal között. Arról viszont tudhat, hogy vannak olyan párok, ahol két apuka szerelmes egymásba és ők nevelik a gyereket. Lehet, hogy lesz ilyen páros az óvodástársai szülei között is.


„Pusztán csak azért, mert meg szeretné a nemváltással a serdülőkort várni a szülő”

Forrás? Mert én csak olyan esetről tudok, ahol bőven pszichológiai szakvizsgálatok után, bőven serdülő gyerektől tiltották el az apját, aki folyamatosan aktívan tönkretette a mentális egészségét. Természetesen az már valóban a ló túloldala, hogyha esetleg valahol előfordul, hogy a pubertáskor előtt avatkoznak be valakinek a szervezetébe, de ettől még nekünk sem kell átesni a másik oldalra, és azt mondani, hogy az is káros, ha egy gyerek 14 évesen értesül róla, hogy teljesen normális, ha ő Gizikének szeretne szájrapuszit adni és nem Jocónak.


„hogy ha a gyermeke a nemi éréskor rájön arra, hogy mégis a születési nemét választja”

Ez nem választás kérdése és nem úgy működik, hogy a gyerek kijelenti, hogy szerinte a fiúk menőbbek, ezért fiú szeretne lenni, hanem egyszerűen fiúnak. Érzi. Magát.

És megint csúsztatsz. Az, hogy tartunk egy felvilágosító órát arról, hogy vannak emberek, akiknél fennáll ez a probléma, még nem jelenti azt, hogy kiskorúaknak mindenféle előzetes szakvizsgálat nélkül engedélyezzük, hogy visszafordíthatatlan műtéteket végezzenek rajtuk.


„Bele gondolt abba egy LMBTQ+ aktivista, hogy a transz gyermeknek nagyobb eséllyel magányos élet vár ?”

Egyrészt, nem az LMBTQ+-aktivisták tesznek valakit transszá, hanem ez egy biológiai alapokkal rendelkező, veleszületett tulajdonság. (Komolyan, olvass utána, az agyműködéssel áll kapcsolatban.) Nyilván nem jó dolog transzneműnek lenni, és nem feltétlenül a párkeresés miatt, hanem csak szimplűn nem kellemes nemi diszfóriával élni minimum 18 évig.

Igen, lehet, hogy a műtét után kevesebben fognak vonzódni egy transznemű testéhez, mint előtte, de az esélye sokkal inkább megnő arra, hogy egy boldog párkapcsolatban legyen, így, hogy kiikeszlhetjük, ami, valljuk be, megnehezíti a mindennapokat.

2022. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!