Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt mondtam a munkatársimnak...

Azt mondtam a munkatársimnak , hogy Horthy nem volt annyira rossz kormányzó volt.Majdnem ott helyben meglincseltek , hogy hogy merek ilyet állítani. Igazuk volt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 19:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Hogy mered?
45 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Senkit sem szabad elítélni politikai álláspontja alapján.
2021. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem.Talán ő volt az utolsó úgy ahogy normális vezetőnek tekinthető magyar politikus .
2021. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván egy véleményért majdnem meglincselni azért túlzás, de egyébként túl tolják Horthy érdemeit mindkét oldalt, az egyik a nagy hőst látja benne a másik a gyilkost közben meg egy semmilyen ember volt, nem sikerült kvázi semmit se elérnie, nagy dolgokat nem vitt véghez és még kiugrani a háborúból se tudott. Egy nulla volt.
2021. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem mit akarsz mondani , szerintem nem volt hős , de azért hogy nulla volt szerintem túlzás.
2021. júl. 5. 20:00
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
"de azért hogy nulla volt szerintem túlzás." - Igaz. Még annyit sem ért.
2021. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Horthy a kor lehetőségeihez képest amit tudott megtett, kezdve azzal hogy a zsidókat is ahogy tudta mentette, a szélsőséges jobboldaliakat és baloldaliakat, kommunistákat a hatalomtól távol tartotta amíg lehet, a háborúból is kiakart táncolni, de egyszerűen a németek itt voltak a szomszédban, a masik szomszédban meg a szovjetek.

Nem igen lenne senki az itt lévők között az ő helyébe, megnézném ki tudná jobban csinálni. Valszeg senki, akárki lett volna a vezető a végeredmény ugyanaz, de inkább rosszabb. Egyszerűen szar helyzetben voltunk.


Ugyanez vonatkozik Kádárra is, aki szintén próbálta a maximumot kihozni, egy megszált ország vezetőjeként.

2021. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

#6

"kezdve azzal hogy a zsidókat is ahogy tudta mentette"

Baromság.

2021. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köhöm köhöm Lengyelország köhöm köhöm
2021. júl. 5. 20:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem könnyű megítélni, mert nyilván a lehetőségek mindig a külső történésektől függenek. De végül csak egy vesztes háborúba vitte az országot, ahol az emberek egy részét a Don-kanyarban lőtték halomra, míg másokat meg haláltáborokba vittek.
2021. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk nélküle nem volna itt semmiféle Magyarország.

Értem, hogy vannak akik ezt nem bánnák, és ma is arra játszanak, de én lájkolom azért.

2021. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!