Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pártolnátok, hogy a kormányren...

Pártolnátok, hogy a kormányrendelet ellenére legyen mégis kötelező a maszkhasználat bizonyos helyeken?

Figyelt kérdés

És igen, ezt oltottként írom. Szerintem a maszkhasználat nem csak a Covid megfékezésében játszott szerepet, de annak köszönhetően elkerülhettük idén az influenzajárványt is. Tudom, hogy ilyen nagy melegben nem a legkellemesebb, viszont a fenyegető Delta-variáns, és a közel 4,5 millió oltatln miatt erre nagy szükség lenne. (Azokról nem is beszélve, akiknél bár be lettek oltva, nem alakult ki semmilyen immunitás. 60 év feletti Sinopharmmal oltottak.)


Ha kötelezővé tennétek, hol tennétek kötelezővé?



2021. júl. 7. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Nem kell a maszk.
Kell a maszk: tömegközlekedésen
Kell a maszk: boltokban
Kell a maszk: minden zárt területen (tömegközlekedés, boltok, éttermek)
Csak az oltatlanok viseljenek maszkot.
Mindenhol kelljen maszkot viselni, kültéren is.
Sima orvosi maszk helyett térjünk át mi is az FFP2 masz használatára, mint sok másik országban, ahol sikeresebb a járványkezelés.
Kell a maszk: csak egészségügyi intézményekben
Ne legyen kötelező a masz, de én továbbra is hordom.
Én oltatlanul sem hordanám a maszkot.
80 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Zárt terekben ahol sok, gyakran cserélődő ember találkozik, a legalább p2-est, a többi nem ér semmit, ahogy az telente látszik is.
2021. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Kórházakban szerintem még mindig kötelező, de ne aggódj, ha súlyosbodna a járvány megteszik a szükséges intézkedéseket, de ilyen nem lesz remélem.
2021. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Aki akarja az hordhatja nincs megtiltva. Miért kell ehhez kormányrendelet?
2021. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Semmi szín alatt.
2021. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 krwkco ***** válasza:
94%

Szerintem ráérünk akkor visszatérni a maszkhoz, ha intenzív tesztelés mellett az új fertőzöttek száma eléri kb. a napi ezret.

Emellett a maszkviselés helyett/mellett sokkal értelmesebb lenne, ha a zárt terekben megfelelő légáramlást hoznának létre. Pl. felülről jövő friss levegő, amit alul szívnak el. Így az aeroszolok az arc magasságából a föld felé mozognának.

Vagy a szónokok nem viselnének maszkot (amit amúgy sem tesznek meg), de plexifal lenne előttük és felettük elszívás.

Vagy a járműveken is olyan áramlás lenne, ami folyamatosan cseréli a levegőt.

Ezek nem lennének kellemetlenek, de lehet, hogy hatásosabbak lennének, mint a bevizsgálatlan szövetmaszkok.

2021. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Most nem, de télen tömegközlekedésen nem bánnám. Nem a covidtól félek, hanem van az a primitív réteg, aki nem használja a karját köhögésnél, tüsszentésnél. A zsebkendőről meg végképp nem tudja, mire való. Na, most ez még rosszabb lett, mert aki tudta, az is elfelejtette, hisz ott a maszk. Undorító, ahogy össze-vissza köpködnek.

Amúgy nem izgatna, aki akarja, most is hordhatja. Én tömegközlekedésen most is felveszem néha, de most a szagok ellen. Inkább a saját szám, mint 80 összeizzadt, büdös test, nem beszélve a csövesekről. Zavar a maszk amúgy, de dönteni kell, általában mérlegelek a bűz és fulladás között 😂 Gondolom, kiderült, pesti vagyok, és tömegközlekedem, gyakran tényleg TÖMEGBEN.

2021. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Egy normális világban nem kell a maszk.
2021. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
En azt partolnam, ha az emberek eldontenek vegre, hogy nagykoruak vagy kiskoruak kivannak lenni. Jo lenne, ha vegre felfogna a tarsadalom nyivakolo resze, hogy egy felnott ember dontesi joggal es az ahhoz tartozo felelosseggel rendelkezik es a sajat eleteert es donteseiert mindenki maga felel. Ha valaki ugy iteli meg, hogy maszkra van szuksege a sajat vedelme erdekeben, akkor viselkedjen felnott ember modjara es vegyen fel egy normalis szurovel ellatott maszkot, ahelyett, hogy mindenki masra akar arcot eltakaro, semmirevalo rongyokat kenyszeriteni.
2021. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amióta lehet maszk nélkül menni kb mindenhova szinte senkit nem látok maszkban..ma is épp a boltból jöttem tele volt már regggel és még az időseken sem volt sőt épp ők azok akik még a távolságot sem tarjták..ebből azt látom h a nagytöbbség megvan nélküle, én is..
2021. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Lehet kimatadt
2021. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!