Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz azért hozat külföldi...

A Fidesz azért hozat külföldi vendégmunkásokat, mert ők olcsóbban elvállalják a munkát és így a magyar állampolgárok béreit is alacsonyan tudják tartani?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 15:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

#20

Tele van a hócipőm a kisvállalkozók nyavajgásával. Hatékonyan kell termelni és akkor majd ki tudja fizetni a magasabb bért is.

De fogalma sincs a munkaszervezésről csak adót csal, bejelenti a dolgozót minimálbérre.

Addig tudják ezt csinálni amig találnak néhány répát aki elmegy hozzájuk dolgozni ilyen felételekkel.

Aztán visszaértünk az elejére, hogy képzetlen buta munkaerővel nehéz hatékonyan termelni.

Mondjuk a 30 milliós bmw-re mindegyiknek jut valahogy egy kis pénz.

2021. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
73%

21, neked nincsen fogalmad a kisvállakozásokról a válaszod alapján. Az nem úgy megy hogy kirakod a "nyitva" táblát és dől a lé.


"Tele van a hócipőm a kisvállalkozók nyavajgásával. Hatékonyan kell termelni és akkor majd ki tudja fizetni a magasabb bért is."


A vállakozások többsége az első 5 éven belül elbukik. A maradék 80-90%-a pedig 10 éven belül. Nem olyan könnyű ám azt vezetni: ki kell alakítani a vevőkört, fejleszteni a termelést, versenyképesre alakítani a céget...


A "hatékony termeléshez" előbb el kell érni azt a szintet. Nem fog a kisvállalkozó nettó 500k-t adni, ha nincs miből. Tudod, senki sem a tetőről kezdi...


"De fogalma sincs a munkaszervezésről csak adót csal, bejelenti a dolgozót minimálbérre.


Addig tudják ezt csinálni amig találnak néhány répát aki elmegy hozzájuk dolgozni ilyen felételekkel.


Aztán visszaértünk az elejére, hogy képzetlen buta munkaerővel nehéz hatékonyan termelni.


Mondjuk a 30 milliós bmw-re mindegyiknek jut valahogy egy kis pénz."


Mint mondtam, fogalmad sincs hogy működik egy kisvállakozás.... vagy akár csak egy gyártási folyamat...

2021. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Sokat foglalkozom folyamat optimalizálással, és japánoktól tanultam hogyan működik Japánban a lean a kaizen és a többi módszertan.

Próbáltunk segíteni több magyar kisvállalkozónak is. Siralmas volt az egész. Szóval tényleg nem tudom miről beszélek.

2021. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%
23as, a válaszaid alapján nem igazán látszik a japán precizitás... de persze, messziről jött ember azt mond amit akar...
2021. júl. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
A gyk-n ezen a szinten kell írni, mert csak ez megy át.
2021. júl. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
25, köszönjük a nagy, japán szakembernek hogy leereszkedett ide a porba a gyakorihoz és hozzánk igazította a stílusát!
2021. júl. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem én tehetek róla hogy ekkora a sötétség ebben az országban itt is és a vállalkozók között is.
2021. júl. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Várj, várj, várj, akkor a vállakozók is sötétek? Azt hittem eddig csalók voltak. 🙃
2021. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

#23n, ha foglalkoztál a LEAN-el, akkor figyelhették volna arra is, hogy az nem folyamattervezés, hanem munkafilozófia.

Alázat az alapja, a munka tisztelete, EZÉRT vágjuk le a fölösleges kanyarokat, tartalékokat, készleteket és minden pazarlást, mert az abba befagyott munka elfecsérelődik.


Szóval ezt még gyakorold!

De legalább a tiszteletig próbálj meg eljutni.

Nekem ment a nyóckerber is.


Ha meg mikrovállatatoknál akartok LEAN menedzsmenttel üzletelni hát nagyon el vagytok tévedve.

2021. júl. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!