Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne növelni az...

Hogyan lehetne növelni az átlagkeresetet az árak növekedése nélkül ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Közelegnek a választások és most fogok életemben először szavazni. Nálunk a családban mindenki fideszes ezért én is az lettem, viszont egyre többet tanulok annál jobban jövök rá, hogy talán lehetne magasabb az életszínvonal itthon és bizonytalan vagyok abban, hogy hova tegyem azt az x-et majd. Nagyon nehezen tudok megélni (kortársaimmal együtt) Budapesten úgy, hogy dolgozom (diákmunka) és mellette tanulok és egyedül fizetem a lakbért és tartom el magam. Felmerült bennem a kérdés, hogy lehetne-e ez máshogy is, hogy a kormány tudná (ha akarná) az emberek fizetését növelni úgy, hogy mellette nem emelkednének mondjuk a lakbér árak valamint az élelmiszerek és szolgáltatások árai. Mert sajnos azt latom, hogy nagyon nehezen fogok előre jutni az életben ha ez így folytatódik. Kb. hónapról-hónapra élek. De kortársaimat kérdezgettem és sajnos náluk is ez a helyzet valamint az idősebb korosztályokban sem biztató a helyzet.

2021. júl. 12. 15:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Tulora es masod allas.
2021. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés,ha valaki tudja a megoldást mehet pénzügyminiszternek.
2021. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Adócsökkentéssel pl.
2021. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy a bérek nőjenek, erős gazdaságra van szükség,ahhoz sok munkahely kell többek közt. Valami van de még nem az igazi.
2021. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
29%

Az adórendszer átalakítása is segítene.

Ha nem 27 hanem csak 15 százalékos lenne az ÁFA, alacsonyabbnak éreznénk az árakat.


Vagy, a fizetések adójának reformja is ezt eredményez, ha a bruttó és a nettó közelebb kerülne egymáshoz.

2021. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Munkáltatói adóterhek csökkentése. Majd ezt beleépíteni bérbe.
2021. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Az ÁFA csökkentés már megint,hatalmas kiesés lenne az országnak, te meg nem éreznél belőle semmit, mert egy-két hónap és ugyanannyiért adnák az árut a kereskedők.
2021. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
Nincs varazslat es nincsenek furfangos megoldasok ... tobb penzed a tobb munkatol lesz. Semmi csiribu-csiriba :)
2021. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%

7#


Nem feltétlenül.

Nagyobb teret engedne a kereskedőknek, növekedne az árverseny.

2021. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

A béreket tudjátok mi növelné a leginkább?

A transzparencia a munkaerőpiacon.


Vagyis, az álláshirdetésekbe legyen kötelező kiírni a bérintervallumot (tól-ig sáv) és akkor a munkáltatók férgese kiszelektálódna.

2021. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!