Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarnak a fitalok...

Miért nem akarnak a fitalok gyereket?

Figyelt kérdés

Mai világban divat lett hogy várunk vagy 35 éves korig, aztán csinálunk esetleg egyet. Vagy egyet sem.


Ennek mi az oka? Régen 4-5 gyerek volt egy családban. Miért nem tesz ez ellen semmit az EU?


Drasztikus programok kellenének, ahol mondjuk nagyon komoly kedvezményeket kapna az, aki 25 év alatt bevállalja az első gyerekét



2021. júl. 12. 16:47
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
84%

Akarnak.

Legalábbis Magyarországon nagy a fiatalok gyermekvállalási hajlandósága.


A probléma,hogy akadályokba ütköznek



Általában csak azok a családok tudnak vállalni 3-4 gyereket, ahol mindkét szülő valami jobb szellemi munkát végez, mivel ott rugalmas a munkaidő, van home office, nem probléma a gyerek oviba,bölcsibe juttatása...stb

Viszont, nem minden dolgozik ilyen diplomás pozíciókban.

2021. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
77%

Én szeretnék, egyetem után rögtön tudnék csinálni akár 20-at is, csak hát ahhoz megfelelő lakhatás kéne, mert megfelelő ingatlan megfizethetetlenül drága (esetleg életem végéig nyögök egy hitelt), a többi meg félig összedőlt/világ végén/cigányosban van. Meg kell autó is. Arról nem is beszélve, hogy a párkeresés egy nagy aknamező.

És az is ott van, hogy nagyon sok egyéb dologgal el tudja foglalni magát az ember.

2021. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
74%
Más időket élünk, az emberek változnak, és semmi közöd hozzá.
2021. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy a mai robotizált világban miért kellene tucatszám fosni a gyerekeket minden családnak?


Gyári munkások, pénztárosok, bizonyos területeken raktárosok munkáját 15-20 év múlva robotok fogják végezni.


Megnézném mi lenne az ilyen összeszerelő üzemekkel mint Magyarország, ha nem lehetne mondjuk gyárakba menni dolgozni.


Az emberek jelentős hányada jeleneleg is társadalmi szempontból nem tölt be valós pozíciót, nem valós szükségletet elégít ki hanem egy vadkapitalista rendszerben tömi egy gyártulajdonos zsebét 4 műszakban vicces kis segélyekért.


Értem én, hogy a mindekori kormnáy szerint fosni kell a gyereket mert az majd növelő az adóbevételt. De hogyan? Mit fognak dolgozni 20 év múlva? Az ország jó része ma is ilyen-olyan betanított munkákból vegetál hónapról hónapra. Ezeket a munkákat robotok fogják végezni.


Szerintem sokkal fontosabb lenne hogy idővel az vállaljon gyereket aki tud is. Nem a matricás Dacia miatt, hanem mert akar. Fel is tudja nevelni, ki is tudja tanultatni.

2021. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
93%
Akarnak ők, csak akinek kellene, hogy legyen, annak nem telik rá, akinek meg inkább nem kellene szaporodni, az potyogtatja sorban a purgyékat.
2021. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nincs türelmem a kicsikhez, az első 10 évet átugranám.
2021. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
64%
A világ túlnépesedik, az egyetlen felelősségteljes dolog amit ma még tehetünk az hogy nem vállalunk gyereket. Amúgy meg azért mert semmi jó nincs benne. Egy anyagi csőd az egész lekorlátoz mindenben nem tudod élvezni az életet. Erre egyre kevesebben vevők.
2021. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
0%
A családellenes, liberálmarxista, feminista propaganda hatására, ami a médiából ömlik.
2021. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 molnarmarcell21 ***** válasza:
88%
Kérdező, neked hány gyereked van? :)
2021. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
2%

17#


Európában szükség van a gyermekáldásra.

Afrikában,Ázsiaiban nincs, mivel túlnépesednek.


Európában épp azért kell ösztönözni a gyermekvállalást,hogy ne legyen érve az ostoba politikusoknak a migrációra.

2021. júl. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!