Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a Lufthansa gendersemleges lett?

Figyelt kérdés
Eltörölték a járataikon a hölgyeim és uraim megszólítást a gendersemlegesség nevében. Arról még nem döntöttek, hogy helyette milyen megszólítás legyen majd.

2021. júl. 13. 19:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
97%
Azoknak üzenném, akik a steward-stewardessel jönnek, hogy az angolban már lassan 60 éve "flight attendant"-nek hívják a légiutaskísérőket. A steward/stewardess az angolban úgy hangzik, mintha valaki a '40-es évekből időutazott volna a jelenbe... Picit olyan, mintha valaki "colored"-nek hívná az afro-amerikaiakat :D
2021. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
62%

Én azt szeretném mondani,hogy van olyan valamelyik külföldi országban, hogy valamelyik kórházban tiltva lett az "anya", és az "apa" megnevezés; és ha például tegyük fel, én ott szülnék; akkor engem ne minősítsenek le szülő1, vagy szülő2-nek; mert szülni "bárki" tud; de én anya vagyok. És az egy minőség. Tehát, engem ne minősítsenek le sima szülő1-gyé. Mert az meg rámnézve pl sértő, degradáló. Mármint az, hogyha direkt, feltűnően kerülik az anya kifejezést; mert természetesen, azzal együtt szülő is leszek; de ilyen szülő1-szülő2kkel ne 'bombázzanak'. :) Hivatalos okiraton meg pláne. Na jó, ott talán beleférhet,de mert úgyse gyakran nyitjuk ki. De szóban se, meg írásban se; lehetőleg. De akkor meg szóban van az, hogy főleg ne szülő1-2zzenek; azt nagyon irritáló -és kellemetlen lehet hallani. Tehát ha pl ilyen helyen szülnék, akkor én biztatnám a helyieket, hogy nyugodtan hívjanak engem anyának; de mondjuk, ha benne van valami kórházi rendszabályukban; hogy egyenesen tilos , mert mondjuk fizetéslevonás jár érte, akkor az kellemetlen volna. |||| Tehát, ha egy kisebb, vagy akármilyen csoportnak akarunk kedvezni, akkor lehet, hogy attól egy másik csoport hátrányba szorul. Tehát, valahol olvastam, hogy olyan volt leírva; hogy ami az egyik csopinak pozitív diszkrimináció, tehát előnyhöz juttatás; az a másiknak hátrányhoz juttatás.


Én nekem csak ennyi jutott eszembe, de én szeretek mindenkit. És tudom, hogy ez kicsit kitérő volt; és elnézést kérek, csak ezt szerettem volna megosztani ezt a gondolatot, remélem, jól írtam le, és jól jött le, és mindenkinek tetszik, amit írtam.


Amúgy, tehát, arra gondoltam,hogy az anya egy ilyen jóságos valami, ilyen szeretteljes; nem elég csak megszülni a gyereket, hanem rendesen, szeretettel foglalkozni is kell vele ; ha meg csak szimpla "szülő" valaki, akkor abban -annak a hangzásában- nincs benne az a jóság, mintha anya lenne , vagy apa. Mert akkor pl lehet, hogy nem is törődik a gyerekének a lelkével; hanem csak az alap létfeltételeit ellátja kötelességből, meg még abból, hogy a többiek, a társadalom ne nézze ki magából. Tehát az egy sima szülő; de az,hogy anya, vagy apa, nagyon pozitívan cseng; az alapvetően valami szeretetteljes dolog. Tehát, okés, aki azt akarja, hívják csak szülőnek, de aki meg azt akarja, hívják anyának, meg apának. Ha valaki ott van pl a szülészosztályon, és zavarja az anya, meg az apa kifejezés, ő majd szólni fog, nem kell rá hozni külön szabályt. Mert az "anya", meg az "apa", azt nyugodtan, azok ilyen alapszavak; tehát azt nyugodtan használják. Ilyen évezredes szavak is ráadásul, és tök jók. :) De, tehát, ha valaki szeretne ettől kórházban, vagy bárhol; egy eltérő megszólítást; akkor ő azt majd külön jelzi. De pl tehát nem hiszem, hogy egy biszexuális nőt, aki gyermeket hozott a világra, hogy ő szülte, őt zavarná az anyuka megszólítás. Szerintem tök boldog lenne neki, és tiszteletteljes. :) Én azt gondolnám. :) Tehát, nem feltétlenül kell ezt erőltetni, hogy így valahol, bárhol meg legyen szabva, hogy nem használhatja a hölgyeim-és uraim kifejezést. :):) Most aki azon sértődget, hogy őt anyának hívták, és nem annak örül, hogy gyereke van; és amúgy tök büszke lehetne magára, hogy anyaként világrahozott egy másik embert, na, szal , azt tényleg nem értem, hogy miért nem a gyerekével van elfoglalva, hogy neki örül, és akkor közben meg ott kicsinyeskedik, vagy micsinál, elnézést, ha nem jól írom, tehát, szóval miért nem a gyerekének örül, miért azon sértődget; hogy őt anyának merték szólítani, pedig ő anya, ami egy tök jó, tiszteletteljes dolog; tehát pl az ilyet nem érteném; de talán nem is lenne ilyen ember, aki szül egy gyereket, és kiakad, mert leanyázzák (Mármint: nem beszólnak neki, hanem anyának, anyukának nevezik meg). Tehát szerintem szóval az ott, adott kórházban, vagy ahol van ilyen; az túl lett gondolva. :) Mondjuk okés, most , ahogy belegondolok, hivatalos papírokon, nem baj tekintettel lenni a meleg párokra, de szóban lehetőleg tényleg ne szülő1, szülő2zzenek senkit szerintem. :) Leírásban lehet; de ennyi.


Remélem ,jókat írtam tehát, és hogy nem bántottam meg senkit


Amúgy pl, ha már nagyon akarnák, mert pl tekintettel akarnak lenni azokra is pl a vonatjáratokon, akik nemtelennek érzik magukat, mondjuk nem érzik magukat egyértelműen sem férfinak, sem nőnek; akkor pl lehetne azt is mondani, hogy "Hölgyeim, és uraim, és egyéb mindenki más" :) És akkor szerintem ez így rendben lenne mindenkinek, de amúgy szerintem azért általában szokták tudni besorolni egyértelműen az emberek magukat valamelyikhez, hogy most akkor sir, vagy madam, hogy hölgy, vagy úr, hogy lady, vagy gentleman. De, aki még nem tudja, annak oda lehetne tenni, hogy és mindenki más is, akit még eddig nem soroltam fel. És akkor tehát bele lehetne venni egy külön kategóriát is, ha valaki ahhoz szeretne csatlakozni, mert sértveérzi magát, hogy ő nem lett külön megszólítva.


És akkor így mindenki lehet boldog. De amúgy, ha máshova nem tudná besorolni magát, akkor a születési nevét már csak magára vehetné. Tehát az alapján vehetné, hogy a ladies and gentleman-ből valamelyikkel meg lett szólítva. Tehát, hogy nem akarták őt kihagyni, mert eleve ott van egy születési neme. Tehát, ez semmiképp nem tiszteletlenség, hogyha nem mondanak egy esetleges harmadik variációt.


Na, végül csak írtam a repülősutazáshoz is; ami amúgy igen, kicsit más , mint a szülés-téma. :) De szerintem jó gondolatok; és szeretek mindenkit nagyon. ♥ ♥

2021. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
54%
Vagy....be lehetne bevezetni hogy akinek, nem jók az uram/hölgyem megszólítások, azok operálják át magukaz gendersemleges sárkánnyá, hogy megkülönböztethetőek legyenek [link] 🤣
2021. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A magyar nyelv is gendersemleges, aztán mégis a magyarokat osztja mindenki az EU-ban. Már ők is keverik Orbánt Magyarországgal.
2021. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%

Oszinten?


Nem igazan erdekel. Kicsit tulkapasnak tartom, pedig inkabb a liberalis oldal fele huzok. Nem hinnem, hogy egy transznemut zavarna a Ladies and Gentlemen koszones.


De meg mindig inkabb egy ilyen, mint a “duhiti ont brusszel?” es tarsai.

2021. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%
Lufthansa? Remelem nem itt parkol a kornyeken, mert akkor foglalja a helyet :)))
2021. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Vicces magyarul írva ezen pörögni :DDD


"Arról még nem döntöttek, hogy helyette milyen megszólítás legyen majd."


Spoiler alert: "Kedves Utasaink!". Covid alatt kicsit elszoktam a repüléstől és fejből nem rémlik, de szerintem már így is ez volt a gyakoribb megszólítás.

2021. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
2021. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
61%
Az a véleményem, hogy undorító!!!!!!!!!!!!!!!!!
2021. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
76%
Őrület!
2021. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!