Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az infláció több, mint 5%...

Az infláció több, mint 5% feletti, miközben a fizetések csak 4%-kal emelkedtek, magyarul csökkentek a fizetések. Ez volna a Magyarország jobban teljesít?

Figyelt kérdés

2021. júl. 16. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nekem 9% volt az emelésem tavasszal
2021. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Kit érdekel, a lényeg, hogy nem jön ide a sok lmbtqypxzctw migráns!!!
2021. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Mindjárt jönnek a FideSS-esek és megmagyarázzák, hogy tulajdonképpen Európa legfejlettebb országa vagyunk, csak Soros cenzúráz mindent. :)
2021. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező

Tudom, hogy kicsinyke ésszel ezt nehéz felfogni, de megpróbálkozom vele, hátha mégis megérted.

A fizetéseket NEM az idei év inflációja szerint emelik - mert január-februárban, amikor a bérekben megállapodnak, akkor még senki nem tudja, hogy decemberig mekkora lesz az infláció.

Az idei béreket a TAVALYI infláció szerint és az ideire VÁRT infláció szerint emelik, ahogy a munkaadónak és a munkavállalónak sikerül megállapodnia.

Az idei inflációt MAJD JÖVŐRE fogják figyelni a béremeléseknél. Mert akkor fogják tudni mennyi volt idén az infláció.

2021. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Jó a fidesz gazdaság!
2021. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
A Nemzeti Kanzultáció eredményének az értelmében nípünk ezt kívánja.
2021. júl. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
2010 óta több mint 60%kal nőttek a reálbérek. Ha most a COVID válság közepette esetleg egy ideig nem nőnek, nem nagy szám.
2021. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem 9% volt az emelésem tavasszal"


Én meg nem kaptam semmi emelést idén, azaz 0%. A kettőnk átlaga ki is adja a 4,5%-ot :)


De nem panaszkodom ez miatt, mivel a válság miatt a munka is kevesebb volt sokáig, így nézve kevesebbet kellett dolgozni ugyanannyi pénzért, ami fajlagosan még fizetésemelésnek is felfogható, nem voltam elégedetlen. Sokak a munkájukat, jövedelmüket is elvesztették.

De most már lecsengett a válság, munkaerőhiány van ismét, nekem is sokkal több a munkám, mint tavaly, alig győzöm.

2021. júl. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Nekemkét éve nem volt fizetésemelésem. Nem állami szférában dolgozom. Mi köze ehhez a politikának? Ha találok jobbat továbbállok
2021. júl. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Enyém többel emelkedett.
2021. júl. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!