Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy hiheti az ellenzék, hogy...

Hogy hiheti az ellenzék, hogy győzhet 22-ben?

Figyelt kérdés
Vagy az esélytelenek nyugalma szállt reájuk? Nyugodtan beletörődhetnének az újabb 2/3-ba.

2021. júl. 18. 00:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
40%
Az ellenzék nem akar kormányváltást. Persze, ha összejön szupi, de nqgyon is jól megvannak a k.rva magas képviselői fizuval.
2021. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
60%
A Fidesz mindent megtesz, hogy az ellenzék győzzön.
2021. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Norbán ***** válasza:
73%
Elég szar a szitu, azon sem csodálkoznék ha a Fidesz örülne ha nem nyerne és lenne kinek a nyakába sózni a szart amit összelapátoltak 12 év alatt.
2021. júl. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%
Hit nélkül mi szart érdemes elkezdeni?
2021. júl. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
25%

A nemzet-ellenes ellenzék nem győzhet 22-ben.

Nem hülyék a magyarok.

Soha se szavaztam a Fideszre de most a Fideszre szavazok mert tudom mire képesek ha megkaparintják a hatalmat.

Megint pusztulna a magyar.

2021. júl. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
53%
5 sajnos a magyarok többsége hülye. :)
2021. júl. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem a szavazók többsége nem egy ilyen ellenzéket szeretne kormányon látni, legalábbis sokak nem tudnak megbízni egy olyan ellenzéki-összefogásban, aminek még közös programja sem lett nyilvánosságra hozva.


Ahogy én látom a Mi Hazánk Mozgalom már most a legnagyobb nyertese a választásoknak, sőt ők hozták ki a legtöbb lehetőséget hogy szavazókat gyűjtsenek össze. Gyakorlatilag az 5%-os parlamenti küszöböt már márciusban elérték, azóta már elérték a 7%-ot, ha így haladnak akár a 12-15% is meglehet nekik a választás idejére, ami azt eredményezheti hogy (mivel nagyrészt jobboldali támogatókról van szó, de elsősorban konzervatív szavazókról) a Fidesztől vesznek el szavazatot elsősorban.


Így a Mi Hazánk Mozgalom egyrészt hozzájárulhat ahhoz hogy az Ellenzéki Összefogás kerüljön hatalomra, másrészt ahhoz hogy legyen egy alternatív párt akire lehet majd szavazni 2026-ban, ha:

- Az Ellenzéki-összefogás nyer, de a Fidesz keresztbe tesz nekik és kudarcba fullad a kormányzásuk.

- Az Ellenzéki-összefogás veszít nagy valószínűséggel fel is fog oszlani, így 2026-ban gyakorlatilag nem lesz bal oldal.


Szóval erre az esetre ott lesz a Mi Hazánk Mozgalom, akik se nem rasszisták, se nem radikális szélsőjobboldal, szimplán egy oligarchák nélküli párt, de majd miután bekerülnek az Országgyűlésbe mindannyian okosabbak leszünk.


A lényeg az hogy a Fidesz nem nyerhet 2/3-ad többséggel és személy szerint attól tartok hogy mivel az elmúlt 3 hónapban az ellenzéki-összefogás nem tudott semmi újat mutatni, sőt engedtek a Fideszes propagandának, a népszerűségük is csökkent (és ez a közösségi oldalaik népszerűségén is meglátszik). Tekintve hogy a májusra ígért közös programjukat mai napig nem voltak képesek nyilvánosságra hozni, így kampányolni sem tudnak normálisan, amivel a Fidesz malmára hajtják a vizet. Őszintén mondom ha így haladnak meg sem kell erőltetni magát a Fidesznek simán győzni fognak.


Részemről a legjobb kimenetel az lenne, ha az ellenzéki-összefogás nyerne egyszerű többséggel és a Mi Hazánk elérne legalább 9%-ot, ez esetben meglátnánk hogy az ellenzéki-összefogás jobb-e mint a Fidesz (ha már ezt ígérik), ha meg rosszabb vagy nem változik semmi, akkor ott lesz alternatív pártként a Mi Hazánk Mozgalom mint a harmadik út.


Szóval én a Mi Hazánkkal tartok, számomra ők jelenleg a függetlenséget képviselik, én pedig jelenleg se a Fidesz pártjára nem tudok állni a kötelező oltás miatt, se az ellenzéki-összefogás oldalára mivel még közös programjuk sincs.

2021. júl. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
23%

Ha van Isten az egben, akkor csufondarosan kikap az ellenzeki osszefogas es remenyeim szerint el is tunnek a feledes homalyaban.


Baromi unalmas amit mar evek ota csinalnak ... a hazaarulasaikat sosem fogom elnezni ennek a moslek koalicionak!


Nem is tudom hogy kepzelik, hogy meg majd iranyitjak is az orszagot??? Soha! Akkor polgarhaboru lesz - az biztos.

2021. júl. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
10%
Egy nagy pozitív életszemlélet-táboron vehettek gondolom részt.
2021. júl. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
76%
Mert az embereknek elegük van a Fidesz népsanyargatásából.
2021. júl. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!