Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, amit kihagyok az...

Mi az, amit kihagyok az írásomból? Olyan dolgok, amik következetlenek, vagy pedig elfelejtettem leírni. (Kormánykritikus írás)

Figyelt kérdés

A jelenlegi kormány 2010 májusában lépett kormányra. Akkor a forint/euró árfolyam 266 HUF/EUR volt, ma ez 359 HUF/EUR, ez 34%-os romlás. Állítólag a GDP ezalatt az időszak alatt 16-18%-al emelkedett, az EUR/USD arány viszont csak 3%-al romlott (erősödött a dollár). Ez azt is jelenti hogy 359 forintért drágábban kapunk egy gyengébb eurót, és a matematika valahogyan nem jön ki. Amikor valami átlagfizetéses statisztikát mutatnak, annak amúgy sem lehet hinni, mert ha 9 millió emberből mindenki napi 1 pityinget kap, egy valaki pedig mondjuk 90 milliót, akkor az "átlag" 10 pityinget kap, pedig senki nem közelíti meg. (Vagyis, az elit nagyon elhúzza). A reális mutató a medián lenne, vagy kvantilisek, az alapján azt tudnánk meg, hogy mennyi pénzt keres az emberek 50%-a (25, 75, stb) biztosan. Ezt soha nem akarják megmutatni, mert leesne az embereknek, hogy az emberek nagy része a minimálbér felett keres egy szemérnyivel.


Program nélküli kormányunk van már 7 éve. Az első 4 év után is már kb. 15%-ot gyengült a forint az euróhoz képest, és a "folytatjuk" valóban betartva maradt.

Az elmúlt 1 év eseményei is rengeteg kívánnivalót hagy maga után. Olyan országok felé húzunk (lásd. Oroszország, Kína), ahol az emberi jólét konvergál a béka seggéhez, Magyarország még nem ilyen, de bármikor azzá alakulhat, és erre a legnagyobb esély a jelenlegi kormány alatt van. Főleg úgy, hogy a kötelező NATO-s fegyverzeti előírásból jelentősen kiveszi a részét a Fidesz elitje. Például Mészárosnak tankja van. Lehetséges, hogy ha demokratikusan vesztenek, puccsal veszik vissza az ország vezetését. Onnan már egyértelmű az előbbi gondolatmenetem valósággá válása. Vagy például a Fudan-egyetemes történet. Miért jó felvenni a kínaiaktól a legrosszabb nettó jelenértékű hitelt, amikor van jobb is. Ráadásul hol a logika abban, hogy ők terjeszkednek, a mi pénzünkön? Vagy a nagyon aktuális lehallgatási botrány. Az az érdekes, hogy miután a macedón Nikola Gruevszki lebukott az országában lehallgatási botrányban, és börtönbűntetésre ítélték, Magyarországra menekült a magyar hatóság segítségével. És ilyenek felett hunynak szemet az emberek, pedig lassan már több vörös zászló van, mint anno a Szovjetúnióban. (Képletesen, még mielőtt félreértenéd.)


No, de ha már idáig elolvasta valaki, és az ilyenek felett elsiklik, az csak azt jelenti, hogy vagy képtelen, vagy a saját ego-ja nem hagyja neki elhinni, hogy ezeket eddis látta, és már csak elvből nem mond le róluk.



2021. júl. 20. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerinted ezt ki fogja elolvasni?
2021. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Azt hagytad ki hogy a fizetések 2010-hez képest duplájára nőttek.
2021. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Programja az ellenzéknek nincs pedig már lassan itt vannak a választások.
2021. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
A szakértelmet.
2021. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek mi az értelme?

Mármint egy összefogó leírást akarsz a jelenlegi kormányrólsz?


A gazdasági növekedés/árfolyam részhez szerintem illene külön venni a 2010-től válságig, illetve a válság alatti szakaszt.

A mediánbérről hazudtál, mivel pár évente az eurostat-nak el kell küldeni, vagyis néha kikerül, viszont az is pontatlan, ami szintén a módszertannak köszönhető, szóval önmagában arra se kellene támaszkodni.


Az írásod meg amúgy nagyon felületes és egy csomó pont hiányzik, ami szintén hosszan elemezhető, pl. egészségügy, ami főleg járvány miatt kellene kiemelt szerepben lennie.

2021. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem látom, hogy mi értelme volt az írásnak. Nyilvánvaló, hogy nem cikkeket írsz, egy Facebook szövegét meg felesleges megnézetni a GyK olvasóival. Ha kezdő író lennél:nemártana utána nézni a dolgoknak, rendesen megfogalmazni a mondandódat
2021. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sok fontos dolog kimaradt: devizahitelesek megsegítése, családtámogatási rendszer, extra béremelés több szakmában, otthonteremtési támogatások, cafeteria juttatások, egykulcsos SZJA, alacsony jegybanki alapkamat, mely a hitelek esetében igen fontos. Gazdaság élénkítő támogatások, stb.

Másrészt értem én a csűrést- csavarást, de az átlagjövedelem akárhogyan is, de 410-420 ezer Ft. A minimálbéresek jó része adócsaló vállalkozó amúgy...a valódi jövedelmük 3-4 szer akkora.

Végül, a környezetemben sok az ún bérből fizetésből élő. Akikkel tudok/ akarok ilyen témában beszélgetni , mind jobban, érezhetően jobban élnek. Pl családi adókedvezmény, a szomszédom a 3 gyermek után 100 000!!!! Ft ot nem kell befizessen adóban. Az azért nem kis összeg.

Ismerek MC Donald's ban műszakvezetőt, 5 éve van ott. Nettó 270- et keres. Mezőgazdasági cégnél középfokú végzettséggel ún mozgó raktáros. Jutalékokkal nettó 250-270 a jövedelme.

Én államigazgatásban dolgozom, diplomával, nyelvvizsgával, alsó szinten vezetőként. A nettóm 463 000 Ft, bruttó majdnem 700! ezer. Az autószerelőm saját bevallása szerint alsó hangon nettó 500 ezret keres, akárcsak a fodrászom, egykori osztálytársam vízvezeték szerelő lett, többet keres időnként, mint én.... szóval gondolkodj, láss reálisan.

Egyébként javaslom, hogy 2002-2010 tekintetében is csinálj egy elemzést...fő szempontok: infláció, reálkeresetek, alapkamat, GDP, családtámogatás, otthonteremtés tamogatása, munkát terhelő adók, SZJA, aztán rájössz, hogy a bérből fizetésből élő emberek nagy része miért utálja Gyurcsányt! Igen, nem azért, mert jól csinálta!!!

2021. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

#7

A legtöbb pontod, amúgy pont hibás, és azért, mert nem tudod, hogy hogy manipulálják az adatokat.


"Nagyon sok fontos dolog kimaradt:"

Ebből pl. egytől egyig mind negatívum, ha valaki tényleg elemzi, hogy milyen következménye voltak annak, amit csináltak.


"értem én a csűrést- csavarást, de az átlagjövedelem akárhogyan is, de 410-420 ezer Ft"

Persze, csak ksh is beismerte, hogy 2 millió dolgozót nem számol bele.


"Végül, a környezetemben sok az ún bérből fizetésből élő."

Ez meg érvelési hiba.

Ha az összes női ismerősöm szőke, akkor nem következtethetek arra, hogy minden nő szőke a bolygón.

Ha neked az ismerőseid is milliárdosok, akkor attól még nem lesz mindenki milliárdos.


"Egyébként javaslom, hogy 2002-2010 tekintetében is csinálj egy elemzést"

Én személyszerint rendszeresen hasonlítom össze a két korszakot (2002-2010 és 2010-2018), de rendszerint az jön ki, hogy mindennel együtt a fidesz rosszabb, ami elég nagy vicc, mivel az mszp is elég rossz volt.

2021. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

8# igen, azért élünk sokkal jobban, én is, meg a környezetemben sokan??

Amúgy egy nagy hablaty az amit írsz, kb mint a kérdező....

Cáfold konkrétan , amiket írtam....ja, az nem megy.

Én azt nézem, hogy konkrétan hogyan élek/ élünk...az a biztos! Az utóbbi 11 év messze jobb haver, ez van, mégha te nem akarod beismertni!!

2021. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

#9

"azért élünk sokkal jobban, én is, meg a környezetemben sokan?"

Fogyatékos vagy-e? :D

Ha nem lett volna kormányváltás akkor is jobban élnél, mivel lett tapasztalatod.

Igen, nem meglepő módon, ha 10 évet eltöltesz valahol, akkor előrébb fogsz jutni, így működik a világ, ehhez semmi köze a kormányokhoz.


"Amúgy egy nagy hablaty az amit írsz, kb mint a kérdező"

Mondjuk őt se cáfoltad.


"Cáfold konkrétan , amiket írtam....ja, az nem megy."

Jó, kedvedért pár dologba belemegyek, de nincs kedvem regényt írni, szóval nem fogok mindenen végigmenni.


"Én azt nézem, hogy konkrétan hogyan élek/ élünk"

Ja, csak 10 év elég ahhoz, hogy pl. egy junior szoftverfejlesztő senior legyen, nyilván jobban fog élni, amikor magasabb pozícióban van, mivel több pénzt kap, ezért nem személyes környezetet kell nézni, mivel megtévesztő.

Tessék, ez egy cáfolat. Remélem a példa is jól érthető.


"Az utóbbi 11 év messze jobb haver, ez van, mégha te nem akarod beismertni!!"

Sajnos csak az ostobák szerint, de akkor menjünk végig azokon, illetve egy részén, amiket fentebb írtál.


"családtámogatási rendszer"

Ez gyakori, szóval ezt előre veszem.

A probléma ezzel az, hogy ez a felső 10-20-30%-nak segít csak.

A családtámogatási rendszer úgy működik, hogy már kell lennie önrésznek vagy egy jó munkahelynek, ami lehetőséget biztosít, hogy legyen önrészed később.

Pl. az autós támogatás teljes részét (2.5 milliót) akkor tudod igénybe venni, ha te ennyit hozzáteszel.

Az MNB és K&H 2019-es felmérése szerint a magyarok egyharmadának NINCS félretett pénze, míg a következő egyharmadnak vagy, de kevesebb, mint 3 havi kiadása.

Ha feltesszük, hogy átlagbér szintű kiadásuk van (ami nem reális), akkor is 900 ezernél kevesebb a félretett pénzük.


Ez annyit jelent, hogy ez a 2/3 nem igazán tudja igánybe venni ezt a támogatást.


A többi támogatás szintén hasonló, ami miatt aki tényleg profitál ezekből, az az a réteg, akit már nem kell támogatni, mivel nem szorul rá.


"egykulcsos SZJA"

Ebben nem tudom, hogy mi a pozitívum. Aki eddig is adót csalt, az emiatt nem fog "jó útra térni", aki pedig elszenvedője volt, az meg csak simán többet keres, de eddig is sokat keresett.


"devizahitelesek megsegítése"

Amit amúgy a fidesz idézett elő.

A törvényt 2001-ben alkották, kifejezetten úgy, hogy ne védje a hitelt igénybevevő személyeket.

2001 és 2007 között még a jegybank elnök is fideszhez köthető személy volt, aki majdhogynem szabályosan reklámozta, hogy ezt vegyék az emberek.


"extra béremelés több szakmában"

Amivel még mindig rosszabbul jártak az emberek, mintha nem lett volna semmi, mivel az infláció sokkal nagyobb volt a legtöbb esetben.

Az EU-s inflációs kosár egy átlag EU-s lakosra van kitalálva, aki kb. 3 évente új autót tud venni, viszont nálunk ez sokkal inkább 13 év.

Ezért a súlyozás az inflációs kosárban rossz.

Emiatt alacsonyabb érték jön ki, mint amit az átlag embereket megéreznek.


Az átlagemberek élelmiszereket vesznek, amik - még járvány előtt - kétszámjegyű százalékkal drágultak a legtöbb esetben.

Ez elmondható a húsokra, tejtermékekre, zöldségekre, gyümölcsökre.

Vagyis a "nagy" béremelések alapvetően az inflációval együtt bércsökkenések voltak.


Tudom, hogy korábban volt, de ideveszem ezt is.

A családtámogatások miatt a lakások ára, bérleti díja is felszökött, ami miatt pl. egy pedagógus nem tud bp-en egy átlagos lakást bérelni.

A pedagógus kezdő bére nettó 140 ezer és 2019-ben bp-en az átlagos lakás bérleti díja 160 ezer volt.


Soroljam még? Érdekel más is?

Pl. hogy az oktatásban a tanárok 50%-a 50 év feletti, ami azt jelenti ,hogy 10 éven belül kb. alig lesz tanár és ezzel a fidesz nem kezd semmmit, de még tagadja is.


Szánalmas ez az izzadtságszagú fidesz éltetésed... Miközben még járvány előtt is minden 4. haláleset megelőzhető lett volna normális egészségüggyel.

2021. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!