Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normálisak ezek? Gömbösnek...

Normálisak ezek? Gömbösnek visszaadták a díszpolgári címet!

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

Elsőre igen felháborodtam, de később rájöttem, hogy lehet ennek haszna is ! Az önkormányzati választások előtt alig-alig mer mozdulni a FIDESZ, de időnként, mint itt is, kilóg a patás láb. Akinek van szeme, még a választások előtt észreveheti, hogy a hófehér paripa bizony inkább más...

Mondjuk én könnyen vagyok okos, mert nem rájuk szavaztam, de akik akkor hittek nekik most elgondolkozhatnak.

2010. aug. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
41%

Ez a válasz 44%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:30



Igazad van bunozok vezettek eveken at az orszagot es ilyen erovel akar a jobbik is vezethette volna mert ok is tele vannak bunozokkel!!!

2010. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 escrogar ***** válasza:
42%

tudjátok ti egyáltalán, ki volt Gömbös Gyula, és hogy milyen szinten felturbózta az ország gazdaságát?


fasisztázzatok csak, birkák (mellesleg Gömbös betiltotta a Hungarista Pártot), de az államférfit nehogy észrevegyétek benne...

2010. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Aki náci az náci! Ezen nem változtat az a tény hogy a hungaristákat betiltotta! Mussolini volt a kedvence Gömbösnek! Fasiszta volt!
2010. aug. 28. 19:33
 15/20 anonim ***** válasza:
43%

Kedves "escrogar"...


Adolf Hitler is felturbózta a német gazdaságot,- a végét -gondolom- Te is ismered.

2010. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
6%
Tipikus radikálisokra jellemző védekezés. Ha a rajongott személyről semmi pozitívat nem lehet mondani, előkerülnek az olyan homályos, konkrétumok nélküli lódítások mint a "felturbózta az ország gazdaságát".
2010. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%
Látom a libsik megint szorgosan dolgoznak.Nem érte mit ártott egyeseknek Mussolini és a fasizmus.Mussolini volt aki kiált mellettünk és igazságtalannak titulálta Trinont.
2010. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 escrogar ***** válasza:
76%

Kérdező: Gondolom sokat szenvedtél ezzel az elmés érvrendszerrel. Döntsd már el, hogy akkor ő most fasiszta vagy náci volt. Betiltotta a Hungarista Pártot. Valóban barátkozott Mussolinivel. És? Mutasd meg kérlek, hogy Mussolini mi rosszat tett. Tételesen sorold fel kérlek.


Névtelen: Bajnai Gordon is fellendítette a gazdaságot. A mocskos tömeggyilkos. Botorságra vall egy kalap alá venni őket. Elég sokat tanultam róluk egyetem alatt és önszorgalomból is, és ez tipikus fasiszta megbélyegzése az akkori idők (amikor megint csak nem lehet egy kalap alá venni a 20-as és 30-as éveket a 40-esekkel) vezető személyiségeinek, akár azok voltak, akár nem. Mondd me,g hogy Gömbös hány embert küldött a halálba.


Walter: Tipikus liberális és baloldali módi az esztelen és féktelen fasisztázás. Konkrétumokat akarsz? Hát tessék. Megalapította és elnökölte a MOVÉ-t, mely az összeomlás utáni időkben a Székely Hadosztállyal karöltve harcolt az Antant ellen, amíg a Tancsáköztársaság meg nem alakult. Ezután egyetemistákkal rátámadt IV. Károlyra Budaörsön, és elfogta őt, nehogy puccsot tudjon végrehajtani. Képzelheted, hogy ennek milyen következményei lehettek volna. 1932-től miniszterelnök lett, és olyan nagy koponyák, mint Imrédy és Kánya, segítségével gyors és erőteljes nyitást tudott végrehajtani Olaszország, majd később Németország felé. Ez gazdasági fellendülésben mutatkozott meg, hiszen Trianon után lábrakapott a gazdaság, és volt mit ki- és beszállítani. A Nemzeti Munkaterv 95 pontjából elég sokat meg tudott valósítani, protekcionista gazdaságot hozott létre, egyik első intézkedéseként feloldotta a statáriumot (mellyel elismerést váltot ki külföldön, hiszen vallotta, hogy a belügyi zavart nem erőszakkal, hanem az életkörülmények javításával lehet elérni). Valóban egy autoriter államot próbált kiépíteni, viszont ez az álma gyenge lábakon állt, hiszen az akkori magyar közjogi rendszerben nehéz volt ilyet létrehozni, és a pártjából sem lehetett igazi tömegpárt, mert csak egyes rétegek támogatását élvezte.


Ennyi elég, vagy írjak még?

2010. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ezt a "mocskos tömeggyilkos"-t kire érted -kedves escrogar?
2010. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 escrogar ***** válasza:
Bajnaira. Tudniillik itt egy ember a gazdasági fellendülés kapcsán nyugodt szívvel vont párhuzamot Hitler és Gömbös között. Mondjuk nem teljesen volt Bajnai jó példa. Legyen inkább Roosevelt. New Deal --> tömeggyilkosság. Ugye?
2010. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!