Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferenc legújabb...

Gyurcsány Ferenc legújabb balatoni nyaralás bemutató videója nem ellentmondásos kicsit?

Figyelt kérdés

Éttermek tele miközben arról beszél a tulajokkal, hogy 15 ezret hagynak ott általában a családok és, hogy 1 milliót kell fizetnie bejelentetten a szakácsainak, eközben azt a hatást akarjuk kelteni, hogy nincs pénz és milyen rosszul megy a népnek, de hogy még 1 millióért se feltétlen mennek el dolgozni nekik.


Tehát adott bejelentve egy állás ahol 1 milliót fizetnek bruttóba de még így is alig találnak embert mert felszívta más munkakör őket (nyílván nem 200 ezerért ment el dolgozni máshova se ha ennyit kereshetne ha visszatér)


A másik amit kicsit félrevezetőnek találtam, hogy az volt a cím, hogy több mint fél millió egy nyaralás , ezt úgy hozta ki, hogy az egész család 7ből 7 napon étteremben reggelizik, majd fagyizik majd étteremben ebédel, majd lángost eszik majd étteremben vacsorázik..


Na most én megtehetném de ha elmegyünk nyaralni akkor se megyek étterembe reggelizni minden nap, de még ebédelni se.


Eközben a videó alatt FB-n a kommentek arról írnak, hogy hát igen ők is most voltak és ők 1 milliót hagytak ott, meg vacsorára csak 20 ezret fizetttek 2 főre, stb stb.. ezek szerint még is van pénz?


Tele van ellentmondásokkal a videó ami arról szólna elvileg, hogy milyen rossz is itt és mennyire nincs pénz.


2021. júl. 24. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Menj el egy borsodi vagy nyírségi kis faluba és ott is fejtsd ki ezeket a nézeteidet. Ott kérdezd meg, hogy el tudnak-e menni nyaralni.
2021. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Egy milláért én sem mennék el kihajtani a belem szezon alatt, majd utána mehetek ahová akarok.
2021. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Végignéztem a videót, kíváncsi voltam, és nem csalódtam benne. Szokásos csúsztatás.

Namármost, mi épp balatonon vagyunk 1 hetet. Igaz, van nyaralónk, tehát a 200ezres heti lakhatást nem számolva kb 50ezerből megvan a hét, de ebben benne volt egy kalandpark és egy cirkusz (mindkettő szépkártyás), továbbá egy vérvétel, na meg néhány fagyi, na meg sör a boltból, és kaja a spar vagy lidl-ből, illetve 1-2x rendelve néhány pizza vagy házhozszállítás, és a benzin is.


Ugyanennyit Bpn is elköltenénk kajára/sörre, étterembe nem megyünk, sajnáljuk rá a pénzt.

Ha nem lenne nyaralónk, akkor ugyanez meglenne 250-ből. Tehát pont a feléből, mint amiről beszél az emberünk.

De az éttermek tömve, nem látom, hogy szegénység lenne.


Viszont: Amennnyiben ő kerülne a hatalomra, mi változna? Mikor beszélt az éttermes, hogy a járulék +57%, ez a Gyurcsány idején még több volt, jóval, hogy ugyanazt a nettót megkapja a szakács.


Ráadásul ez 50éve is így volt, hogy csak az emberek bizonyos %-a tudott balatonra menni, most talán többen. A hátrányos helyzetű mélyszegény c-k alapból sose tudtak jönni nyaralni, soha, semelyik rendszerben. De GyF szerint erről csak és kizárólag Orbán tehet, de majd ha az ellenzék győz, akkor mindenki balatonon fog fagyizni 100Ft-ért? (ez akarna lenni a videó értelme...)

2021. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rám is férne egy kis balatoni nyalás.
2021. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Gyurcsánynak nem kell elmennie a boltba egy kis demagógiáért, ezt eddig is tudtuk.
2021. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
1 millió alatt már nagyon kevesen dolgoznak Magyarországon.
2021. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
Egy millióért te sem fogsz embert találni. Magyar már egyszerűen nem megy el annyiért.
2021. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Egész nyáron lent vagyok általában a Balatonon. Balaton felkapott helyein sincsenek állandóan tele az éttermek. Sokan lejönnek 2-3 esetleg csak 1 napra. Igen, van az a réteg, akik el tudnak költeni naponta 30 ezret étkezésre, de ez azért a kisebbség. Ha én most Monacoba mennék, akkor csodálkoznék, hogy jé, csak gazdagság van a világon, ha Szabolcsba egy eldugott faluba, akkor pedig, mekkora szegénység. Beszélgeteg egy helyi fiatal sráccal, aki meséli, hogy a hajókikőtőben nincs hely, pedig 2 is van itt, de aztán meséli, hogy szeptembertől már nagyon nincs itt munka és a fiatalok elmennek.
2021. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt az aprócska kis részletet se hagyjuk ki, hogy egymillióért nem kényelmes heti 40 órát dolgozik. Hanem minden egyes nap 12-16 órákat, szabadnap nélkül. Mikor pedig vége a szezonnak, akkor ugrik az állása is.

Nyaralóknak pedig volt egy plusz évük gyűjtögetni, tavaly ugyanis nem volt semmilyen közélet a járvány miatt.

2021. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A teljes szezonra fizetnek 1mFt-ot, szabi nélkül, 16 órázva, de úgy már nem olyan vonzó a szöveg, hogy 1m-ért se jönnek dolgozni...
2021. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!