Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy fiatal helyzete szerintete...

Egy fiatal helyzete szerintetek sem olyan kilátástalan, mint azt sokan elhitetni próbálják?

Figyelt kérdés

Legalábbis a környezetemben, illetve én magam sem érzem magam kilátástalan helyzetben.

Pedig, átlagos magyar, falusi családból származom.


Lediplomáztam, tanulgattam a nyelveket és most itt vagyok.Nyilván nem áll BMW a garázsban és nem járok évi 3x a Maldivra nyaralni, de évi 2x megengedhetek magamnak külföldi nyaralást.Egyszer síelni és egyszer egy tengerpartit.


Összességégében véve sokkal jobban élek, mint a szüleim ennyi idősen.Sokkal több helyre jutok el, nem nélkülözök.



A feleségemmel most készülünk majd felvenni a csokot is.Jelenleg is van saját tulajdonú ingatlanunk, de családi házat szeretnénk itt Budapest környékén.



Nyilván, élelmesnek kell lenni, nem fog normálisan fizető állás az ölünkbe pottyanni.


2021. júl. 25. 18:52
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
45%
Igen, jól látod.
2021. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
42%

Figyelj, a velem érettségizett emberekből aki talpraesett volt már gimiben is, az jól él.


Aki depis-hisztis-nebántsvirág volt, az most is nyafog facebookon, tüntet amikor tud, mert nem adják a szájába a sültgalambot.

2021. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
69%
Hány évesek vagytok?hány tízmillióba került a lakásotok?
2021. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
46%
3as, nem csak BUdaPesT létezik...
2021. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
50%
Dettó... a depis, hisztériás prolik ugyanolyan prolik maradtak mint amikor még suliba jártunk. Aki akar, az tud boldogulni. Ez teljesen független a pártoktól. Én Gyurcsány alatt is jól éltem, most is jól élek. A szüleim akiknek az élete a siránkozás, a Kádári rendszer utáni sóvárgás, szarul éltek Antal alatt, Horn alatt, Gyurcsány alatt, Orbán alatt is... Állandóan csak az ment, hogy a szemét (éppen aktuális)kormány nem emeli a fizukat/segélyeket/minimálbért stb. De egy fűszálat nem tettek keresztbe ők, hogy jobb legyen nekik. Amint lett egy kis pénzük (pl. öröklés, nyeremény, prémium a munkahelyen), azonnal elherdálták (nem isznak, nem dohányoznak), ment a rongyrázás amíg el nem fogyott a pénz, minden szart megvettek, aranyóra, szarvaskolbász, steak, étterembe jártunk, elmentünk hotelbe csak úgy (én 8-10 évesen nyilván örültem neki), aztán mikor elfogyott a pénz, ment a szemétkormányozás ismét. És még mennyien lehetnek így mint én 😄
2021. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
44%

Nekem amikor ezeket mondják jut eszembe az hogy itt ahol lakom (Balaton) 400k-t kapnak LÁNGOS SÜTÉSÉRT még az érettségi nélküli diákmunkások is, mert senki sem akar a dögmelegben lángost sütni...


Aki ezek után nyafog a fizetésért és hogy nem talál semmit, azt nem nagyon tudom komolyan venni...

2021. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem lenne a fidesz még kiláthatóbb lenne.
2021. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

3.


Én 30 múltam.

A feleségem meg 29.

2021. júl. 25. 19:05
 9/50 anonim ***** válasza:
41%

Aki tesz magáért és nem azt várja, hogy az állam vegyen neki autót meg lakást az boldogul, aki meg csak sajnáltatja magát de dolgozni nem akar, illetve tenni a saját fejlődéséért nos az sír, és ezek az ellenzékiek.


Míg aki tesz magáért és boldogul és látja mennyire támogatja jelenleg az állam a családokat meg az embereket, illetve Magyarország sose volt olyan jó állapotban mint most az látja, hogy a Fidesz a nyerő.

2021. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
37%
A fiatalok helyzete sosem volt könnyű, most sem rosszabb mint régebben.
2021. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!