Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem ad a...

A kormány miért nem ad a magasabb fizetésű(nem milliomos) embereknek adókedvezményt?

Figyelt kérdés

A magasabb fizetésű emberek alatt, nem olyanokra gondolok, mint Csányi,Lölö vagy Gyurcsány, ők a milliomos kategória.

Hanem olyanokra, akik egy vállalatnál dolgoznak, de az átlagbérek két-háromszorosát keresik.


Ugyanis, egy ilyen adókedvezménynek, nagy lenne a gazdasági hasznossága.

Ugyanis, a jobban keresők többet fogyasztók, pörgetik a gazdaságot.

Például, egy bruttó 750 ezret kereső ember, nem családosként is megkapnak ebből 650 ezret forintot a kis bankszámlájára.

Ezek az emberek ugyanis, fogyasztanak rendesen, ez teszi naggyá a gazdasági hasznosságukat.



Ellentétben az EU-ban és Magyarországon is népszerű kispolgári elképzeléssel,hogy minél kisebb valakinek a fizetése,annál kevesebbet adózzon.Netán,legyen adómentes a minimálbér.

Ennek nincsen jelentős gazdasági hasznossága, mert ők nem fogyasztanak jelentősen többet.



Nekem, nem volt sem politikai hátszelem,sem milliomos családom, mégis magas a fizetésem.Pusztán szorgalommal,élelmességgel értem el.Miért fizetnék több adót?Csak mert egyes kispolgároknak böki a szemét, hogy a sajtot kettővel magasabb polcról veszem le, mint ő?



Egy ilyen intézkedés motiválna is sokakat,hogy elérjék az adott fizetési szintet, ugyanis nagy ugrás lenne számukra.


2021. júl. 27. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
ugyanis ugyanis ugyanis akkor kevesebbet lehetne ellopni
2021. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Most nevessetek ki nyugodtan, de a nyugdíjkorlát bevezetésének az ötlete is a Mi Hazánk-tól származik.

Aminek az lenne a lényege hogy nem lenne 1 millió Forint feletti nyugdíj, elvégre aki ekkora nyugdíjat kap az nyugdíjas évei előtt is jómódban élt, aki meg 100.000Ft-os nyugdíjat kap örülhet hogy a gyógyszereire és ételre van elég pénze.


Szerintem ez lenne az első lépés ahhoz hogy legalább a nyugdíjasok körében megszűnjön a társadalmi különbség. A nyugdíjplafon bevezetésével megspórolt pénzből pedig meglehetne teremteni egy 200.000Ft-os minimálnyugdíjat.

2021. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Ugyanis vakon vagy a témában ugyanis
2021. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

"mert ők nem fogyasztanak jelentősen többet"


Viszont jelentősen többen vannak !


Szerintem ennyi elég is...

2021. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

" Ezek az emberek ugyanis, fogyasztanak rendesen, "


Az hát,,kokó,ex,ribik,,miegymás..


Hasznosak ám,,buli-buli....

2021. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Akkor legalább oda kellene tenni,h ogy csak itthon költhetik el ezt a kedvezményt.
2021. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez az egykulcsos szja így jó ahogy van, az adó mértékét kell majd csökkenteni ha lesz rá lehetőség.
2021. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Mert pont ezeket a pénzeket lopják el. Egy minimálbéres fizetéséből amit le lehet vonni az nem sok. De pont az ilyen IT szektorosokat lehet a legjobban adóval lenyúlni.

Ezért van az, hogy IT-sként én is kiköltöztek külföldre, ahol kevesebbet kell adózni és innen tolom.

2021. júl. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!