Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki szavazók hány...

Az ellenzéki szavazók hány %-a fog lemorzsolódni, amikor kiderül, hogy konkrétan XY lesz a miniszterelnök jelölt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
A libsik szerint annyira egységes az összefogás, hogy nem lesz lemorzsolódás. 🤡
2021. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Inkább nőni fog az ellenzéki tábor, ha ismét Orbán lesz az egyik jelölt.
2021. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha a legrosszabb esetben medve asszonyság lesz a közös ellenzéki miniszterelnök jelölt, akkor beszerzek egy teljes vegyvédelmi felszerelést, de akkor is elmegyek szavazni orbán ellen.
2021. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Minimális, engem jobban érdekel az ha nyer az ellenzék és kiderül hogy nem hogy a világot nem váltják meg de esetleg még az ígérteik nagy részét se fogják betartani akkor mennyien fognak lemorzsolódni.


Bár az eddigi tapasztalatom az hogy nagyon nagy gebasz kell történjen hogy a magyar ember be tudja ismerni hogy tévedett és csöbörből vederbe került.

2021. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Eddig azt mondtam volna, hogy a Jobbik lesz az első, akit kivágnak, de azok után, hogy a Jobbikos kiment a Pride-ra vonulni, szerintem azt csinálnak Jakabékkal is, amit akarnak.
2021. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
#4 Érdekes én heteken belül beismertem 2010-ben, hogy csöbörből vödörbe kerültem.
2021. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

#6: Legyél büszke magadra, sokan nem képesek arra, hogy belássák, hogy tévedtek, inkább megmagyarázzák maguknak, miért volt mégis igazuk. Komolyan.


(Ez nem csak politikával kapcsolatban van így)

2021. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Ezt csak a választás napján fog kiderülni. Az USÁ-ban is az volt, hogy megválasztották az ellenszenves Hillaryt jelöltnek, és az emberek a kutatóknak mosolyogva azt mondták, persze, majd rászavazunk. Aztán a fülkében megingott a kezük... Ugyanez lejátszódhat itt is Dobrevvel.
2021. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy ki lesz ez az XY. Hiba, hogy klasszikus, egyfordulós választás van. Lehetne pl. virtuális többfordulós is (ahol preferencia sorrendet kell írni és nem X-elni), de persze ezt csuklóból elutasítják a nagy pártok, mert itt nem esélytelenek az olyan jelöltek, mint MZP.


Így megtörténhet, hogy Dobrev Klára megnyeri az előválasztást és elveszíti a rendes választást, úgy, hogy más jelöltet esetleg szélesebb körben fogadnának el az ellenzékiek és több szavazatot hozna.


Ennyi erővel dobókockával is lehetne dönteni, ki legyen a jelölt, nem az fog győzni, aki a legkevésbé megosztó és a legtöbben lennének hajlandóak leszavazni rá. Pedig nem ez lenne a cél?

2021. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Tippjeim:

-Márki-Zay esetén még bizonytalanokat, Fideszben csalódott konzervatívokat is begyűjtene az ellenzék. (50%-ot meghaladná az ellenzéki szavazatok aránya.)

-Jakabra leszavazna a baloldali tábor + jó pár proli, aki nem elkötelezett szavazója egyik tábornak sem, de bejönne a "lakótelepi fenegyerek parizerrel és faszagyerek kiállással" stílus + pár "inkább mint a Fidesz" szavazó (50% körüli szavazat, szerintem kicsit alatta)

-Karigerire vagy FeGyőrre leszavaznának azok, akik a baloldalra szoktak szavazni. Plusz még pár "inkább mint a Fidesz" szavazó. (Kb. 45%, szerintem kicsit alatta)

-Dobrev Klára elvinné a baloldaliakat meg pár nagyon-nagyon Fidesz-ellenes szavazót (Kb. 40%) Viszont vicces fejlemény lenne, hogy a Kutyapártnak garantáltan meglenne az 5%.

2021. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!