Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom a legmegos...

A magyar társadalom a legmegosztottabb Európában?

Figyelt kérdés

Sajnos az a tapasztalatom, hogy idehaza mindenki gyűlöli a másikat: idős a fiatalt- fiatal az időset, gazdag a szegényt - szegény a gazdagot, jobboldali a baloldaldalit, baloldali a jobboldali, stb.. Egyszóval mindenfajta csoport ellenségként tekint a másikra.


Ennél már megosztottabb már nem is lehetne ez a társadalom szerintem. Ezért nincs soha semmiben összefogás, mert az emberek képtelenek az ellentéteiket félretenni, és ez valahol végzetes szerintem az ország sorsára nézve. Mert ahol nincs összefogás, ott erő sincsen. A megosztott társadalom pedig olyan mint egy szalmabábu. Hol erre fújja a szél, hogy amarra. Ezt a vezetőink is tudják, ezért csinálják folyton az uszító , gyűlöletkeltő kampányokat, hogy a társadalom még megosztottabb legyen. Mert az ő hatalmuk pont ebben rejlik. A megosztottság, bizonytalanságot szül, és minél bizonytalanabb, tagoltabb a társadalom, ők annál erősebbek.


Ezen érdemes lenne elgondolkodni pártállástól függetlenül is szerintem..



2021. aug. 1. 08:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%
Mo-on csak jobb- és baloldali/liberális ellentétet látok.
2021. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg oltott/oltatlan.
2021. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

Szerintem a te felvetésed nem helytálló, mivel ott elég komoly átfedések vannak a különböző csoportok közt.

Pl. a texas-iak közt a republikánusok vannak sokan, ahogy a vidékiek közt, illetve a fegyverpártiak és fizetős egészségügy mellett.


Szóval szerintem ez nem jó példa.



Illetve a kérdésre. Szerintem mindenhol vannak különbségek, csak nálunk ez annyiban más, hogy itt senki nem akar kompromisszumot. Az legyen, amit ő mond és köztes megoldás nem jó, míg nyugaton érvényesül a demokrácia ilyen szempontból.

2021. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mo-on csak jobb- és baloldali/liberális ellentétet látok."


Nem az a kérdés, hogy hányféle ellentét van, hanem azok mélysége. Jelen pillanatban én nem tudok egy sörözésre elmenni, egy családi ebédet végigülni, vagy egy rohadt focimeccset, vagy autóversenyt megnézni anélkül, hogy nem érjen utol a politika. Ha meg már utolér, akkor hangos lesz és szardobálós.

2021. aug. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14: Igaz, igaz, mint ha én mondtam volna!:)
2021. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!